16.4. – Motoristé v Česku zatím utratili za nové elektronické dálniční známky více než tři miliardy korun. Nakoupili za ně 2,3 milionu dálničních kuponů, většinu z nich přes internet. Na twitteru to včera uvedl ministr dopravy Karel Havlíček. Elektronické viněty platí od začátku letošního roku, nahradily staré papírové kupony. Těch řidiči za celý loňský rok nakoupili za celkem 4,8 miliardy korun.
Aktuálně
16.4. – Developer industriálních nemovitostí VGP získal nového nájemce do svého logistického parku VGP Park Prostějov. Společnost ITAB Shop Concept, přední dodavatel komplexních řešení pro vybavení obchodů a skladů, sem přesune kompletaci osvětlení pro evropský trh, kterou dosud realizovala ve Švédsku. Za tím účelem si pronajme více než 7500 m2 výrobních prostor doplněných o 710 m2 kanceláří.V regionu díky tomu vznikne několik desítek nových pracovních míst. VGP Park Prostějov umožňuje výstavbu celkem 46 600 m2 pronajímatelných ploch. Nová výrobní hala pro ITAB Shop Concept bude postavena ve vysokém stupni zelené certifikace BREEAM Very Good a předána do užívání ještě letos v květnu.
16.4. – Společnést Colliers Česká republika zprostředkovala spolupráci českého developera Contera a největšího tuzemského prodejce sportovního zboží Sportisimo, prvního nájemce v areálu. Dlouho připravovaný projekt na bývalém, nevyužívaném brownfieldu, který roky pustl, teď ožil započatou výstavbou Contera Parku Ostrava D1.
15.4. – Skupina Raben Group slaví své devadesáté výročí. V rámci tohoto výročí zve všechny, aby se připojili k jedinečné cestě Eco2Way napříč Evropou, a v září spustí hlasovací platformu pro volbu ekologického projektu – vítěz pak získá finanční podporu.
15.4. – Na přibližně 800 místech po celém Česku bude policie ve středu 21. dubna kontrolovat, zda řidiči dodržují maximální povolenou rychlost jízdy. Lokality vybrali policisté i veřejnost. Policie to uvedla na webu. Do bezpečnostní akce nazvané Speed marathon se policejní hlídky zapojí pošesté. Cílem akce je snížení dopravní nehodovosti a zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy na silnicích.
15.4. – Letecká společnost Smartwings nově nabídne klientům s původní letenkou ČSA vystavenou na let Smartwings, jejichž let byl v důsledku pandemie koronaviru zrušen, možnost získat voucher na budoucí lety provozované leteckou společností Smartwings. Klienti, kteří dosud nevyužili původní letenku ČSA na nový let, se mohou obrátit na Smartwings a požádat o vystavení voucheru ve stejné hodnotě, v jaké byla zakoupena původní letenka ČSA. Tento voucher lze použít k nákupu nové letenky na jakýkoli pravidelný let provozovaný leteckou společností Smartwings.
15.4. – Novým generálním ředitelem společnosti Scania CER (Central Europen Region – Česká republika, Slovensko a Maďarsko) bude 1. července 2021 jmenován Zdeněk Petrás. Dosavadním generálním ředitelem Scania CER je od července 2015 James Armstrong, který se po své šestileté misi v regionu střední Evropy vrací na domácí trh, aby zastával post generálního ředitele ve Scanii Great Britain. Návrat domů prožije rovněž Zdeněk Petrás, který již ve Scanii CER působil, a to od roku 2004 jako ředitel servisních služeb.
15.4. – Stavba takzvaného velkého obchvatu Klatov, která se plánuje zhruba 40 let, by měla začít letos v srpnu. Akce za 1,5 miliardy Kč je zásadní pro celé Pošumaví. Východní obchvat se dvěma pruhy se má otevřít v létě 2024. Odvede dopravu směrem na Šumavu a Německo ven z města. Řekl to ředitel Zdeněk Kuťák, plzeňské oblasti Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).
15.4. – Dopravce RegioJet postupně obnovuje provoz autobusových spojů, které z velké části omezila koronavirová pandemie. Na trase z Brna do Prahy pojede od čtvrtka až šest spojů denně, část jezdí přes Jihlavu a část přímo. Od pondělí také opět jezdí denně čtyři spoje z Brna do Zlína. Posílení provozu je zatím na začátku, dopravce bude reagovat podle vývoje poptávky, řekl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj. Podle jízdních řádů pro pracovní dny ve školním roce jezdí od začátku týdne také regionální autobusy v Jihomoravském kraji. Dříve jezdily jako o prázdninách.
14.4 – České dráhy si u tří bank otevřely sedmileté rámcové úvěry za až 8,5 miliardy korun. Dráhy je budou čerpat v případě potřeby, přičemž využít je mohou pro jakýkoliv účel. Prioritně je však chtějí využít pro nákup nových vlaků. Podnik chtěl dojednáním úvěrů posílit svou současnou likviditu. České dráhy loni kvůli pandemii jen na tržbách ztratily více než čtyři miliardy korun.