Finanční služby

Pravděpodobnost odhalení pojistného podvodu opět vzrostla

Pojistný podvod je trestným činem, za který hrozí až 10 let vězení, přesto pojišťovny sdružené v České asociaci pojišťoven prověřily v roce 2016 celkem 16 043 podezřelých pojistných událostí, ve kterých odhalily pojistné podvody v celkové hodnotě 1,218 miliardy Kč. Počet odhalených podvodů tak opět narostl, což pouze potvrzuje, že pojišťovny zvyšují intenzitu boje proti tomuto druhu kriminality.


​Nepojištěné vozidlo řídilo vědomě šest procent řidičů

Přibližně dvě třetiny motoristů nejsou spokojeny s aktuálním přístupem vůči neplatičům povinného ručení a jsou přesvědčeni, že by měl být zaveden systém, který by je přiměl povinné ručení platit. Celých 75 procent motoristů považuje za spravedlivé, aby neplatiči povinného ručení přispívali na nepojištěné škody do garančního fondu. Vyplývá to z exkluzivního výzkumu agentury SC&C pro Českou kancelář pojistitelů.

​Libor Bosák povede další dva roky ČLFA

20.4. – Předsedou představenstva České leasingové a finanční asociace (ČLFA) byl včera na další dva roky opětovně zvolen Libor Bosák. Posty místopředsedů představenstva obhájili Jana Hanušová a Tomáš Morávek. Ve funkci je potvrdilo představenstvo asociace na svém prvním zasedání po březnové členské schůzi ČLFA, na níž získali mandát na nadcházející dvouleté volební období i ostatní dosavadní členové představenstva: Pavel Fořt, Jiří Matula, Radek Milštain a Karel Nováček.

Výběr pojistných produktů se nevyplatí podceňovat

Ne všem rizikům lze při přepravě zboží nebo v rámci logistických toků vždy předejít, proto je důležité vědět, zda a proti čemu je vhodné a výhodné se pojistit. Nikdo pochopitelně nedokáže predikovat všechna nebezpečí, ale dobré pojištění může pomoci řešit řadu předvídatelných krizových situací.


​Generálním tajemníkem ČLFA se stal Jaroslav Krutilek

27.3. – Generálním tajemníkem České leasingové a finanční asociace (ČLFA) se stal Ing. Jaroslav Krutilek. Nahradil do penze odcházejícího JUDr. Jiřího Pulze, který tuto funkci vykonával od roku 1991, tedy od samého počátku existence asociace.

​Český leasingový trh objevuje nové flexibilní nabídky s krátkodobými autopůjčovnami

20.3. – Na českém leasingovém trhu se v poslední době objevují nové flexibilní nabídky. Příkladem je leasing na dobu kratší než rok, při kterém mohou firmy auto vrátit i před uplynutí předem dohodnuté doby. Při předčasném vrácení vozu neplatí společnosti žádný další poplatek a počítá se jen doba skutečného zapůjčení vozu. Podle odborníků flexibilní nabídku umožňuje konkurence na trhu.

​Přibližně šest procent řidičů někdy vědomě řídilo nepojištěné vozidlo

15.3. – Zhruba dvě třetiny motoristů nejsou spokojeny s aktuálním přístupem vůči neplatičům povinného ručení a jsou přesvědčení, že by měl být zaveden systém, který by je přiměl povinné ručení platit. Celkem 75 procent motoristů považuje za spravedlivé, aby neplatiči povinného ručení přispívali na nepojištěné škody do garančního fondu. Jedno procento motoristů dokonce přiznává, že vědomě neplatí povinné ručení. Úmyslně tak může jezdit v ČR bez povinného ručení až 80 tisíc vozidel, z celkového odhadovaného počtu 120 tisíc nepojištěných vozidel. Vyplývá to z exkluzivního výzkumu agentury SC&C pro Českou kancelář pojistitelů.

​Leasingová firma Arval za loňský rok rostla o 19 procent

1.3. – Jedna z největších tuzemských leasingových společností Arval CZ loni navýšila počet vozů ve svém vozovém parku o 19 procent. Celkem tak už provozuje více 16 500 vozidel ve financovaném fleetu a plánuje další růst. Arvalu pomáhá loajalita klientů, nové produkty a pokračující zájem firem o operativní leasing. Trendem v oboru je rozšíření leasingových služeb živnostníkům anebo menším podnikatelským subjektům. Na tento segment se chce firma letos zaměřit.

​Členové ČLFA loni poskytly meziročně o sedm procent více finančních prostředků

15.2. – Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) poskytly klientům v roce 2016 prostřed­nictvím leasingu, úvěrů a factoringu 154,96 miliardy korun, tedy o sedm procent více než v roce 2015. Celkové pohledávky ČLFA z běžících leasingových a úvěrových kontraktů dosáhly na konci loňského roku 251,70 miliar­dy korun.

​Nebankovní financování vzrostlo meziročně o desetinu

Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) poskytly klientům v prvních třech čtvrtletích letošního roku prostřednictvím leasingu, úvěrů a factoringu 115,46 miliardy Kč, to je o 9,6 procenta více než ve stejném období roku 2015. Na financování firemních investic a provozu bylo určeno 92,42 miliardy Kč a na financování zboží či služeb pro domácnosti 23,04 miliardy.

spinner