DN č. 7 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, LUV, vychází 29.3., uzávěrka již 8.3.! 

Finanční služby

Anketa Fleet Derby

Nové řešení firemní mobility LeasePlan Go zvítězilo v anketě Fleet Derby

PRAHA (8. 12.) – Produkt LeasePlan Go zvítězil v kategorii Flotila ankety Fleet Derby, kterou zorganizoval odborný magazín Business Car. Vyhlášení výsledků proběhlo na zámku Štiřín. V krátkém období jde už o druhé ocenění, které LeasePlan Go získal – v říjnu vyhrál v kategorii Full service správa vozového parku ankety ALD Automotive Fleet Award 2014, a obdržel tak prestižní Fleetovou múzu.

Zeptali jsme se

Zeptali jsme se JUDr. Jakuba Hradce, výkonného ředitele České kanceláře pojistitelů

„Jaký je momentálně aktuální počet nepojištěných vozidel?“

„Odhadovaný počet nepojištěných provozovaných vozidel se dnes pohybuje kolem 120 tisíc, počet nepojištěných škod se zafixoval zhruba na třech tisících za rok. K těmto pozitivním číslům jsme se postupně dopracovali po zavedení příspěvku nepojištěných vozidel v roce 2009. Před zavedením příspěvku se počet nepojištěných vozidel blížil dvojnásobku a nepojištěných škod bylo více než pět tisíc ročně.

Anketa Dopravních novin

Pojišťovny: Rostou náklady, porostou i sazby

Přední české pojišťovny, které jsme oslovili v rámci stručné ankety, potvrzují trend, o kterém hovoří i zástupci České asociace pojišťoven (ČAP) – nová legislativa zvyšuje výdaje na likvidaci pojistných událostí, nutně se tedy musí navyšovat i sazby povinného ručení.

Jak se budou pro příští rok měnit sazby povinného ručení u vaší pojišťovny?

Operativní leasing

Nabídka automobilek na pronájem vozů neustále roste

V červnu letošního roku spustila společnost Škoda Auto novou službu – operativní leasing pro fyzické osoby. Ten má své výhody i nevýhody, dosud si auta pronajímaly pouze firmy, které by měly zůstat i v budoucnu jeho hlavními zákazníky. Nicméně nová služba si poměrně rychle získává své fanoušky a přibývá rovněž značek, které možnost pronájmu vozu nabízejí. V současně době jich je již více než deset.

Statistika ČLFA

Leasingový trh hlásí zatím poměrně dobrou sezonu

Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) poskytly klientům v prvních třech čtvrtletích letošního roku prostřednictvím leasingu, úvěrů a factoringu celkem 98,68 miliardy Kč, což je o 11 procent více než ve stejném období roku 2013. Celkové pohledávky ČLFA z běžících leasingových a úvěrových kontraktů dosáhly na konci letošního třetího čtvrtletí 224,89 miliardy Kč.

Václav Levý (Raiffeisen – Leasing) pro DN

Raiffeisen – Leasing míří do oblasti operativního leasingu

Společnost Raiffeisen – Leasing působí na českém trhu sice už 20 let, dosud se však zaměřovala zejména na financování nemovitostí, strojů, zařízení či dopravních prostředků. Od listopadu rozšiřuje své služby o oblast operativního full service leasingu. Na plány v této oblasti jsme se zeptali Václava Levého, ředitele Fleet Managementu společnosti Raiffeisen – Leasing.

Volkswagen Business Mobility Program

VW představil nový program financování užitkových vozů

Mobilita, variabilita, efektivita, bezstarostnost – to jsou základní rysy zcela nové nabídky financování Volkswagen Business Mobility Program pro malé a střední podnikatele, kterou přináší značka Volkswagen Užitkové vozy ve spolupráci s Volkswagen Finance od ŠkoFINu. Akce platí do 31. prosince 2014 pro všechny modely Volkswagen Užitkové vozy.

Goodyear

MyFleet umožňuje správu pneuhospodářství i menším firmám

Portál MyFleet společnosti Goodyear představuje rychlou a profesionální platformu pro komunikaci mezi dopravcem, servisním poskytovatelem a společností Goodyear. MyFleet umožňuje provádět vzájemné obchodní transakce i vzájemnou komunikaci všech tří stran snadným způsobem na jednom místě, díky čemuž se komplexní pneuhospodářské služby stávají dostupnými i pro menší dopravce. V říjnu to na tiskové konferenci v Praze uvedli zástupci značky Goodyear.

Ocenění pro LeasePlan

Inovativní řešení LeasePlan Go získalo prestižní Fleetovou múzu

PRAHA (16.10.) – V kategorii Full service správa vozového parku odborné ankety ALD Automotive Fleet Award 2014 zvítězil produkt LeasePlan Go. Společnost LeasePlan jeho prostřednictvím nabízí malým firmám a drobným živnostníkům dlouhodobou správu vozidel, při níž garantuje náklady na jejich provoz po celou dobu kontraktu, tedy dva roky až pět let. Uživatelé si vůz i předplacené služby objednávají prostřednictvím e-shopu.

Fleet management

Raiffeisen – Leasing vstoupil na trh Full Service Leasingu

PRAHA (6.10.) – Společnost Raiffeisen – Leasing se chce stát významným hráčem na českém trhu fleet managementu se službami pro osobní a užitková vozidla do 3,5 tuny. Prvním klientem se stala společnost FS Codes, která začátkem září převzala sedm vozidel značky Škoda Octavia.

spinner