DN č. 6 - Finanční služby, Fleet management, Právní a poradenské služby, vychází 15.3., uzávěrka již 22.2.! 

Kombinovaná doprava

​Terminál v Paskově získal nový intermodální vozík od Hysteru

18.5. – Společnost HYSTER CZ a.s. předala začátkem května do dlouhodobého pronájmu společnosti Advanced World Transport a.s. (AWT) nový intermodální Reachstacker Hyster RS 46–33 IH, který bude AWT využívat v rámci provozu svého terminálu kombinované dopravy v Paskově. Stroj je schopný manipulovat automobilové návěsy, respektive výměnné nástavby, nebo ISO kontejnery, a to ve třech řadách až do výšky pěti kontejnerů a do hmotnosti 46 tun.

​Vlissingen a Antverpy spojuje s vnitrozemím Zeeland Shuttle Premium

​Vlissingen a Antverpy spojuje s vnitrozemím Zeeland Shuttle

13.5. – Od února letošního roku je v západní Evropě v provozu nový pravidelný kyvadlový vlak pro konvenční a intermodální zboží. Spoj označovaný jako Zeeland Shuttle s frekvencí dvakrát týdně jezdí mezi belgickými Antverpami, přístavem Vlissingen v jihozápadním Nizozemsku (provincie Zeeland – odtud název nové služby) a evropským vnitrozemím. Nejčastěji přepravuje potraviny do Švýcarska a chemikálie do Le Havru. Podle zájmu bude frekvence zvýšena co nejdříve.

​Combiwest končí, soud nařídil likvidaci Premium

​Combiwest končí, soud nařídil likvidaci

13.5. – Francouzský operátor kombinované dopravy Combiwest jde do likvidace. Rozhodl o tom obchodní soud v Brestu. Firma koncem ledna vyhlásila platební neschopnost a byla po dobu tří měsíců v chráněném režimu státního dozoru, kdy se pokoušela najít nového investora. Cíl se ovšem splnit nepodařilo, a tak přijde o práci 59 zaměstnanců.

​Kombiverkehr vypravil tisící vlak na trase Kiel - Verona Premium

​Kombiverkehr vypravil tisící vlak na trase Kiel - Verona

29.4. – Kombinovaná doprava mezi německým baltským přístavem Kiel a severoitalskou Veronou oslavila jubileum. 21. dubna byl vypraven tisící přímý ucelený vlak z terminálu Schwedenkai v Kielu do veronského terminálu Quadrante Europa. „Přímé vlaky systému kombinované dopravy mezi Kielem a Veronou výrazně přispívají k přesunu toku zboží ze silnice na železnici a zcela splňují vysoká očekávání. Spojení je dnes pevnou součástí ekologické nákladní dopravy v rámci naší evropské sítě mezi Baltským mořem a Itálií,“ uvedl Peter Dannewitz, vedoucí odbytu společnosti Kombiverkehr.

Nový certifikát umožní AWT přepravu potravin a krmiv po silnici

27.4. – Mezinárodní dopravní společnost AWT v dubnu rozšířila systém mezinárodně uznávaných norem a obdržela pro středisko silniční dopravy certifikát GMP+ B4 pro bezpečnou přepravu potravin a krmiv. Tento certifikát není ve skupině AWT novinkou. Již v roce 2014 ho získala AWT pro železniční dopravu a od dubna 2015 tyto produkty může převážet i maďarská společnost AWT Rail HU.


Kontejnerový dopravce Hapag-Lloyd jedná o fúzi s UASC Premium

Kontejnerový dopravce Hapag-Lloyd jedná o fúzi s UASC

22.4. – Německý kontejnerový dopravce Hapag-Lloyd jedná o fúzi s konkurenční arabskou firmou United Arab Shipping Company (UASC). Oznámila to německá firma, která tak potvrdila předchozí informaci německého měsíčníku Manager Magazin. Spojením by vznikla čtvrtá největší dopravní firma na světě.

​FELB vypravil první přímý vlak z Duisburgu na východ Premium

​FELB vypravil první přímý vlak z Duisburgu na východ

19.4. – Železniční společnost Far East Land Bridge (FELB) od března provozuje nákladní spoj East World Express s frekvencí jednoho odjezdu týdně z německého Duisburgu směrem na východ do Ruska, ostatních zemí Společenství nezávislých států, Číny, Japonska a Jižní Koreje s dobou jízdy pohybující se mezi 14 až 21 dny podle cílové destinace.

Aktuality ze světa 8 Premium

Aktuality ze světa 8

23.3. - Švýcarské referendum rozhodlo o výstavbě druhé roury v gotthardském silničním tunelu. Souhlas vyslovilo 57 procent jeho obyvatel – více, než se očekávalo. Stavební práce by měly začít asi v roce 2020a potrvají sedm let. Informovala o tom ministryně dopravy Doris Leuthardová. Návazně na to bude první tubus, otevřený v roce 1980, asi na tři roky uzavřen a opravován. Od roku 2030 budou k dispozici dva tubusy pro silniční dopravu na nejdůležitějším tranzitním koridoru Švýcarska – každý v jednom směru.

​RCO-CSKD si postupně zvyká ve svém novém působišti

Společnost Rail Cargo Operator-CSKD působí od počátku roku na nové adrese. Ke konci loňského roku totiž musela opustit své tradiční působiště v Praze na Žižkově a přestěhovat se do terminálu v mělnickém přístavu. Nejen na stěhování, ale i na plány tohoto operátora kombinované dopravy v letošním roce jsme se zeptali jeho jednatele Gerharda Kratochwila.

Hupac drží objem přepravy prakticky na konstantní úrovni

Švýcarský operátor kombinované dopravy Hupac přepravil v loňském roce 662 tisíc zásilek, což je o 0,2 procenta více než v roce 2014. Tahounem růstu byl znovu mimoalpský provoz (meziročně plus šest procent na 242 tisíc zásilek). Alpský tranzit přes Švýcarsko naopak zaznamenal lehký pokles o 0,6 procenta. Nejvýraznější výpadek – téměř 20 procent – způsobilo zastavení přepravy přes Brenner.


spinner