LC3 převzala elektrický návěs S.KOe COOL

LC3 převzala elektrický návěs S.KOe COOL

Italská dopravní společnost LC3 uvedla do provozu první plně elektrické návěsy S.KOe COOL od společnosti Schmitz Cargobull. Tyto plně elektrické chladicí návěsy nepoužívají k chlazení fosilní paliva, a proto nevypouštějí žádné emise CO2.

Plně elektrický návěs S.KOe COOL je vybaven čistě elektrickou chladicí jednotkou s integrovanou výkonovou elektronikou, bateriovým systémem a nápravovým generátorem, což znamená, že pracuje bez emisí. Elektrifikované vozidlo je také mimořádně tiché, což umožňuje jeho používání v městských oblastech v brzkých ranních hodinách i v pozdních večerních hodinách.

Elektricky poháněná chladicí jednotka S.CU ep85 poskytuje stejný chladicí výkon jako chladicí jednotka poháněná naftou. Je navržena pro bezemisní chlazení a ohřev nákladu a nabízí chladicí výkon až 15 800 W a ohřevný výkon 10 500 W. Baterie na podvozku nahrazují nádrž na naftu a nabízejí také možnost instalace přídavného paletového boxu s prostorem pro 36 palet. Užitečné zatížení plně elektrické chladírenské skříňové nástavby s baterií a e-nápravou je zhruba stejné jako u chladírenského návěsu s dieselovou jednotkou. Dodatečná hmotnost baterie u plně elektrického chladírenského přívěsu je téměř zcela kompenzována eliminací generátoru.

(lan)

Foto: Schmitz Cargobull

spinner