Kombinovaná doprava

​HHLA Pure certifikací potvrdil, že cargo-partner využívá klimaticky neutrální přepravu

28.3. – Mezinárodní poskytovatel přepravních a info-logistikých služeb letos slaví 30 let svého působení v České republice a v rámci své komplexní strategie udržitelnosti se zapojil do iniciativy společností Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA) a METRANS využívat CO2 neutrálního servisu při přepravě námořních kontejnerů na trase z a do přístavů Hamburg, Bremerhaven a Koper.

PST CLC Mitsui-Soko začala působit i na kontejnerovém terminálu v Brně

27.3. - Společnost PST CLC Mitsui-Soko významně rozšířila své aktivity na Moravě. Kromě otevření multi-user skladů v Mošnově a v Pohořelicích začala vloni zajišťovat dopravy v rámci první a poslední míle na kontejnerovém terminálu kombinované dopravy v Brně. PST CLC Mitsui-Soko doteď zajišťuje v Brně přepravní služby prostřednictvím smluvních přepravců, od dubna začne tyto přepravy zajišťovat i vlastním vozidlem.

Společnost HHLA zvýšila tržby, výhled na letošek je opatrný

Společnost Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA) podle předběžných neauditovaných údajů zvýšila ve finančním roce 2022 své konsolidované tržby o 7,7 procenta na 1 578 milionů eur (v předchozím roce 1 465 milionů eur). Konsolidovaný provozní výsledek (EBIT) dosáhl 220 milionů eur a překonal očekávání 175 až 210 milionů eur (v předchozím roce to bylo 228 milionů eur).

Překlad zboží v Hamburku poklesl, transformace na klimaticky neutrální přístav pokračuje

Mezinárodní krize formovala v roce 2022 i vývoj překladu zboží v přístavu Hamburk. Uvedli to představitelé přístavu s tím, že na hamburských terminálech bylo celkem přeloženo 119,9 milionu tun zámořského zboží. To odpovídá poklesu o 6,8 procenta oproti předchozímu roku. Nábřeží kontejnerových terminálů překročilo 8,3 milionu TEU, což odpovídá mínus 5,1 procenta oproti předchozímu roku.

Anketa: Kombinovaná doprava potřebuje srovnatelné podmínky se silniční dopravou

Kombinovaná doprava je Evropskou komisí pokládána za perspektivní dopravní mód, který by měl přispět k dekarbonizaci a k většímu převodu zboží ze silnice na železnici. Jak se na současný stav oboru dívají dopravci, to nám přiblížili zástupci společnosti ČD Cargo, Bohemiakombi a Rail Cargo Operator ČSKD.

Růst kombinované dopravy se koncem roku začal zpomalovat

Růst kombinované dopravy v Evropě se v posledním čtvrtletí roku 2022 ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku snížil o 6,46 procenta. Informovala o tom Mezinárodní unie kombinované dopravy železnice/silnice (UIRR).

METRANS: Železniční doprava představuje budoucnost a do té je třeba investovat již nyní

Rok 2023 se přiblížil svému prvnímu milníku, konec prvního čtvrtletí je již na dohled. Tedy období pro ukončení bilancovaní roku uplynulého, stejně tak se také otevírá možnost s určitou opatrností udělat prognózu pro aktuální období. Pokud se v krátkosti vrátíme k roku minulému, lze říci, že je za námi velice rozporuplné období.

Vydání DN č. 5

Výběr článků z DN č. 5 přineseme 23. března.

(red)

​Společnost cargo-partner spouští nové LCL služby z Asie do západní Evropy přes Rotterdam

4.3. – Mezinárodní poskytovatel přepravy a logistiky opět rozšířil svoji škálu LCL řešení. Představil nový týdenní sběrný servis námořní přepravy z Číny a Indie do Rotterdamu, který obsluhuje různé destinace v západní Evropě. Jelikož přístavy a sklady v severní Evropě stále čelí častým přetížením a problémům se službami, společnost cargo-partner uznala potřebu poskytnout svým zákazníkům větší flexibilitu a rozšířit nabídku služeb v regionu. V rámci boje proti těmto výzvám zavedl poskytovatel logistiky nové týdenní služby LCL z klíčových asijských bran Šanghaj, Shenzhen a Nhava Sheva do západní Evropy přes přístav v Rotterdamu. Nové služby umožňují flexibilnější plánování a značnou úsporu času v porovnání s tranzitem přes hlavní německé přístavy.

​Společnost METRANS chce investovat do terminálu ve skladu paliv v Bavorsku

28.2. – Společnost METRANS chce ve skladu paliv v bavorském Kraillingu investovat do výstavby velkého překladního nádraží. Mluvčí německé skupiny Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA), která je vlastníkem společnosti METRANS, včera řekla, že projekt je ve velice rané fázi, proto neupřesnila časový harmonogram ani výši zamýšlené investice. Záměr METRANSu, o kterém o víkendu informoval mnichovský deník Merkur, se nelíbí místním.

spinner