Kombinovaná doprava

Právě vychází v DN č. 16 - 17

METRANS: ​Dopravcům ztěžují život komplikace na infrastruktuře i malá podpora terminálů

24.8. – První pololetí letošního roku je za námi, je tedy čas na krátké ohlédnutí. Jaký byl první půlrok? Bohužel ne takový, jaký bychom si patrně všichni přáli. K očekávanému oživení mezinárodního obchodu nedošlo, což se logicky také ihned odráží na množství přepravovaného zbo­ží.


Vydání DN č. 16 - 17

Výběr článků z DN č. 16 – 17 zveřejníme 14. září.

(red)

CID International bude v novém kontejnerovém terminálu v Ústí nad Labem implementovat systém pro řízení a obsluhu

14.7. - Společnost CID International, která je partnerem skupiny OLTIS Group, bude v nově budovaném kontejnerovém terminálu kombinované dopravy společnosti České přístavy v Ústí nad Labem v nejbližší době implementovat systém KONTI. Jedná se o software pro řízení a obsluhu kontejnerových a multimodálních terminálů. Stejný systém nedávno CID International implementovala v polské společnosti CLIP (Centrum Logistyczno Inwestycyjne Poznań II) v lokalitě Dąbrowa Górnicza nedaleko Katowic a například také v terminálu Českých přístavů v Mělníku.

Společnost HHLA reaguje na náročné výzvy ze začátku roku

Začátek roku 2023 byl pro společnost Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA) náročným obdobím v souvislosti s pokračujícím geopolitickým napětím, hospodářskými sankcemi EU a pomalejším hospodářským růstem. Tržby skupiny HHLA se v prvních třech měsících roku snížily o 5,6 procenta na 364,7 milionu EUR (v předchozím roce 386,2 milionu EUR).

Zelená dohoda pro Evropu: Ekologizace nákladní dopravy

12.7. – Evropská komise včera navrhla opatření ke zvýšení účinnosti a udržitelnosti nákladní dopravy tím, že zlepší řízení železniční infrastruktury, poskytne silnější pobídky pro nákladní automobily s nízkými emisemi a zlepší informovanost o emisích skleníkových plynů z nákladní dopravy. Cílem je zvýšit účinnost v tomto odvětví a pomoci mu přispět k cíli snížit do roku 2050 emise z dopravy o 90 %, jak je stanoveno v Zelené dohodě pro Evropu, a zároveň umožnit, aby jednotný trh EU nadále rostl.

​UIRR: Kombinovanou dopravu v Evropě zasáhla recese

Kombinovaná doprava v Evropě se v prvním čtvrtletí roku 2022 ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku snížila o 13,96 procenta. Tento pokles jen těsně zaostal za poklesem o 14,67 procenta, který utrpěla ve druhém čtvrtletí roku 2020 během nejhorší pandemie covid-19. Po poklesu o 6,46 procenta v posledním čtvrtletí roku 2022 znamená druhé záporné čtvrtletí v řadě, že se kombinovaná doprava nachází v dočasné recesi.


Francouzská CMA CGM koupí za pět mld. eur logistickou divizi Bolloré

9.5. - Francouzská přepravní společnost CMA CGM koupí za pět miliard EUR (bezmála 117 miliard Kč) logistickou divizi konglomerátu Bolloré. V tiskové zprávě to včera oznámila dvojice dotčených firem.

Spolupráce ČD Cargo a METRANS dále posiluje

V železniční stanici Děčín hlavní nádraží proběhl křest reklamního polepu lokomotivy 388.015 ČD Cargo upozorňující na úspěšnou spolupráci s významným operátorem kombinované dopravy, společností METRANS.

​Návrat k železniční Hedvábné stezce s cargo-partner

31.3. – Po „turbulentní“ covidové době a přerušení železniční přepravy v důsledku války na Ukrajině se cargo-partner znovu naplno vrátil „na koleje“. Železniční přeprava z Asie po Hedvábné stezce se opět těší přízni klientů, kteří potřebují svoje zboží doručit rychleji než po moři a zároveň nechtějí investovat do nákladnější letecké přepravy.

​Terminál METRANS jako „přístav na suchu“

30.3. – V České republice sice nemáme moře, přesto se s ním ale symbolicky setkat můžeme. Kontejnery má řada lidí totiž spojené jen s námořní přepravou, velká část z nich přitom na naše území přichází formou kombinované dopravy moře – železnice – silnice, ale někdy i jen železnice – silnice. Jedním z největších terminálů na našem území je bimodální terminál společnosti METRANS v Praze-Uhříněvsi.

spinner