Oprava silnice I/38 mezi Debří a Kosmonosy bude stát 33,8 milionu

Oprava silnice I/38 mezi Debří a Kosmonosy bude stát 33,8 milionu

9.7. - Chystaná oprava silnice první třídy číslo 38 mezi Debří, která je částí Mladé Boleslavi, a Kosmonosy bude stát 33,8 milionu korun. Do výběrového řízení se přihlásilo šest firem. Úsek silnice by měl být uveden do provozu do tří měsíců od zahájení, celková stavba potrvá zhruba pět měsíců, nebude ale již vyžadovat omezení. Projekt původně počítal s náklady přes 55,5 milionu, informoval dnes ČTK v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Pracovat se začne v pondělí.

Opravovat se bude úsek mezi okružní křižovatkou silnice I/38 a silnice II/610 (ulice Josefodolská) u Debře a okružní křižovatkou silnice I/38 s třídou Václava Klementa v Kosmonosech. "V současné době se na povrchu komunikace vyskytují divoké, příčné, podélné a rozvětvené praskliny a drobné výtluky," řekl Martin Buček. Povrch je podle něj narušen i výspravami výtluků asfaltovým betonem.

Oprava se uskuteční postupně za provozu ve třech etapách. Vždy se tak bude v jednotlivých úsecích opravovat jedna polovina vozovky. Druhá polovina bude zachována pro provoz, který bude v této části řízen kyvadlově. "Řidiči musí také počítat s tím, že v závislosti na postupu prací budou uzavírány jednotlivé místní komunikace, na které nebude možné ze silnice I/38 odbočit, nebo opačně z těchto komunikací na opravovanou silnici I/38 najet. V těchto případech bude nutné využít značené objízdné trasy vedené po komunikacích města," uvedl Martin Buček.

(čtk)

Mapa: ŘSD ČR

spinner