Finanční služby

​Broker Consulting POVIndex: Povinné ručení loni v průměru zlevnilo o 953 Kč

20.1. – Loni v prosinci dosáhla průměrná cena povinného ručení 6702 Kč, což byl v meziročním srovnání pokles o 953 Kč. Proti loňskému listopadu šlo o nárůst o 21 Kč. Za uvedenou částku bylo možné podle Broker Consulting POVIndexu sjednat povinné ručení pro vůz Škoda Octavia 1,6 TDI, 85 kW, tedy typický vůz, kterým jezdí české domácnosti.

Koncesi pro přepravu menších zásilek lze získat velice snadno

Na základě předchozího souhlasu Poslanecké sněmovny rozhodla vláda o prodloužení nouzového stavu v souvislosti s epidemií viru SARS CoV‑2 do 20. 11. 2020, následně pak byl nouzový stav prodloužen až do 12. 12. 2020. Nad postupným rozvolňováním stanovených opatření se zatím stále vznáší otazník.

​Divizi Retail společnosti Arval nově vede Jiří Solucev

11.7. – Společnost Arval, poskytovatel operativního leasingu k vozům pro firmy a soukromé motoristy, má nového ředitele divize Retail. Do funkce nastoupil Jiří Solucev, který předtím působil ve společnosti dvanáct let jako obchodní ředitel. Jeho hlavním úkolem bude rozvoj aktivit v oblasti operativního leasingu pro menší firmy, podnikatele a jednotlivce.

​Přelomová dohoda EU - Vietnam o volném obchodu: PST CLC jako první s měsíčním předstihem zveřejnila podrobnosti k celnímu odbavení

Od 1. srpna vstoupí v platnost Dohoda o volném obchodu mezi EU a Vietnamem. Dohoda postupně zruší či sníží 99 procent cel na zboží obchodované mezi oběma zeměmi. Společnost PST CLC poskytující komplexní logistické služby jako první zveřejnila s měsíčním předstihem podrobnosti k proclívání zásilek oběma směry. Dohoda s Vietnamem je první, kterou EU uzavřela s nějakou asijskou rozvíjející se ekonomikou. Význam dohody EU – Vietnam podtrhuje fakt, že Vietnam je druhým největším obchodním partnerem EU v jihovýchodní Asii, Hodnota vzájemného obchodu mezi oběma zeměmi loni činila 56 miliard USD (1,3 bilionu Kč).

​Průměrná cena povinného ručení v květnu klesla o 169 Kč

24.6. – V květnu se průměrná cena povinného ručení opět snížila, a to na 6543 Kč. Je to o 169 Kč méně než v dubnu. Znamená to rovněž nejnižší průměrnou cenu od začátku sledování vývoje POVIndexu od loňského srpna. Za 6543 Kč bylo možné podle Broker Consulting POVIndexu sjednat povinné ručení pro vůz Škoda Octavia 1,6 TDI, 85 kW, typický vůz, kterým jezdí české domácnosti.

EUROWAG rozšiřuje nabídku o finanční služby, které firmám ulehčí současnou situaci

20.5. – EUROWAG, nejrychleji rostoucí poskytovatel řešení mobility v Evropě, hledá způsoby, jak v těžkém období podpořit své zákazníky. V souvislosti se současnou ekonomickou situací proto rozšiřuje poskytované finanční služby o takzvaný Liquidity package. Tento balíček řeší dva problémy spojené s optimalizací cash-flow a se snižováním nákladů.

Členové ČLFA loni poskytli leasingy a úvěry za 132,21 miliardy Kč

Členové ČLFA loni poskytli leasingy a úvěry za 132,21 miliardy Kč Premium

14.2. – Členové České leasingové a finanční asociace (ČLFA) poskytly v roce 2019 firmám či domácnostem prostřednictvím leasingu a úvěrů 132,21 miliardy Kč. Dalších 25,36 miliardy Kč získali podnikatelé na financování provozu formou factoringu. Celkově tak objem financování firem a domácností meziročně vzrostl o 3,5 % na 157,57 miliardy Kč.

Evropský leasing v 1. pololetí vzrostl na 183 miliard EUR

Evropský leasing v 1. pololetí vzrostl na 183 miliard EUR Premium

10.12. – Celkový objem leasingu v Evropě dosáhl v první polovině letošního roku 183,1 miliardy EUR, což je o 3,4 procenta více než ve stejném období roku 2018. Evropský leasing tak roste sedmým rokem po sobě, tempo růstu se však letos zpomalilo. Za celý loňský rok totiž evropský leasing dosáhl objemu 386,4 miliardy EUR při meziročním zlepšení o 7,7 procenta. Vyplývá to ze statistik federace evropských leasingových asociací Leaseurope, jejímž členem je i Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA).

Rozšíření autonomních vozidel bude mít dopad i na pojištění a vlastnictví

Rozšíření autonomních vozidel bude mít dopad i na pojištění a vlastnictví Premium

5.8. – Doprava budoucnosti se začíná stávat realitou a automobilky se předhánějí v představování samořízených automobilů. Kromě etického a technického aspektu bude mít jejich rozšíření vliv na samotný trh. Asociace pojišťoven předpokládá významný nárůst na poli operativního leasingu. Podle expertů se stanou samořízená auta běžnou součástí dopravního provozu do deseti let. 

Pronájem vozidel CharterWay staví na individuálním přístupu k zákazníkům

Krátkodobý pronájem nákladních vozidel od jednoho týdne do 24 měsíců s balíčkem služeb nezbytných pro provozování moderní silniční dopravy – tak lze stručně charakterizovat službu CharterWay. Tu Mercedes-Benz nabízí v Německu již od roku 1992 a v České republice od roku 2010. A od samého počátku sází také na osobní přístup ke každému zákazníkovi.

spinner