26.10. – Výběr mýtného na Slovensku za používání dálnic, rychlostních silnic a zpoplatněných úseků silnic první třídy autobusy a nákladními vozy roste, náklady státu na mýtný systém dosahují zhruba polovinu z výnosů mýtného. Vyplývá to z údajů státního správce dálnic NDS a provozovatele mýtného systému, společnosti SkyToll.
Aktuálně
26.10. – Správa dopravní železniční cesty (SŽDC) bude mít nový technický pasport infrastruktury (TPI) jehož součástí je i pasport železničního svršku. Výběrové řízení na zakázku „Realizace řešení Technického pasportu infrastruktury včetně zpracování Pasportu železničního svršku“ vyhrála společnost ČD – Telematika.
26.10. – V posledních měsících je patrné, že benzín i nafta pomalu zdražují. To nahrává většímu využití alternativního stlačeného zemního plynu (CNG). Zatímco na konci minulého roku jezdilo v ČR okolo 15 500 CNG vozidel, nyní je to již 18 900 a úměrně tomu roste i spotřeba CNG. Plnicí stanice přibývají neuvěřitelným tempem a aktuálně jich je v provozu již přes 160. Podle odborníků dosáhne jejich počet za pár měsíců dokonce 200. Firmy a podnikatelé navíc budou moci nově využít slevu 2 Kč/kg CNG.
25.10. – Společnost Valeo zrychluje růst v České republice a investuje 125 milionů korun do rozšíření svého výzkumného a vývojového centra. Vývojový tým společnosti Valeo se rozroste o dalších 250 odborníků pracujících na nejmodernějších bezpečnostních a asistenčních systémech pro autonomní auta. Předpoklad dokončení stavby rozšířeného centra je březen 2018.
25.10. – Na zhruba 32 milionů korun vyšla akciovou společnost CZ LOKO přestavba staré výrobní haly v České Třebové. Díky tomu v ní na ploše 1200 metrů čtverečných vznikl zcela nový provoz na výrobu a opravy podvozků lokomotiv, osobních vozů a speciálních drážních vozidel.
25.10. – Poslední jednotka z nové série dvoupodlažních souprav EJ 575 vyrobená ve společnosti Škoda Vagonka v Ostravě dorazila k zákazníkovi do litevského Vilniusu. Ostravská dceřiná společnost Škody Transportation postupně Litevským drahám dodala celkem tři dvoupodlažní soupravy EJ 575 za 750 milionů korun.
24.10. – Českým drahám za tři čtvrtletí letošního roku stoupl počet cestujících meziročně o dva miliony. Za devět měsíců společnost přepravila 131 milionů pasažérů. Společnost na růst počtu pasažérů reagovala posílením dálkových linek z Prahy do Brna, na Slovácko a na Ostravsko.
23.10. – Vláda premiéra Bohuslava Sobotky schválila rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Vyplývá to z informací na internetu Úřadu vlády. SFDI by měl příští rok hospodařit s 72,5 miliardy korun. Na výši peněz, které prostřednictvím fondu půjdou do výstavby a oprav dopravní infrastruktury, se kabinet dohodl již dříve, kdy projednával státní rozpočet.
23.10. – V Panattoni Parku Prague Airport II roste nová průmyslová budova, která v první fázi výstavby dosáhne rozlohy 25 tisíc metrů čtverečních. Pokud se však její budoucí uživatel rozhodne pro expanzi, industriální prostory se mohou rozšířit až na 45 tisíc metrů čtverečních. Půjde tak o potenciálně největší momentálně budovanou průmyslovou budovu v Praze.
23.10. – Vícesystémová varianta vysoce výkonných, interoperabilních, elektrických lokomotiv Vectron společnosti Siemens, známá i z provozování na železnicích v České republice, obdržela v září 2017 schválení typu od nizozemského drážního úřadu ILT. Homologace opravňuje k provozu těchto lokomotiv i v Nizozemsku.