Německo

InnoTrans 2010 očekává rekordní počet vystavovatelů i návštěvníků

InnoTrans 2010 očekává rekordní počet vystavovatelů i návštěvníků

Největší světový veletrh železničních technologií – berlínský InnoTrans – se letos připravuje na rekordní účast vystavovatelů. Již ke konci července si místo na zářijovém veletrhu zarezervovalo 2150 vystavovatelů ze 44 zemí. Pořádající agentura Messe Berlin oznámila, že poprvé v historii veletrhu se jí podařilo obsadit i všechny venkovní výstavní plochy. Pro lokomotivy, vagony a soupravy je připravena 3500 metrů dlouhá kolej nového berlínského výstaviště.

Osmý ročník veletrhu InnoTrans se v Berlíně uskuteční ve dnech 21. až 24. září. Jeho nomenklatura je rozdělena na pět hlavních sekcí – železniční technologie, železniční infrastruktura, veřejná doprava, interiéry a stavba tunelů.

Generální ředitel veletrhu Matthias Steckmann uvedl, že letošní ročník přilákal velkou pozornost v zahraničí: vystavovatelů z jiných zemí bude více než domácích německých podniků. Výrazně vyšší účast registrují pořadatelé především z Kanady a Spojených států, ale také například Jižní Ameriky a arabského světa.

„Kompletní nabídku“ v Berlíně vedle domácího německého svazu železničního průmyslu VDB představí patnáct národních svazů, mimo jiné ACRI z České republiky, skupina Dánských drah, Holland Rail, MAFEX ze Španělska, švédský Swerig, Swissrail, CRIDA z Tchaj-wanu, Jorsa z Japonska a Korsia z Jižní Koreje. Poprvé se na veletrhu bude letos prezentovat sdružení amerického železničního průmyslu a infrastruktury A­REMA.

Vedle výrobců bude na veletrhu zastoupeno i více dopravců a jejich profesních svazů, celkem se zatím přihlásilo 31 oborových asociací. Už tradičními samo-statnými účastníky berlínského svátku železniční dopravy jsou železniční společnosti Deu-tsche Bahn, rakouské spolkové dráhy ÖBB, švýcarské spolkové dráhy SBB, francouzský státní koncern SNCF, RTA z Dubaje, Infrabel (Belgie), polské PKP a ruské státní dráhy RŽD.

Nebývalý počet světových premiér

Veletrh se letos podle pořadatelů bude moci pochlubit nebývalým počtem německých, evropských a dokonce i světových premiér vystavených produktů. Návštěvníci na něm poprvé uvidí některé nové vysokorychlostní soupravy, seznámí se s hybridními pohony, inovacemi v oblasti bezpečnosti a komunikace a řadou dalších nových řešení.

Slavnostního zahájení se zúčastní více než tisícovka představitelů železničního průmyslu, vědy, výzkumu a politiky z Německa i ze zahraničí, mimo jiné místopředseda evropské komise a evropský dopravní komisař Siim Kallas, německý spolkový ministr dopravy Peter Ramsauer, řada dalších evropských a asijských ministrů dopravy, zástupci vrcholového managementu výrobců železniční techniky, železničních podniků a národních a oborových železničních svazů.

Hlavním tématem první panelové diskuse veletrhu bude letos Trvale udržitelný rozvoj železniční dopravy. Součástí doprovodného programu bude dále Evropsko-asijský železniční summit EARS, kterého by se měli zúčastnit ministři dopravy a vysocí představitelé drah ze 40 zemí Evropy a Asie, mezinárodní fórum o tunelech ITF a fórum o veřejné dopravě PTF.

Registrace přes internet

Messe Berlin očekává, že na letošním ročníku veletrhu InnoTrans bude moci přivítat více než sto tisíc návštěvníků. Letos poprvé jim bude sloužit nový, čtvrtý vstup na výstaviště. Registrace odborné veřejnosti bude probíhat u východní brány, zbylé vstupy budou sloužit návštěvníkům, kteří se registrovali předem. Významně by se tak měl urychlit přístup do většiny výstavních hal.

Pro časné příchozí bude v době před otevřením veletrhu od 8.00 do 9.00 hodiny ranní k dispozici zdarma snídaně u východního vchodu před halou 14.2.

spinner