Informatika

Vesmírnou agenturu EU v Praze čeká rozšíření kapacit

25.5. – Z Prahy se stane centrum vesmírných aktivit EU. Po rozšíření Agentury EU pro kosmický program (EUSPA), která v metropoli sídlí, vzniknou nové příležitosti i pro české technologické firmy a odborníky. Agenturu, která se v minulých dnech transformovala z Agentury pro evropský globální navigační družicový systém, čeká postupné rozšíření pracovních míst a agendy, uvedl při návštěvě Česka člen Evropské komise odpovědný za vnitřní trh Thierry Breton. Ten následně jednal i s premiérem Andrejem Babišem. Jedním z témat byla i vakcinační strategie, cílem EU je rychlá proočkovanost.

Contera postaví v Ostravě inteligentní administrativní budovu Organica

21.5. – Nejmodernější technologie včetně inteligentního ovládání budovy, kvalitní architektura, certifikace BREEAM Excellent a prestižní adresa v nově vznikajícím centru města. To jsou nejzajímavější atributy budovy Organica, kterou staví developerská společnost Contera v Ostravě. Významnou část budovy si po dokončení v roce 2023 pronajme společnost TietoEVRY, mezinárodní poskytovatel IT služeb a jeden z největších zaměstnavatelů v Moravskoslezském kraji. Organica ale nabídne uživatelům a návštěvníkům mnohem víc.

Španělský výrobce vlaků CAF má zájem o signalizační divizi francouzského Thalesu

20.5. – Španělský výrobce vlaků CAF chce koupit divizi železniční signalizace francouzského technologického podniku Thales. Hodnota transakce by mohla dosáhnout až 1,6 miliardy EUR (40,8 miliardy Kč), napsal dnes španělský deník Expansión, který se odvolává na své zdroje.

​Společnost cargo-partner získává Repalog v Německu

14.5. – V rámci pokračujícího růstu v sektoru elektronického obchodu, se mezinárodní poskytovatel přepravy a informační logistiky cargo-partner spojil se společností Repalog, německým specialistou na oblast fulfillmentu a přepravy na poslední míli.

​Golden Support úspěšně vstoupil na polský trh spuštěním systému na letišti Katowice

13.5. – Golden Support, česká společnost vyvíjející informační systém pro leteckou nákladní přepravu úspěšně vstoupila na polský trh. 4. ledna 2021 spustila svoji první polskou instalaci systému Skyline do ostrého provozu. Ten je nasazen v cargo terminálu Mezinárodního letiště Katowice a využívá jej digitální operátor Silver Cargo Katowice.

​Společnost AŽD připravila pro studenty dny otevřených dveří na Švestkové dráze

11.5. – Společnost AŽD připravila pro studenty vyšších a středních škol technického zaměření dny otevřených dveří na Švestkové dráze. Studenti si tak na nejmodernější regionální trati v Evropě, která v rámci linky U10 zajišťuje vlakové spojení Litoměřic h. n., Lovosic a Mostu, mohou prohlédnout špičkové zabezpečovací a sdělovací technologie pro železnici.

​Siemens Mobility a Stadler získaly kontrakt na modernizaci metra v Lisabonu

11.5. – Společnosti Siemens Mobility a Stadler společně získaly zakázku ve výši 114,5 milionu EUR na vybavení lisabonského metra nejmodernějšími zabezpečovacími systémy a vozidly. V rámci projektu dodá Stadler 14 třívozových elektrických jednotek; společnost Siemens Mobility nainstaluje systém CBTC (Communications-Based Train Control) Trainguard MT na modré, žluté a zelené linky metra a stávající zebezpečovací systémy aktualizuje. Palubní technologie CBTC bude integrována do 70 vozidel ve stávajícím vozovém parku a do 14 nových elektrických jednotek Stadler.

eFleet Management od Eurowagu pro elektrické flotily

Společnost Eurowag uvedla na trh produkt eFleet Management, který má společnostem pomoci k maximálnímu využití elektromobilů ve svém vozovém parku.

​Řidiči zatím za nové dálniční známky utratili více než tři miliardy korun

16.4. – Motoristé v Česku zatím utratili za nové elektronické dálniční známky více než tři miliardy korun. Nakoupili za ně 2,3 milionu dálničních kuponů, většinu z nich přes internet. Na twitteru to včera uvedl ministr dopravy Karel Havlíček. Elektronické viněty platí od začátku letošního roku, nahradily staré papírové kupony. Těch řidiči za celý loňský rok nakoupili za celkem 4,8 miliardy korun.

ŘSD bude další tři roky používat pro veřejné zakázky vlastní systém

12.4. – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) bude dál používat vlastní elektronický systém pro zadávání veřejných zakázek. Nebude tak využívat Národní elektronický nástroj (NEN), který by podle legislativy měly používat všechny státní organizace, protože je podle organizace pro potřeby silničářů nedostačující. Návrh schválila vláda, vyplývá to z informací na vládních internetových stránkách. ŘSD je největším zadavatelem veřejných zakázek v České republice

spinner