LeasePlan má ve flotile rekordních 1,806 milionu vozidel

LeasePlan má ve flotile rekordních 1,806 milionu vozidel

20.8. – Společnost LeasePlan Corporation měla na konci letošního prvního pololetí ve své flotile 1,806 milionu vozidel, což o 6,7 procenta více než loni ve stejné době. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Kromě počtu vozidel ve své správě firma oznámila i aktuální hospodářské výsledky. Čistý zisk společnosti dosáhl v prvním pololetí letošního roku 286 milionu €, což značí meziroční růst o 3,9 procenta. Za druhé čtvrtletí činil čistý zisk 152 milionu €, to je dokonce o 13,2 procenta více než ve stejném období loňského roku. LeasePlan působí ve 32 zemích včetně České republiky.

„Výsledky potvrzují správnost naší strategie a pozitivní dopad našeho programu Power of One LeasePlan (Síla jednoho LeasePlanu). Máme více vozidel na silnicích než kdykoli předtím, zvýšil se nám zisk a výrazně jsme zlepšili návratnost vlastního kapitálu. Ve druhém čtvrtletí se nadále dobře vyvíjela naše klíčová oblast, kterou označujeme pojmem „auto jako služba“, a to díky růstu v korporátním segmentu a také v kategorii malých a středních podniků,“ řekl k výsledkům generální ředitel LeasePlan Corporation Tex Gunning.

(mna)

spinner