Veřejná doprava

DPP vybral firmy pro monitoring stavby metra D, zaplatí za něj 792 mil. Kč

27.11. - Pražský dopravní podnik (DPP) podepsal smlouvu se sdružením firem SG Geotechnika, INSET, GeoTec-GS a PUDIS, které zajistí tzv. pasportizaci a monitoring pro plánovanou stavbu metra D. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí podniku Aneta Řehková. Uzavření smlouvy podle ní umožnilo rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěž (ÚOHS), který zamítl rozklad proti výsledku tendru.

DPP a Škoda Transportation představily nový elektrobus pro Prahu

24.11. - Nový elektrobus Škoda E’CITY byl včera představen na 10. ročníku středoevropského veletrhu Czechbus. Jedná se o zbrusu nový model elektrobusu z dílny skupiny Škoda Transportation. Praha tak bude prvním městem, kde bude jezdit tento moderní a ekologický elektrobus, který neprodukuje emise oxidu uhličitého a dalších škodlivých látek, čímž přispívá k čistějšímu ovzduší a harmoničtějšímu životnímu prostředí ve městě, a Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) jeho prvním provozovatelem. DPP si objednal flotilu 14 vozidel a plánuje je nasazovat především na linky č. 154 a 213.

​Dodán pětistý elektrický autobus IVECO E‑WAY

Elektromobilita je pro značku IVECO Bus a její výrobní závod se sídlem v Rothais ve Francii nyní realitou. Tam právě dokončili svůj 500. autobus. Vozidlem s číslem 500, vyrobeným v areálu Rorthais, je 12metrový autobus E‑WAY provozovaný společností Keolis Pays d‘Aix v síti metropolitních oblastí Aix‑Marseille‑Pro­vence. Autobus je součástí objednávky 46 vozidel, která mají být dodána do konce roku 2024.

​Tramvajové mosty DPMB prokoukly, zdobí je profesionální „graffiti“

13.11. – Dopravní podnik města Brna dokončil opravy mostů, po kterých je vedena tramvajová doprava. Třináct mostních objektů od začátku roku získalo novou omítku, jedenáct z nich i výzdobu v podobě profesionálního „graffiti“. Dopravní podnik tak navázal na dobré zkušenosti z předchozích projektů, kdy v rámci oprav opěrných zdí u tramvajových tratí udělal z šedých ploch u zastávek atraktivní místa.

​Student Agency slaví 25 let od svého založení, způsobila revoluci v dálkové dopravě

9.11. – Dne 11. listopadu uplyne 25 let od vzniku společnosti Student Agency (zápis do obchodního rejstříku). Společnost, jejímž zakladatelem a majitelem je podnikatel Radim Jančura (49), je nyní jedním z nejvýznamnějších autobusových a vlakových dopravců v zemi a pronikla i do zahraničí. Student Agency je i předním prodejcem letenek a zájezdů a největší agenturou pro prodej jazykových a pracovních pobytů v zahraničí.

​Iveco Czech Republic patří mezi nejlepší zaměstnavatele roku 2021

8.11. – Společnost Iveco Czech Republic, a. s., se opět umístila na stupních vítězů v soutěži Zaměstnavatel roku. Letos si odnáší dokonce dvě ocenění, čímž navazuje na své úspěchy z předešlých let. Největší producent autobusů v Evropě získal třetí příčku v celostátní kategorii Zaměstnavatel roku do 5000 zaměstnanců a zároveň ovládl kategorii Zaměstnavatel regionu Pardubického kraje. Výrobce vozů značky Iveco Bus se v regionální kategorii umisťuje pravidelně mezi třemi nejlepšími již od roku 2004.

​Řidiček v brněnské MHD přibývá

5.11. – Před šedesáti lety se v Brně zaškolily první ženy-řidičky autobusů a trolejbusů v městské hromadné dopravě. Připojily se tak ke kolegyním, které od roku 1949 v brněnském dopravním podniku řídily jen tramvaje. Jak se řidičkám MHD vede nyní? A jak jsou na tom v porovnání s mužskými kolegy?

​Pražská strojírna dodává do Brna výhybky pro tramvaje

4.11. – S výrobky z výrobních hal ve Vinoři se vyjma zahraničních metropolí potkáte i napříč městy České republiky. Brno finančním objemem své objednávky letos pokořilo u Pražské strojírny svůj rekord. Součástí zakázky pro druhé největší město Česka je 37 výměn a 37 výhybkových systémů, žlábkovací profily a další drobné náhradní díly. Dodávka je součástí projektu „Šalinou na Kampus“.

​Vlastní čerpací stanice na CNG se libereckému dopravnímu podniku vyplatila

3.11. – Libereckému dopravnímu podniku se vyplatila investice do vlastní plnicí stanice na stlačený zemní plyn. Úspory jsou citelné zejména v době, kdy náklady na pohonné hmoty a energie rostou. Řekl to místopředseda představenstva Václav Sosna. Firmě se podle něj navíc podařilo nakoupit energie a plyn za dobré ceny. Zhruba třetina autobusů s plynovým pohonem ale stále jezdí tankovat do sousedního Jablonce nad Nisou.

Skupina Škoda Transportation má nové webové stránky

31.10. - Skupina Škoda Transportation, přední výrobce vozidel pro veřejnou dopravu v Evropě, spustila nový design web skoda.cz od kreativního studia Brainz Disruptive. Webové stránky jsou dostupné ve čtyřech jazykových mutacích a slouží k prezentaci jak celé skupiny, tak všech dceřiných společností. Škoda Transportation je součástí Skupiny PPF.

spinner