Veletrhy a výstavy

For Logistic 2008

Letňany přivítaly logistický veletrh

V Pražském veletržním areálu v Letňanech se v polovině dubna uskutečnil první ročník veletrhu For Logistic. Nový veletrh zaměřený na dopravu, logistiku, skladování a manipulaci se konal spolu se dvěma dalšími odbornými akcemi – 7.

Stavební veletrhy Brno

Zvýrazněným tématem rekordního ročníku jsou stavební stroje

Stavební veletrhy Brno 2008 ve dnech 22. až 26. dubna tvoří komplex tří projektů – IBF, SHK BRNO a ELEKTRO – a mezinárodní veletrh investic, financí a realit URBIS INVEST. Jako vrchol letošní veletržní sezony je doprovodí i oslavy 80 let vzniku brněnského výstaviště: výročí otevření unikátní funkcionalistické stavby Brněnského výstaviště s dominantou pavilonu A v roce 1928 si výstaviště připomene právě při zahájení Stavebních veletrhů.

Stavební veletrhy Brno

Hlavní téma: Nedostatek kapacit ve stavebnictví

Problémy, s nimiž se potýká nová výstavba, se v čase mění. Na rozdíl od minulosti má nyní české stavebnictví před sebou velmi dobré vyhlídky, pokud jde o objem finančních prostředků určených na proinvestování.

Německo

Berlínský InnoTrans je rok před konáním téměř vyprodán

Hlavní město Německa bude v příštím roce opět hostit největší mezinárodní veletrh dopravní a kolejové techniky: InnoTrans 2008 se v Berlíně uskuteční od 23. do 26. září. Rok před zahájením veletrhu si vystavovatelé rezervovali již 90 procent výstavní plochy.

V Amsterdamu letos udávalo tón především téma udržitelné dopravy

Zástupci automobilového průmyslu si často stěžují, že výstav užitkové silniční techniky se koná příliš mnoho. S výjimkou několika značek přípojných vozidel však ani letos žádný významný výrobce užitkových vozidel nevynechal letošní největší událost oboru – amsterdamskou The European Road Transport Show (TERTS).

Transport a Logistika a MSV poskytly aktuální obraz českého hospodářství

Na mezinárodním veletrhu Transport a Logistika a Mezinárodním strojírenském veletrhu, které na počátku října společně hostilo brněnské výstaviště, prezentovalo své výrobky a služby na dvě stě firem nejen z České republiky, ale i z dalších evropských zemí.

Metrobus

Na Coachprogress seminář metrobus

Součástí doprovodného programu veletrhu Coachprogress 2007 bude i seminář Metrobus – šance pro střední Evropu. Prvního listopadu od 13.00 hodin jej v Kongresovém sále PVA Praha-Letňany uspořádá internetový magazín BUSportál a jeho provozovatel ČSAD SVT Praha, s.

Ing. Jiří Rousek (BVV) pro DN

„Součástí čtvrtého ročníku veletrhu bude konference o úspěšných českých logistických projektech“

Příští týden se na brněnském výstavišti uskuteční 49. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV), vrcholné výstavní akce oboru v celé střední a východní Evropě. Souběžně s ním bude výstaviště patřit také bienálnímu veletrhu Transport a Logistika, který se v Brně koná teprve počtvrté, ale za krátkou dobu své existence si již dokázal získat značné renomé.

Transport a Logistika 2007

Logistická přehlídka v Brně letos opět rozsáhlejší

Brněnské výstaviště registruje rekordní zájem o nadcházející 49. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu. Prezentace

hlavních oborů bude letos v říjnu opět silnější, na výstavišti se představí řada nových vystavovatelů a tradiční účastníci si

objednali větší výstavní plochu.

Udržitelnou dopravu zajistí energetické úspory a lepší koordinace

Konference v Praze

Udržitelnou evropskou dopravu může v budoucnu zajistit lepší územní plánování a koordinace, úspory energie a snižování závislosti na ropě. Minulý týden se na tom shodli účastníci konference Socio-ekonomické bariéry udržitelné dopravy, kteří do Prahy přijeli prezentovat využitelnost svého výzkumu a diskutovat o možných řešeních společenských a ekonomických překážek udržitelné dopravy.

spinner