​GEFCO představilo nové intermodální řešení toků pro Toyota Motor Europe

​GEFCO představilo nové intermodální řešení toků pro Toyota Motor Europe

18.5. - Společnost GEFCO vytvořila inovativní řešení pro Toyota Motor Europe. Díky letitým zkušenostem na poli multimodálních přeprav a designu kombinujícímu silniční a železniční dopravu sníží Toyota Motor Europe výrazně svou uhlíkovou stopu.

Přeprava automobilových dílů ze Španělska na sever Francie je realizována ve vratných boxech, dvakrát denně, kombinovanou silniční a železniční dopravou. Ve srovnání s předchozím řešením pouze po silnici umožňuje nové řešení Toyotě výrazně snížit uhlíkovou stopu.

Toto nejnovější logistické řešení staví na silném 20letém partnerství společností GEFCO a Toyota Motor Europe v oblasti zásobování výrobních podniků ve Francii, Velké Británii i dalších evropských zemích.

Yvon Pasquiou, obchodní a marketingový ředitel společnosti GEFCO France, vysvětluje: „Jednou z našich priorit je přinášet řešení, která pomohou našim obchodním partnerům v dodavatelském řetězci snížit jejich uhlíkovou stopu. Naše týmy, v souladu s mottem firmy GEFCO Partners, unlimited, úzce spolupracovaly s týmy Toyota Motor Europe, aby na míru pro potřeby klienta navrhly logistický tok generující nižší emise CO2. Jsme rádi, že jsme dostali příležitost vypořádat se s výzvou zavést udržitelnější dodavatelský řetězec a posílit partnerství obou firem v tomto procesu.“

Multimodální řešení společnosti GEFCO jsou navrhována tak, aby uspokojila rostoucí poptávku po logistických tocích se sníženou CO2 stopou, a současně s optimalizovanými časy přepravy. Klienty zároveň chrání od dopadu rostoucích cen energií a nedostatku řidičů kamionů na mezinárodních trasách.

(lan)

Foto: GEFCO

spinner