Veřejná doprava

Škoda Electric dodala do Sofie 30 trolejbusů za 500 milionů, už vozí cestující

21.7. - Plzeňská Škoda Electric dodala do bulharského hlavního města Sofie všech 30 trolejbusů zhruba za 500 milionů Kč. Osmnáctimetrové kloubové vozy Škoda 27 Tr, které pojmou až 123 lidí, už vozí cestující. ČTK to řekl mluvčí mateřské Škody Transportation Jan Švehla. Bulharská strana na nákup vozidel využila dotace z EU.

Brněnský dopravní podnik loni kvůli covidu převezl o 90 milionů cestujících méně

13.7. – Počet cestujících přepravených brněnskou městskou dopravou loni v důsledku koronavirové pandemie klesl o necelých 90 milionů na 272,2 milionu. Dopravní podnik města Brna (DPMB) eviduje za loňský rok rovněž pokles tržeb, a to o 157 milionů korun. Do hospodaření společnosti se promítla i kratší plavební sezona, menší výnosy z reklam či úbytek komerční dopravy. Jen díky meziročnímu nárůstu kompenzace o 39 milionů korun společnost neskončila ve ztrátě a vykázala za loňský rok zisk 32,9 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

Mobilním signálem byly pokryty další čtyři stanice metra

10.7. - Mobilním signálem byly pokryty další čtyři stanice metra v Praze. Oznámil to včera na twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib. Signál tak je k dispozici v 50 z celkových 61 stanic metra. Do konce roku budou podle primátora pokryty i téměř všechny zbývající stanice. Výjimkou je stanice Jiřího z Poděbrad, kde se čeká na plánované úpravy.

Univerzita Pardubice používá pro modelování dopravy AIMSUN NEXT od Yunexu

8.7. - Společnost YUNEX, dceřiná společnost Siemens Mobility, v rámci veřejné soutěže dodala Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice softwarový nástroj Aimsun Next. Prostřednictvím tohoto nástroje budou zástupci z Fakulty elektrotechniky a informatiky realizovat projekty v oblasti řízení dopravy na zvolené dopravní infrastruktuře, modelovat dopravní systémy s uplatněním mikroskopické simulace disponující pokročilou funkcionalitou pro vývoj vlastních algoritmů a aplikací z této oblasti.

Cestujícím v Sofii už slouží 30 nových trolejbusů ze Škody Electric

8.7. - Tisíce cestujících už svezly v Sofii nové trolejbusy, které tamnímu dopravnímu podniku dodala plzeňská Škoda Electric. Dceřiná firma skupiny Škoda Transportation pro hlavní město Bulharska vyrobila celkem 30 moderních nízkopodlažních trolejbusů za zhruba 500 milionů korun.

Studie společnosti Getberg: Praha je na 137. místě v žebříčku nejzacpanějších měst

7.7. - Příměstské vlaky a dobrá dopravní infrastruktura s propojením na městskou hromadnou dopravu, jsou základem moderního města. Praha, která se dopravními problémy ve špičkách potýká, jako každé jiné velkoměsto, je na tom však ve srovnání dobře. Dle údajů TomTom je Praha na 137. místě v žebříčku nejzacpanějších měst. To jednoznačně ukazuje, že fungující příměstská doprava umí dopravním špičkám metropole ulehčit. Přitom více než 30 % ekonomicky aktivních lidí pracujících v Praze do hlavního města dojíždí.

Plzeňská Škoda Electric modernizuje a rozšíří do tří let výrobu za 250 mil. Kč

3.7. - Plzeňská Škoda Electric, největší evropský výrobce trolejbusů, zmodernizuje a rozšíří do tří let svoji výrobu za čtvrt miliardy korun. Podnik už má za sebou základní kroky, kdy vybudoval parkovací plochy a rekonstruoval část kanceláří v hlavním objektu, teď ho čeká modernizace výrobní základny. Pokud se bude v Plzni montovat hodně autobusů, což je od letoška další výrobní náplň firmy, musela by hledat novou výrobní halu. ČTK to řekl generální ředitel podniku Bedřich Koukal.

Autobusy IVECO Urbanway o délce 12 metrů na CNG budou jezdit ve slovenském Martině

Společnost IVECO Bus dodá prostřednictvím Tempus – Trans, s. r. o., autorizovaného dealera značky IVECO Bus na Slovensku nové autobusy na CNG pohon pro město Martin. Jedná se o 35 vozů řady Urbanway o délce 12 metrů. Nabídka autobusů IVECO zvítězila ve veřejném výběrovém řízení vypsaném v březnu. Moderní autobusy na stlačený plyn poputují na Slovensko už na konci tohoto roku.

MAN představil v ČR Lion´s City E s obřími bateriemi a velkým dojezdem

Společnost MAN Truck & Bus Czech Republic přestavila koncem května v České republice v rámci akce MAN Electryfying Europe plně elektrický Lion´s City E s obřími bateriemi a bezkonkurenčním dojezdem. Vzápětí autobus putoval do Dopravního podniku města Děčína, který jako první dopravce projevil zájem o testování. Vedle plně elektrické verze autobusu si účastnící mohli prohlédnout také hybridní provedení Lion´s City Hybrid a elektrickou verzi dodávky TGE pro přepravu nákladu i osob.

​MAN Lion´s City E s obřími bateriemi se již testuje u českých dopravců

25.6. – Společnost MAN Truck & Bus Czech Republic představila koncem května v České republice v rámci akce MAN Electryfying Europe plně elektrický Lion´s City E s obřími bateriemi a bezkonkurenčním dojezdem. Vzápětí autobus putoval do Dopravního podniku města Děčína, který jako první dopravce projevil zájem o testování.

spinner