Finanční služby

Členové ČLFA poskytli klientům v 1. čtvrtletí 49,19 miliardy Kč

Členové ČLFA poskytli klientům v 1. čtvrtletí 49,19 miliardy Kč Premium

21.5. – Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) poskytly klientům v prvním čtvrtletí letošního roku prostřednictvím leasingu, úvěrů a factoringu 49,19 miliardy Kč, tedy o 1,6 % více peněz než ve stejném období roku 2018. Souhrnné pohledávky členů ČLFA z běžících leasingových a úvěrových kontraktů dosáhly na konci letošního března 253,07 miliardy Kč.

​Arval se v roce 2019 zaměří na podporu zelené mobility

​Arval se v roce 2019 zaměří na podporu zelené mobility Premium

22.3. – V loňském roce společnost Arval, přední poskytovatel operativního leasingu, znovu zvětšila svůj vozový park, v globálním měřítku o 8,2 procenta, v České republice dokonce o 9 procent. Dařilo se jí posílit ve všech segmentech korporátních klientů. Výrazný zájem zaznamenala také o soukromý pronájem. V roce 2019 se chce věnovat inovacím a digitálním aplikacím s důrazem na zelenou a alternativní mobilitu.

​Průzkum: evropský leasing v prvním pololetí poroste, optimismus však mírně klesá

​Průzkum: evropský leasing v prvním pololetí poroste, optimismus však mírně klesá Premium

26.2. – Podle manažerů evropských leasingových firem bude první polovina letošního roku pro jejich byznys příznivá, nicméně převažující optimismus ohledně dalšího vývoje na trhu mírně poklesl. Vyplývá to z ankety European Business Confidence Survey, kterou vždy jednou za půl roku provádí konzultantská společnost Invigors EMEA pro federaci evropských leasingových asociací Leaseurope. Jejím členem je i Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA).

PR text

Jaký lze očekávat vývoj cen na povinné ručení v roce 2019?

Sjednání pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem motorového vozidla je dnes povinností každého řidiče, a proto tento typ pojištění nyní nabízí téměř každá pojišťovna. S takto obsáhlou nabídkou se však váže vysoká konkurence mezi pojistiteli, a tedy i odlišné ceny a podmínky pojištění. V dnešním článku se vám proto pokusíme nastínit, jaké změny cen lze u povinného ručení v roce 2019 očekávat.

Co přinesl prosinec 2018 v dopravě

Závěr roku přinesl řadu událostí kolem krádeží zásilek z dopravních prostředků i ze skladů a také krádeží zboží včetně vozidel a nezřídka i za použití násilí. Bylo by milejší věnovat se na konci roku tématu pohodovějšímu, než je moderní loupežnictví. Avšak rádi ukážeme i to pozitivní – některé nové kroky, jak se touto situací do budoucna potýkat.

Česko stále zaostává ve využití operativního leasingu

Česko stále zaostává ve využití operativního leasingu Premium

14.12. – České firmy využívají operativní leasing ve srovnání se zahraničím stále výrazně méně. Pozvolna se nicméně zahraničním firmám přibližují. Podíl operativního leasingu na financování firemních vozů v Česku meziročně lehce posílil na 16 procent, v zahraničí se jeho podíl drží na 28 procentech. Vyplývá to z letošního průzkumu Fleet Barometer 2018. U menších firem a živnostníků je využití operativního leasingu ještě nižší. Ve srovnání s předchozími lety však postupně roste a již tvoří asi 8 procent. Potenciál dalšího růstu v tomto segmentu je podle odborníků velký.

Peter Tölgyesi se vrací do společnosti LeasePlan ČR na pozici obchodního ředitele

Peter Tölgyesi se vrací do společnosti LeasePlan ČR na pozici obchodního ředitele Premium

19.10. – Obchodním ředitelem společnosti LeasePlan Česká republika byl jmenován Peter Tölgyesi. Do firmy navrací po téměř sedmi letech, které strávil ve vedení společnosti ČEZ Korporátní služby, naposledy jako místopředseda rady jednatelů a ředitel úseku Nemovitosti a dopravní služby.

Průzkum: evropský leasing čeká úspěšný konec roku

2.10. – V anketě European Business Confidence Survey, kterou vždy jednou za půl roku provádí konzultantská společnost Invigors EMEA pro federaci evropských leasingových asociací Leaseurope, letos v létě vyjádřilo 87 procent respondentů názor, že v příštích šesti měsících bude evropský leasingový trh růst. Loni v prosinci tento názor zastávalo 80 procent dotázaných. Pokles trhu předpokládalo v létě 6 procent dotázaných, o půl roku dříve to bylo 5 procent.

Leasingová společnost Arval CZ rozšířila flotilu o elektromobily

22.8. – Elektromobilita v poslední době zažívá rozmach. Na to reaguje leasingová společnost Arval CZ a v letošním roce plánuje rozšířit zastoupení elektroaut ve své flotile. Nově pořídila dva plně elektrické vozy Nissan Leaf, které poskytla do pronájmu společnosti Foxconn. I přes rostoucí poptávku, jež prodlužuje dodací lhůty, Arval do konce roku zastoupení elektromobilů ve své flotile zdvojnásobí.

LeasePlan má ve flotile rekordních 1,806 milionu vozidel

20.8. – Společnost LeasePlan Corporation měla na konci letošního prvního pololetí ve své flotile 1,806 milionu vozidel, což o 6,7 procenta více než loni ve stejné době. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

spinner