DN č. 13 - Silniční nákladní doprava, Autobusová doprava, vychází 21.6., uzávěrka již 31.5.! 

Námořní doprava

​Hamburk zavádí systém rezervace časových slotů pro kamiony

Na konci listopadu byl na všech čtyřech kontejnerových terminálech v hamburském přístavu zaveden systém rezervace časových slotů pro dodání a vyzvednutí kontejnerů na tahačích. Hamburk je prvním německým přístavem, který implementuje takovýto proces sloužící k řízení a optimalizaci provozu nákladních vozidel.

Aktuality ze světa 37/2017 Premium

Aktuality ze světa 37/2017

21.12. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA – „Hloubení Labe se musí uskutečnit“. Jeremy Nixon, generální ředitel nového japonského velkorejdařství Ocean Network Express (One) si nebere při setkání s tiskem servítky. „Až dosud jsme byli velmi trpěliví, ale očekáváme, že se prohloubení Labe provede“. Ještě do Vánoc je mají projednat u spolkového správního soudu v Lipsku zbývající žaloby proti infrastrukturnímu projektu.

​Antverpy vybraly projekty pro lepší spojení s vnitrozemím

18.12. – Přístav Antverpy investuje v následujících třech letech 1,4 milionu € do projektů zaměřených na zefektivnění nákladního spojení s evropským vnitrozemím. Pro finanční podporu bylo vybráno celkem sedm projektů, díky kterým by se měl počet jízd kamionů snížit až o 250 tisíc ročně. Vlámská vláda připravuje pro antverpskou přístavní správu nové výběrové řízení, na jehož základě podpoří částkou dalších 1,4 milionu € projekty pro plynulejší dopravu v Antverpách i jejich okolí.

​Aktuality ze světa 36/2017

15.12. - NÁMOŘNÍ DOPRAVA – Letos půjde celosvětově přes moře více než 200 milionů kontejnerů. Světová kontejnerová plavba zřejmě letos dosáhne podle námořních analytiků od institutu Drewry poprvé množství naložených a odbavených kontejnerů v počtu 200 milionů. Kontejnerová předpověď, vydaná Drewry, zohledňuje celkový překlad bez prázdných kontejnerů.

​Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - listopad 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

ELA O KONGRESU TRANSLOG CONNECT V BUDAPEŠTI

Pravidelná listopadová akce konaná od roku 2011 poutá podle ELA zájem výrobních a logistických manažerů hlavně ze střední a východní Evropy. Kolem pěti set se jich sešlo na této již sedmé akci 22. a 23. listopadu v budapešťském hotelu Corinthia.

​Aktuality ze světa 34/2017 Premium

​Aktuality ze světa 34/2017

25.11. - SILNIČNÍ DOPRAVA – Již na jaře očekávaný 8. návrh změn nařízení o nasazování dlouhých nákladních aut (25,25 m) se nyní nachází v připomínkách spolkových zemí a svazů. Potvrzuje to německé spolkové ministerstvo dopravy. Návrh předpokládá, že do tzv. Pozitivního seznamu budou zařazeny další trasy. 

​Od května 2018 se zpřísní ochrana osobních údajů, připravte se na to!

Ještě pár měsíců zbývá do okamžiku, než nabude účinnosti evropská směrnice o ochraně osobních údajů. Konkrétně se tak stane 25. května 2018. Jelikož sankce za porušení směrnice jsou poměrně značné, měl by se každý subjekt na novou směrnici řádně připravit. Obecné informovanosti pomohl i seminář na téma ochrany osobních údajů, který společně uspořádaly Svaz spedice a logistiky ČR a Dopravní noviny.

​Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - říjen 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

5th TransPolandTran­slogistica – MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA 8. – 10. LISTOPADU

ELA informuje o páté dopravní a logistické výstavě, která proběhne ve Varšavě letos v listopadu. Výstava dá návštěvníkům příležitost, aby se seznámili s posledními produkty a řešeními, jež jsou k dispozici na trhu

Rotterdam má akční plán pro odbavení kontejnerů

Němečtí, švýcarští a nizozemští zástupci speditérů, dopravců, provozovatelů vnitrozemské vodní dopravy, operátorů vnitrozemských terminálů a kontejnerových terminálů a námořních rejdařství se shodli na akčním plánu, který má výrazně zefektivnit odbavení kontejnerů přepravovaných mezi vnitrozemím a námořním přístavem Rotterdam.

​Přepravu kontejnerů v přístavu zajišťují stále více říční lodě

Dceřiná společnost hamburské přístavní společnosti HHLA CTD Container Transport Dienst, která se stará o převážnou část přeprav kontejnerů mezi terminály a sklady v přístavu, využívá ve stále větší míře říční plavidla. V květnu letošního roku přepravila říčními loděmi ve vnitropřístavním provozu z celkového potu 14 469 kontejnerů 7,2 procenta, tedy 1058 jednotek. Je to dosud nejvyšší hodnota.

spinner