Kombinovaná doprava

​Maersk Line a Damco vypravily ucelený vlak pro Decathlon

​Maersk Line a Damco vypravily ucelený vlak pro Decathlon Premium

5.12. – Rejdařství Maersk Line ve spolupráci se spedičním a logistickým specialistou Damco vypravilo 28. října první ucelený vlak z Číny do Evropy pro francouzský řetězec prodejen se sportovním vybavením Decathlon. 16. listopadu vlak dorazil do logistického centra Decathlonu v severní Francii, a to v předstihu oproti plánované době příjezdu. Trasa vedla z Wu-chanu do Dourges. Celá kapacita vlaku byla využita pro Decathlon, který je největším zákazníkem Maersk Line a významným zákazníkem společnosti Damco.

​První ucelený vlak skupiny GEFCO zvládl cestu z Číny za méně než tři týdny

30.11. – Skupina GEFCO přivítala první kompletní kontejnerový vlak, který přijel z Číny do Francie poté, co urazil cestu dlouhou 11 tisíc kilometrů. Vlak přepravil kontejnery o délce 12,2 metru (40 stop) z čínského města Wuhan do Dourges v severní Francii pro klienta PSA za dobu kratší než tři týdny.

​Růst kombinované přepravy naráží na kapacitu železniční sítě

30.11. – Při pohledu na evropské dálnice to tak sice nevypadá, ale silniční doprava získává status luxusní přepravy. Změny legislativy v oblasti pracovního práva a nedostatek řidičů přispívají k tomu, že i zákazníci začínají být vstřícnější k uvažování o alternativách se stabilní kapacitou. Tu představuje například kombinovaná přeprava.

​Revize směrnice 92/106 posílí konkurenceschopnost kombinované dopravy

17.11. – Evropská komise schválila 8. listopadu návrh revize směrnice 92/106 o kombinované dopravě. Úprava uzavírá téměř sedmiletý proces, během kterého Mezinárodní unie společností kombinované dopravy silnice/železnice UIRR usilovala o změnu směrnice dnes staré téměř čtvrt století.

​Na Slovensko dorazil první nákladní vlak z Číny

​Na Slovensko dorazil první nákladní vlak z Číny Premium

13.11. – Slovensko v příštím roce očekává 500 nákladních vlaků se zbožím z Číny, které bude směřovat dále k evropským zákazníkům. Informovalo o tom slovenské ministerstvo dopravy po příjezdu prvního čínského vlaku s kontejnery do Bratislavy.

​Moderní terminál v Paskově slaví 10. výročí svého vzniku

31.10. – Nezávislý terminál kombinované dopravy v Paskově, který provozuje mezinárodní dopravní skupina AWT, člen skupiny PKP CARGO, dnes patří k několika málo otevřeným překladištím v zemi. Díky své strategické poloze plní funkci veřejného logistického centra a je jeden z nejrychleji rostoucích v České republice. Provoz na paskovském terminálu, který vyrostl na bývalém brownfieldu, byl zahájen v roce 2007.

HYSTER – silní partneři, odolné vozíky

PR – Značka Hyster je přední dodavatel vysokozdvižných vozíků a jedna z nejznámějších značek v tomto průmyslu. Na českém trhu působí již více jak 20 let a její výhradní distribuci na českém trhu má na starosti společnost HYSTER CZ a.s. 

​Aktuality ze světa 31/2017

​Aktuality ze světa 31/2017 Premium

23.10. – NÁMOŘNÍ DOPRAVA – Francouzské liniové rejdařství CMA GM přebírá přes svou dceřinou společnost ANL Sofrane Unilines. Ty jsou specialistou na dopravní oblast Oceánie a pacifických ostrovů. Podnik provozuje deset lodí na osmi linkách a najíždí přitom celkem 21 přístavů v Austrálii, na Novém Zélandu, v Papua Nová Guinea a na pacifických ostrovech.

​Investor chce dále jednat s Prahou o chystaném terminálu v Malešicích

​Investor chce dále jednat s Prahou o chystaném terminálu v Malešicích Premium

18.10. – Zástupci rakouského železničního dopravce Rail Cargo Group, který chce v Praze-Malešicích postavit kontejnerový terminál, chtějí jednat s hlavním městem o podobě projektu. Na setkání v místě plánované stavby to řekl zástupce firmy Vladan Hodek. Plán na železniční překladiště, který nyní prochází procesem hodnocení vlivu na životní prostředí (EIA), kritizují zástupci městských částí i místních obyvatel. Praha zároveň připravuje studii budoucího využití lokality a chce zadat další studii, která bude řešit zásobování metropole.

RŽD Logistics a FELB hlásí masivní růst železničních přeprav

RŽD Logistics, největší multimodální logistický operátor ve Společenství nezávislých států a Pobaltí, dosáhl za prvních šest měsíců letošního roku ve spolupráci se svou dceřinou společností FELB (Far East Land Bridge) nárůstu přeprav o 1,8 procenta ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Podnik přepravil celkem 63 200 TEU, přičemž největší část – 55 900 TEU – připadla na zásilky na hlavním tranzitním tahu Evropa – Čína – Evropa.

spinner