DN č. 19 - IAA Hannover 2018, Automobilová technika, InnoTrans Berlín, vychází 13.9., uzávěrka již 23.8.! 

Námořní doprava

​Martin Hubeňák (Přístav Antverpy): Přístav Antverpy posiluje svou pozici ve střední a východní Evropě

Přístav Antverpy vytvořil dlouhodobou strategii s cílem posílit svou pozici také ve střední a východní Evropě. Její součástí je mimo jiné zřízení pozice reprezentanta tohoto přístavu pro ČR, Polsko a Slovensko, kterým se stal Martin Hubeňák. Zeptali jsme se ho proto nejen na to, co může tento přístav nabídnout současným i potenciálním zákazníkům, ale i na rozsáhlé investice, které se v přístavu Antverpy a jeho okolí realizují či se realizovat budou.

​Hapag-Lloyd vyhlíží lepší časy, krize je u konce

Vývoj přepravních tarifů je uspokojivý, rovnováha mezi nabídkou kapacit a poptávkou se stabilizuje a ceny pohonných hmot zůstávají na přijatelné úrovni: pro předsedu představenstva rejdařství Hapag-Lloyd Rolfa Habben Jansena to jsou jasné indikátory toho, že osm let trvající krize námořní dopravy je u konce.

Maersk Line spustí monitoring chladírenských kontejnerů

Rejdařství Maersk Line nabídne zákazníkům možnost sledování podmínek přepravy všech chladírenských kontejnerů („reeferů“) prostřednictvím systému RCM – Remote Container Management. Rejdařství i jeho zákazníci díky RCM získají přístup k nejdůležitějším datům – současné poloze chladírenského kontejneru, stavu elektrického napájení, vnitřní teplotě a vlhkosti, a to kdykoli a kdekoli. Experti Maersku na RCM mohou monitorovat stav a místní techniky pověřit nápravou v případě výskytu problému.

​Co přinesl červenec 2017 v dopravě

Řešení odchodu Spojeného království Velké Británie a Severního Irska z Evropské unie sice na politické úrovni od doby oficiálního britského podání počátkem jara do počátku léta skoro nepokročilo, avšak evropské i britské dopravní obory již nejsou tak zdrženlivé ve svých přístupech jako před několika měsíci. Naopak – své náměty a požadavky formulují dosti jasně a mnohdy naléhavě.

Aktuality ze světa 23/2017 Premium

Aktuality ze světa 23/2017

21.8. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA – Na kontejnerové trase z Dálného východu do Severní Ameriky zaznamenala liniová rejdařství v posledních týdnech výrazná zvýšení. Podle ukazatele Shanghai Index SCFI šly sazby nahoru pro lodění ze Šanghaje na východní a západní pobřeží USA o více než 20 respektive 30 procent. Tržní úroveň se podle SCFI se zlepšila na 1687 USD na západní pobřeží USA a 2985 USD na pobřeží východní za TEU.

​Z mezinárodních dopravních a logistických svazů - červenec 2017

LOGISTIKA

Evropská logistická asociace – ELA

LOGISTICKÁ CENA ELA 2017 – ELA AWARD 2017

Byla udělena v Bruselu společnosti AGCO Smart Logistics za projekt roku 2017. Její iniciativa spočívá v procesech inovací a spolupráce v managementu integrovaných dodavatelských řetězců. 

​Překlad kontejnerů v Antverpách a Rotterdamu vázne Premium

​Překlad kontejnerů v Antverpách a Rotterdamu vázne

28.7. – Odbavení kontejnerů v námořních přístavech Rotterdam a Antverpy se potýká s vážnými problémy. Od konce května vázne překlad v tamních kontejnerových terminálech, a to nejen u námořních přeprav směrem do vnitrozemí, ale i naopak. Říční plavidla jsou odbavována s několikadenním zpožděním, sjednané termíny vůbec neplatí a jízdní řády nelze dodržet.

Aktuality ze světa 20/2017 Premium

Aktuality ze světa 20/2017

17.7. - LETECKÁ DOPRAVA – Koncentrace leteckých lobby v Bruselu pokračuje. Kvůli tomu skončil nedávno svou činnost Svaz evropských leteckých společností AEA. Jedno z nejstarších zájmových zastoupení při EU se podřídilo nově založené organizaci Evropské aerolinky ( Airlines for Europe – A4E). Zatímco zástupci AEA před časem ještě tvrdili, že jejich lobby „bude několik dalších let existovat“, nyní vedoucí představitelé vydali sdělení „AEA na rozloučenou“ o rozpuštění svazu 

​Přístav Antverpy posiluje spojení s Německem

V roce 2016 bylo mezi belgickým přístavem Antverpy a Německem přepraveno 68,1 milionu tun zboží. Meziročně to představuje nárůst o čtyři miliony tun, resp. 6,1 procenta. Druhý největší evropský námořní přístav tak posiluje svou pozici jako důležitého centra pro německý obchod a průmysl. Silniční nákladní přeprava mezi Antverpami a Německem vzrostla, pokud jde o tonáž, o 4,3 procenta, v případě vnitrozemských vodních cest činil růst 7,3 procenta a u železnice 8,3 procenta.

Hapag-Lloyd nasadí „chytrou loď“ Guayaquil Express

Rejdařství Hapag-Lloyd v Hamburku slavnostně pokřtilo novou velkokapacitní kontejnerovou loď Guayaquil Express (10 500 TEU). Kmotrou plavidla byla Christiane Kühneová, manželka majoritního vlastníka a čest-ného prezidenta koncernu Kühne + Nagel Klause-Michaela Kühneho. Ceremoniálu se dále zúčastnili starosta Hamburku Olaf Scholz a předsedkyně představenstva přístavního podniku Hamburg Hafen und Logistik Angela Titzrathová.


spinner