Finanční služby

​SGEF snáze odhalí duplicitní financování nákladních vozů a strojů

6.10. – Společnost Société Générale Equipment Finance (SGEF) se aktivně zapojila do nového systému na odhalování duplicitního financování nákladních vozidel, strojů a zařízení. Rozšířená verze nástroje CheckLeasePro, který ve spolupráci s Českou leasingovou a finanční asociací (ČLFA) vyvinula společnost Cebia, dokáže odhalit, zda na konkrétní vůz či stroj už je evidována jiná aktivní leasingová nebo úvěrová smlouva.

​České firmy výrazně zaostávají ve využití alternativních pohonů. Jsou však na špici v telematice

6.10. – České firmy jsou již několik let na čele ve využití telematických systémů, které umožňují monitorování spotřeby paliva, chování řidiče či polohy vozu. Ukazuje to aktuální průzkum, který si nechala napříč velkými i malými evropskými firmami z různých výrobních odvětví zpracovat leasingová společnost Arval. Podle průzkumu však Česko zaostává ve využití alternativních pohonů, ovšem s výjimkou CNG, kde naopak vede. Zahraniční firmy pak mnohem více využívají operativní leasing.

​Firmy si pronajímají auta i na sezonní práce

17.7. – Šest měsíců je průměrná délka pronájmu vozidla v rámci nového produktu společnosti LeasePlan nazvaného FlexiPlan. Vychází vstříc poptávce firem po jednorázových krátkodobějších pronájmech, než jaké nabízejí tradiční formy operativního leasingu. Podniky FlexiPlan potřebují například během sezonních zakázek, v mezidobí při čekání na nový automobil anebo pro pracovníky najaté na časově omezené projekty.

​Při koupi nového auta hraje stále hlavní roli jeho cena

4.7. – Koupě auta online, využívání carsharingu, financování operativním leasingem a stále víc technologií. To jsou u osobních aut podle českých řidičů a řidiček trendy budoucnosti. Při koupi auta Češi zvažují hlavně jeho cenu (66 %), zohledňují i provozní náklady (41 %), spolehlivost (32 %), značku (17 %) a výbavu (11 %). Ukázal to druhý ročník průzkumu poradenské společnosti EY. Do povědomí se dostávají i alternativní pohony, o elektromobilu by přemýšlelo až 67 procent řidičů a 37 procent si dokonce dokáže představit nákup samořídícího vozu.

Pravděpodobnost odhalení pojistného podvodu opět vzrostla

Pojistný podvod je trestným činem, za který hrozí až 10 let vězení, přesto pojišťovny sdružené v České asociaci pojišťoven prověřily v roce 2016 celkem 16 043 podezřelých pojistných událostí, ve kterých odhalily pojistné podvody v celkové hodnotě 1,218 miliardy Kč. Počet odhalených podvodů tak opět narostl, což pouze potvrzuje, že pojišťovny zvyšují intenzitu boje proti tomuto druhu kriminality.


​Nepojištěné vozidlo řídilo vědomě šest procent řidičů

Přibližně dvě třetiny motoristů nejsou spokojeny s aktuálním přístupem vůči neplatičům povinného ručení a jsou přesvědčeni, že by měl být zaveden systém, který by je přiměl povinné ručení platit. Celých 75 procent motoristů považuje za spravedlivé, aby neplatiči povinného ručení přispívali na nepojištěné škody do garančního fondu. Vyplývá to z exkluzivního výzkumu agentury SC&C pro Českou kancelář pojistitelů.

​Libor Bosák povede další dva roky ČLFA

20.4. – Předsedou představenstva České leasingové a finanční asociace (ČLFA) byl včera na další dva roky opětovně zvolen Libor Bosák. Posty místopředsedů představenstva obhájili Jana Hanušová a Tomáš Morávek. Ve funkci je potvrdilo představenstvo asociace na svém prvním zasedání po březnové členské schůzi ČLFA, na níž získali mandát na nadcházející dvouleté volební období i ostatní dosavadní členové představenstva: Pavel Fořt, Jiří Matula, Radek Milštain a Karel Nováček.

Výběr pojistných produktů se nevyplatí podceňovat

Ne všem rizikům lze při přepravě zboží nebo v rámci logistických toků vždy předejít, proto je důležité vědět, zda a proti čemu je vhodné a výhodné se pojistit. Nikdo pochopitelně nedokáže predikovat všechna nebezpečí, ale dobré pojištění může pomoci řešit řadu předvídatelných krizových situací.


​Generálním tajemníkem ČLFA se stal Jaroslav Krutilek

27.3. – Generálním tajemníkem České leasingové a finanční asociace (ČLFA) se stal Ing. Jaroslav Krutilek. Nahradil do penze odcházejícího JUDr. Jiřího Pulze, který tuto funkci vykonával od roku 1991, tedy od samého počátku existence asociace.

​Český leasingový trh objevuje nové flexibilní nabídky s krátkodobými autopůjčovnami

20.3. – Na českém leasingovém trhu se v poslední době objevují nové flexibilní nabídky. Příkladem je leasing na dobu kratší než rok, při kterém mohou firmy auto vrátit i před uplynutí předem dohodnuté doby. Při předčasném vrácení vozu neplatí společnosti žádný další poplatek a počítá se jen doba skutečného zapůjčení vozu. Podle odborníků flexibilní nabídku umožňuje konkurence na trhu.

spinner