Finanční služby

UniCredit Leasing

UniCredit Leasing zvýšil objem financování osobních automobilů o 14 procent

PRAHA (22.5.) – Téměř 14procentní meziroční nárůst zaznamenal UniCredit Leasing na konci prvního čtvrtletí letošního roku v segmentu financování osobních automobilů. Celkový objem financování během prvních třech měsíců roku 2014 stoupnul (v porovnání se stejným obdobím roku 2013) z 1,055 miliardy Kč na 1,2 miliardy Kč. Aktuálně poskytuje UniCredit Leasing exkluzivní financování již pro 15 značek osobních automobilů, další dvě značky jsou v přípravě.

Factoring

Autodopravce ohrožuje dlouhá doba splatnosti faktur

PRAHA (13.5.) – Nesplácení faktur, respektive inkaso dlouhou dobu po době splatnosti, devastuje provozuschopnost a potenciál růstu řady menších českých dopravců a speditérů. Nedostatek provozního kapitálu může pro některé z nich znamenat zcela zbytečný bankrot. Zejména pro menší dopravce je určeno outsourcingové řešení provozního financování, nebo-li factoring.

Legislativa

Nový OZ přináší drobné změny v odpovědnosti za škodu

V současnosti již téměř čtvrt roku účinný zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále OZ), obsahuje tak jako jeho předchůdce (zákon č. 40/1964 Sb., občanský zákoník – dále jen OZ64) zvláštní úpravu odpovědnosti za škodu způsobenou provozem dopravních prostředků, a to konkrétně v paragrafech 2927–2932. Důvod této zvláštní úpravy je třeba hledat v historii.

LeasePlan

LeasePlan nabízí novou službu pro malé a střední firmy i drobné živnostníky

PRAHA (30.4.) – První tuzemský e-shop s auty, u nichž dodavatel garantuje náklady na jejich provoz až po dobu pěti let, otevírá brány. Společnost LeasePlan v něm začala nabízet svůj nový produkt LeasePlan Go – dlouhodobou správu vozidel určenou především podnikatelům, malým a středním firmám, ale i drobným živnostníkům.

Automobil na splátky

ČSOB Leasing podpoří půjčky na nákup auta snížením úrokové sazby

PRAHA (30.4.) – Pro začátek motoristické sezóny připravil ČSOB Leasing výhodnou půjčku s úrokovou sazbou začínající od 3,6 procenta. HIT Kredit v sobě zahrnuje možnost upravit si první a poslední splátku, výhodné pojištění a poukaz na jednu noc pro dvě osoby v jednom z 270 hotelů po celé Evropě.

Výsledky leasingového trhu

Poptávka po úvěrech a leasingu loni opět mírně vzrostla

Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) poskytly svým klientům v roce 2013 prostřed­nictvím leasingu, úvěrů a factoringového financování celkem 123,35 miliardy Kč, což je o 4,4 procenta více než o rok dříve. Celkové pohledávky ČLFA z běžících leasingových a úvěrových kontraktů dosáhly na konci roku 250,53 miliardy Kč. „Rok 2013 byl pro členy ČLFA úspěšný, když vykázali nárůst prakticky ve všech sledovaných segmentech,“ řekla Jiřina Tapšíková, předsedkyně představenstva ČLFA.

UniCredit Leasing

UniCredit Leasing má za sebou náročný, ale úspěšný rok

Leasingová společnost UniCredit Leasing poskytla v roce 2013 financování movitých věcí v objemu téměř osm miliard Kč (konkrétně to bylo 7,906 miliardy Kč), což je prakticky stejná hodnota jako v roce 2012. Její tržní podíl na relevantním trhu financování movitých věcí dosáhl hodnoty 9,96 procenta. Počet nově uzavřených smluv se přiblížil hranici 17 tisíc.

Pojistný trh

Český pojistný trh kopíroval celkovou ekonomickou situaci

Předběžné neauditované výsledky České asociace pojišťoven (ČAP) potvrdily, že k výrazným změnám v dynamice růstu v roce 2013 ani u jednoho z pojistných segmentů nedošlo. Předpis pojistného v loňském roce kopíroval celkovou ekonomickou situaci v ČR a meziročně posílil o pouhou jednu desetinu procenta. Růst životního pojištění, který v posledních letech tlumil ve výsledcích pojistného trhu pokles způsobený neživotním pojištěním, dále zpomaluje.

Pojišťovna Slavia

Řada dopravců se stále řídí pouze cenou pojištění

Rozhodujícím kritériem při sjednání jakéhokoliv pojištění je pro řadu dopravců stále cena. A to i přesto, že jejich škodovost rozhodně neodpovídá uzavřené pojistce. Potvrdil to vedoucí divize Slavia pojišťovny Ladislav Bělina.

ŠkoFIN

ŠkoFIN se chce více zaměřit na fleetové zákazníky

V čele leasingové společnosti ŠkoFIN stojí od letošního března nový muž. Dosavadní jednatelku Jiřinu Tapšíkovou doplnil Joachim Ewald. Zeptali jsme se ho nejen na to, s jakým plány nastoupil do čela české leasingové jedničky v segmentu financování osobních a užitkových vozidel.

spinner