Finanční služby

​UTA otevřela pobočku v České republice

24.5. – Společnost UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA), nabízející palivové a servisní karty, otevřela 1. května v Praze svou pobočku. Minulý týden to na tiskové konferenci oznámili její zástupci. Již loni v listopadu UTA otevřela svou pobočku i v Rumunsku.

Podíl operativního leasingu v posledních letech roste

Při nákupu manipulační techniky je jedním z rozhodujících faktorů její financování. S trochou nadsázky se dá říci, že stejně široké, jako je portfolio manipulační techniky, je pestrá také nabídka produktů finančních institucí, které umožňují její financování. Obecně se dá říct, že pro financování vysokozdvižných vozíků se tradičně využívají finanční produkty s plnou amortizací, tedy finanční leasing a spotřebitelský úvěr. „V posledních letech ale nabývá na významu operativní leasing, a to zejména ve variantě full-service, se kterou zákazník získává kompletní balíček služeb,“ řekl Pavel Soldán, Industry & Vendor Manager v SG Equipment Finance. Především tuto variantu financování pak nabízejí leasingové společnosti v úzké spolupráci s dodavateli manipulační techniky.

S růstem počtu stanic na CNG roste i potenciál pro leasing

S růstem počtu stanic na CNG roste i potenciál pro leasing Premium

19.5. – V České republice roste počet plnicích stanic stlačeného zemního plynu. Je jich už více než stovka, zhruba polovinu z nich podle informací serveru Hybrid.cz postavily plynárenské společnosti. Díky vzrůstajícímu zájmu o vozidla s alternativním pohonem roste i zájem firem o leasingové služby v této oblasti. Potvrzuje to generální ředitel leasingové společnosti Arval CZ, Gregor Bilik.


Osobností českého pojistného trhu je Jakub Hradec z ČKP

16.5. – V rámci 16. ročníku ankety Pojišťovna roku 2015 Prezídium Asociace českých pojišťovacích makléřů již tradičně udělilo čestný titul Osobnost pojistného trhu za vynikající a mimořádný přínos rozvoji českého pojišťovnictví. Do „síně slávy“ byl jmenován dlouholetý výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů a jeden z nejvýznamnějších odborníků na pojištění vozidel JUDr. Ing. Jakub Hradec, který se v oblasti pojišťovnictví pohybuje již úctyhodných 35 let.

​Rozhodnutí soudního dvora rozšíří okruh povinně pojištěných vozidel

Zákonné pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla neboli povinné ručení čeká v blízké době rozšíření i na další vozidla, jejichž provozovatelé dosud tuto povinnost neměli. Proč, na to jsme se zeptali výkonného ředitele České asociace pojišťoven Jana Matouška. Ten také potvrdil, že existují silné tlaky na zvyšování základních sazeb povinného ručení, které mírní tvrdá konkurence na trhu.

Operativní leasing stále více preferují mladší klienti

Český i slovenský leasingový trh čeká další dobrý rok. Nadále se bude postupně posilovat podíl operativního leasingu, a to ve všech segmentech. Stále více mladších klientů dává přednost operativnímu leasingu před jinými finančními produkty. Myslíí si to alespoň generální ředitel společnosti UniCredit Leasing Jiří Matula.

Firmám jde především o komplexní správu vozového parku

Komplexní poskytování moderních služeb a řešení či pozvolný průnik do soukromého sektoru. Tak vidí budoucnost operativního leasingu na českém trhu Jiří Solucev, obchodní ředitel společnosti Arval CZ, která patří mezi lídry v oblasti financování a managementu vozových parků v ČR.


​Colonnade Insurance chce být alternativou velkých pojišťoven

Od 1. dubna začala na českém trhu působit nová pojišťovna Colonnade Insurance, která je členem kanadského Fairfax Financial Holdings. Jejím cílem je nabídnout alternativu vůči velkým pojišťovacím skupinám v oblasti pojištění průmyslu a podnikatelů a specializovaných motoristických pojištění. Na konkrétní plány jsme se zeptali ředitele této pojišťovny Dominika Štrose.

​Pojišťovnou roku zvolili makléři Českou podnikatelskou pojišťovnu

12.5. – Česká podnikatelská pojišťovna se stala vítězem 16. ročníku ankety Pojišťovna roku, když zvítězila ve třech hlavních kategoriích. Výsledky hlasování zveřejnila Asociace českých pojišťovacích makléřů. Stejně jako v roce předchozím ČPP vyhrála nejprestižnější kategorii Pojištění průmyslu a podnikatelů. Obhájila vítězství v kategorii Autopojištění a také druhé místo v kategorii Životní pojištění. V Pojištění občanů se ČPP dokázala vyšvihnout z loňského druhého místa na místo první.

Firmy se učí pojišťovat odpovědnost nejen za škody na majetku

Ekonomika České republiky roste a průmyslová výroba zaznamenává oživení. Spolu s ní se probouzí i pojistný trh, zejména jeho neživotní část. Český trh neživotního pojištění je druhý největší ve střední a východní Evropě. Lekce z hospodářské krize spolu se změnou legislativy vytváří prostor pro jeho růst, především co se poptávky po pojištění firem týká.

spinner