EUROTRANS

Veletrh EUROTRANS bude až v říjnu společně s MSV

Veletrh EUROTRANS bude až v říjnu společně s MSV

BRNO (30.5.) – Dopravní veletrh EUROTRANS 2013 se bude nově konat až v říjnu souběžně s Mezinárodním strojírenským veletrhem. Důvodem opuštění původně plánovaného zářijového termínu a konání akce jako samostatného veletrhu je menší počet vystavovatelů, než pořadatelé veletrhu očekávali. Uvedl to zástupce společnosti Veletrhy Brno Jiří Palupa.

EUROTRANS totiž podle současných přihlášek zaplní pouze halu G2. „Zájem je přímo úměrný ekonomické situaci, my se musíme přizpůsobit zájmu. Pokud by však byl zájem vyšší, máme prostory, kam můžeme EUROTRANS rozšířit," řekl Palupa. I nadále je dopravní veletrh chystaný jako samostatný projekt.

EUROTRANS vznikl přesunem veletrhu užitkových automobilů Autotec do dvouletého cyklu a rozšířil se o téma transportu a logistiky a kolejové dopravy. Pořadatelé věří tomu, že díky souběžnému konání se strojírenským veletrhem na něj zavítá více návštěvníků a vystavovatelé tak budou mít i větší zájem o účast. Součástí akce má být mimo jiné tradiční slovenský veletrh kolejových vozidel ŽEL-RAIL, který se dosud konal ve Vrútkách.

Veletrhy chtějí nadále pokračovat v rozvoji veletrhu EUROTRANS jako samostatného projektu. „Na jeho potenciál ukazují především pozitivní signály z přípravy konference Mobilita budoucnosti, která je hlavním doprovodným programem veletrhu. Českou republiku i střední Evropu čekají v následujících letech koncepční změny v dopravě, které budou příležitostí pro dodavatele služeb i pro výrobce," uvedl Palupa.

Souběžné konání veletrhů EUROTRANS a MSV je vhodným řešením pro pokračování projektu dopravního veletrhu a uspořádání dalšího ročníku v roce 2015.

spinner