Finanční služby

Pojištění MaxiON

Ochranu před bankrotem firmám zajistí novinka MaxiON od ČPP

PRAHA (13. 11.) – Česká podnikatelská pojišťovna přichází s pojištěním, které kryje škody vzniklé vyčerpáním limitu na majetkové škody z povinného ručení. Dokáže tak firmu ochránit před finanční ztrátou, která by pro ni mohla být likvidační.

DKV

DKV nabízí možnost úhrady francouzského mýta i pro vozidla do 3,5 tuny

PRAHA (9.11.) – Společnosti DKV Euro Service, přední evropský poskytovatel služeb pro dopravce, umožňuje bezhotovostní úhradu francouzského mýta Liber-t pomocí karty DKV Card a palubní jednotky Liber-t Box. DKV tak rozšiřuje svoji nabídku úhrady mýta ve Francii kromě nákladních aut nad 3,5 tuny i na malá vozidla.

Pojištění motorových vozidel

Pojišťovny vyplácejí více peněz, pojištění motorových vozidel prodělává

PRAHA (27.10.) – Vloni zahájené zdražování povinného ručení letos přibrzdilo své tempo, kvůli důsledné segmentaci se pojistné zvyšuje zejména nejrizikovějším skupinám motoristů. Meziročně se průměrné pojistné navýšilo pouze o 30 Kč na 2775 Kč. Rychleji než příjmy z pojistného ale rostou náklady na pojistná plnění poškozeným. Vyplývá to z informací České asociace pojišťoven.

Tomáš Bursík (LeasePlan) pro DN

Zejména větší firmy mají zájem o komplexní služby

Jedním z trendů ve správě vozových parků je zejména u větších firem přenesení odpovědnosti za stav vozidel na externího partnera. Menší firmy dávají přednost pouze základním službám, jako jsou pravidelné prohlídky vozu či výměna pneumatik na podzim a na jaře. V rozhovoru pro DN to uvedl marketingový manažer společnosti LeasePlan Česká republika Tomáš Bursík.

ŠkoFIN

ŠkoFIN mění svůj název na Volkswagen Financial Services

PRAHA (15.9.) – Lídr na tuzemském trhu financování automobilů, společnost ŠkoFIN, se k 1. lednu 2016 přejmenuje na Volkswagen Financial Services s.r.o. Důvodem změny obchodního názvu je sjednocení celosvětové image skupiny, výraznější posílení firemní kultury a intenzivnější sdílení globálního know-how společnosti, které přispěje mimo jiné k dalšímu rozšiřování nabídky produktů a služeb. Nový název bude společnost využívat v marketingové komunikaci již od poloviny letošního září.

ČLFA

Libor Bosák je novým šéfem ČLFA

PRAHA (2.9.) – Předsedou představenstva České leasingové a finanční asociace (ČLFA) byl zvolen Libor Bosák, předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČSOB Leasing. V čele asociace nahradil dosavadní jednatelku společnosti Škofin Jiřinu Tapšíkovou, která byla k 1. září jmenována členkou představenstva Volkswagen Bank Polska a bude působit ve Varšavě. Představenstvu ČLFA předsedala od roku 2011.

Asistenční služby

Klienti pojišťoven zbytečně utrácí peníze za služby asistenčních společností

PRAHA (30.8.) – V České republice je pojištěných téměř 7,3 milionu vozidel, přesto téměř polovina jejich majitelů neví, že jejich povinné ručení obsahuje asistenční služby pro případ nehody či poruchy. Přibližně 96 procent řidičů navíc nezná telefonní číslo na smluvní asistenční společnost své pojišťovny. Výsledky přinesl reprezentativní výzkum Linky pomoci řidičům 1224.

Anketa

Povinné ručení letos a v příštím roce bude zdražovat

PRAHA (28.8.) – Povinné ručení bude letos a v příštím roce dál zdražovat. Důvodem jsou vyšší náklady pojišťoven na škody na zdraví v důsledku změn v občanském zákoníku. Vyplývá to z ankety mezi pojišťovnami. Loni pojistky zdražily o zhruba desetinu. „Předpokládáme mírný, avšak trvalý růst ceny v letošním roce i v letech následujících," řekl mluvčí ČSOB Pojišťovny Petr Milata. Navzdory mírnému loňskému růstu zůstává podle něj průměrná výše pojistného hluboko pod úrovni vyspělých zemí, zatímco objem vyplácených náhrad se začíná těmto zemím blížit.

Pojištění vozidel

ČKP doporučila hradit škody i za zaniklá pojištěná vozidla

Po 1. červenci 2015 došlo k administrativnímu zániku vozidel, která neměla v Centrálním registru vozidel uvedeného vlastníka (tzv. vozidla v polopřevodu). Vozidlo se tak sice stalo ze zákona nezpůsobilým k provozu, tudíž na silnice nesmí, z odhadů ministerstva dopravy však vyplývá, že tisíce administrativně zaniklých vozidel mohou být z technického hlediska stále schopné jízdy. Těmito jezdícími vozidly bude samozřejmě možné způsobovat škody, takové vozidlo proto musí být ze zákona pojištěné.

Pojistný trh v ČR

Předepsané pojistné dosáhlo v pololetí částky téměř 60 miliard Kč

Výsledky statistik členů České asociace pojišťoven (ČAP) za prvních šest měsíců letošního roku potvrzují mírný růst pojistného trhu. Meziročně vzrostlo předepsané pojistné o 200 milionů Kč, což odpovídá 0,3procentnímu růstu. Celkový vývoj je tažený dynamikou v neživotním pojištění, kde došlo k navýšení o 3,2 procenta. V oblasti životního pojištění, které bylo po několik let stabilizujícím segmentem, se naopak prohloubil pokles, a to na úroveň čtyřprocentního snížení objemu pojistného.

spinner