DN č. 22 - Kurýrní, expresní a balíkové služby, Logistika pro e-commerce, LUV, Manažerské vozy - vychází 26. 10., uzávěrka již 5. 10. !!! 

Námořní doprava

Zeptali jsme se Ing. Vladimíra Doboše, vedoucího reprezentace HHM v Praze

„Na začátku roku jste se stal šéfem pražského zastoupení HHM. Kam chcete pražské zastoupení směrovat, jaké jsou vaše plány?“

„Jelikož pražské zastoupení Hafen Hamburg Marketing úspěšně (jak alespoň dou-fám z reakcí našich zákazníků a partnerů) funguje na českém a slovenském trhu již od roku 1990 a já jsem jeho součástí již sedmnáctým rokem, domnívám se, že není nutno dělat nějaké zásadní změny ve směrování současných aktivit.

​Spolková vláda chce více podporovat námořní přístavy

„Na našich přístavech závisí mnohé,“ uvedla spolková kancléřka Angela Merkelová v zahajovacím projevu 10. národní námořní konference v Hamburku. „Přístavy zajišťují našim podnikům přístup na globální trhy, pomáhají zásobovat německou výrobu, jsou efektivním článkem logistického řetězce a motorem růstu německé ekonomiky,“ zdůraznila dále.

​Střední východ zůstává tahounem kontejnerové námořní dopravy

Světová kontejnerová námořní doprava zaznamenala nejvýraznější růst na indickém subkontinentu a na Středním východě, a to o 5,1 procenta. Podle zprávy poradenské společnosti BCG (The Boston Consulting Group) byly největšími tahouny růstu v regionu v letech 2014 až 2015 Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty, přičemž tento trend pokračuje.

Aktuality ze světa 11/2017 Premium

Aktuality ze světa 11/2017

25.4. – VNITROZEMSKÁ PLAVBA – V hamburském spedičním a logistickém sektoru rostou obavy z negativních dopadů na mezinárodní konkurenční schopnost tamního přístavu jako důsledku dalšího zpoždění v hloubení Labe. Potvrdil to Johan Schryver, předseda Svazu hamburských speditérů (VHSp) na členském shromáždění počátkem dubna.

Rejdařství MOL převzalo největší kontejnerovou loď světa

25.4. – Japonské rejdařství Mitsui O.S.K. Lines (MOL) v březnu slavnostně pokřtilo v jihokorejských loděnicích Samsung Heavy Industries nejnovější přírůstek do flotily – kontejnerovou loď MOL Triumph, která je největším kontejnerovým plavidlem na světě. MOL Triumph je dlouhá 400 metrů a široká 58,8 metru. Přepravní kapacita dosahuje 20 170 TEU. Následovat bude ještě dalších pět jednotek této třídy. Sdružení THE Alliance je nasadí na službě FE2 spojující Asii a Evropu.

​Nejvyšší částku za přístav v Soluni nabídl německý investor Premium

​Nejvyšší částku za přístav v Soluni nabídl německý investor

25.4. – Nejvyšší nabídku 231,9 milionu eur (6,2 miliardy Kč) na převzetí většinového podílu v přístavu v Soluni předložila Řecku německá investiční skupina Deutsche Invest Equity Partners. Uvedla to řecká privatizační agentura HRADF. Prodej podílu je klíčovou součástí mezinárodního záchranného programu z roku 2015.

Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - duben 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

27. DUBEN – DEN DODAVATELSKÉHO ŘETĚZCE JIŽ PODESÁTÉ

ELA informuje o akci, ve které hraje zásadní organizační roli její iniciátor, německé společenstvo Logistika. Vychází se z toho, že logistika a management dodavatelského řetězce jsou více než jen doprava, skladování a překlad.

​Co přinesl březen 2017 v dopravě

Letošní předjaří soustředilo pozornost na vodní toky nejen s ohledem na odchody ledových ker, ale též pokud šlo o dopravní politiku kolem naší hlavní řeky – byť na jejím zahraničním úseku.

​Hapag-Lloyd převezme UASC až koncem května

20.4. – Německé kontejnerové rejdařství Hapag-Lloyd odložil termín konečného převzetí rejdařství United Arab Shipping Company (UASC) z 31. března na 31. května. Transakce v hodnotě 7 až 8 miliard € získala souhlas všech zainteresovaných stran. Za průtahy při vytvoření jednoho z největších kontejnerových rejdařství na světě stojí dolaďování řady finančních záležitostí s bankami.

​Aktuality ze světa 10/2017 Premium

​Aktuality ze světa 10/2017

SILNIČNÍ DOPRAVA – V Německu se schyluje k žalobě proti dlouhým silničním soupravám. Drážní lobby „Aliance pro železnici“ jakož i „Německá pomoc životnímu prostředí“ hodlají žalovat pravidla povolování dlouhých nákladních vozidel (20,25 m) a zastavit tak nasazování těchto vozidel na německých silnicích.

spinner