​Eurowag nabízí dopravcům jednoduchý převod fakturační měny, služba je zdarma

​Eurowag nabízí dopravcům jednoduchý převod fakturační měny, služba je zdarma

1.6. - Faktury vystavené v různých měnách jsou pro mezinárodní dopravce každodenní realitou. Zatímco větší dopravní společnosti řeší problém založením cizoměnových účtů, pro menší a střední logistické firmy to může znamenat citelné náklady navíc. Vedení účtu v cizí měně je často zpoplatněné, stejně jako platby či převody. Zajímavé a jednoduché řešení přináší dopravcům Eurowag. Přední poskytovatel integrovaných řešení v oblasti silniční dopravy v Evropě nabízí převod měny na vystavených fakturách Eurowagu pomocí pár kliknutí všem svým zákazníkům.

Služba, která je dostupná prostřednictvím klientského portálu Eurowag, umožňuje převod fakturační měny u většiny účetních dokladů. Nejčastěji se jedná o faktury vystavené za palivo, mýtné a další doplňkové služby, jež Eurowag poskytuje, například mytí. „Klient má u Eurowagu předem nastavenou výchozí měnu faktury. Pokud se ovšem stane, že potřebuje z nějakého důvodu uhradit fakturu v jiné měně, může tak učinit pomocí pár kliknutí v klientském portálu,“ popisuje jednoduchost a dostupnost služby Martina Sedláčková, produktová specialistka Eurowag.

Převod měny s neomezeným objemem a počtem konverzí

Upravit měnu na faktuře může zákazník Eurowagu po přihlášení do klientského portálu, a to v přehledu faktur kliknutím na tlačítko „Převod měny“. Systém mu nabídne výběr z celkem 13 dostupných měn, včetně aktuálního převodního kurzu, který je odvozený od středu Evropské centrální banky. Díky tomu je velmi snadné porovnat výhodnost konverze u Eurowagu s konverzí u jiných bankovních institucí. Výhodou také je, že si klient může ke konverzi zvolit libovolnou poměrnou část fakturovaného obnosu – tedy například půlku částky zaplatit ve vlastní měně a půlku v měně cizí. Počet převodů pro faktury ani objemy částek určené ke konverzi nejsou nijak limitované.

„Službu měsíčně využívá okolo 600 zákazníků, tedy asi každý pětatřicátý klient Eurowagu. Nejvíce se jedná o zákazníky ze zemí mimo eurozónu, tedy z Česka, Polska, Maďarska, Rumunska a Bulharska. Služba nemá žádné závazky a není nutné ji manuálně aktivovat. Automaticky je dostupná u všech faktur, které mají převod měny povolený,“ doplňuje Martina Sedláčková s tím, že oblibu si služba převod fakturačních měn získala především u zákazníků z řad menších a středních firem, jež mají obchody v zahraničí, ale zároveň jsou citlivé na náklady spojené s bankovními poplatky za vedení a užívání cizoměnových účtů.

Tato služba je pro tyto dopravce nejjednodušším způsobem konverze fakturační měny. Nabízí transparentnost, rychlost, uživatelskou přívětivost, a především úsporu administrace a poplatků za devizové bankovní produkty. „Přestože se jedná o doplňkovou službu, klientům značně zjednodušuje fungování. Do budoucna pak plánujeme vylepšit uživatelské prostředí. Orientace v účetních dokladech i převod měn budou ještě snadnější a přehlednější,“ zakončuje Martina Sedláčková.

Seznam dostupných měn služby převod fakturačních měn (seřazeno sestupně podle objemů provedených konverzí): EUR, HUF, CZK, RON, PLN, BGN, USD, CHF, DKK, TRY, NOK, GBP, SEK.

Služba převodu fakturačních měn je dostupná všem zákazníkům Eurowagu, po přihlášení do klientského portálu. Měnu nelze měnit na fakturách za využití platební karty EW Mastercard a pro vratky daní. Více informací naleznete na webových stránkách Eurowag.

spinner