Veletrhy a výstavy

Stavební veletrhy Brno

Hlavní téma: Nedostatek kapacit ve stavebnictví

Problémy, s nimiž se potýká nová výstavba, se v čase mění. Na rozdíl od minulosti má nyní české stavebnictví před sebou velmi dobré vyhlídky, pokud jde o objem finančních prostředků určených na proinvestování.

Německo

Berlínský InnoTrans je rok před konáním téměř vyprodán

Hlavní město Německa bude v příštím roce opět hostit největší mezinárodní veletrh dopravní a kolejové techniky: InnoTrans 2008 se v Berlíně uskuteční od 23. do 26. září. Rok před zahájením veletrhu si vystavovatelé rezervovali již 90 procent výstavní plochy.

V Amsterdamu letos udávalo tón především téma udržitelné dopravy

Zástupci automobilového průmyslu si často stěžují, že výstav užitkové silniční techniky se koná příliš mnoho. S výjimkou několika značek přípojných vozidel však ani letos žádný významný výrobce užitkových vozidel nevynechal letošní největší událost oboru – amsterdamskou The European Road Transport Show (TERTS).

Transport a Logistika a MSV poskytly aktuální obraz českého hospodářství

Na mezinárodním veletrhu Transport a Logistika a Mezinárodním strojírenském veletrhu, které na počátku října společně hostilo brněnské výstaviště, prezentovalo své výrobky a služby na dvě stě firem nejen z České republiky, ale i z dalších evropských zemí.

Metrobus

Na Coachprogress seminář metrobus

Součástí doprovodného programu veletrhu Coachprogress 2007 bude i seminář Metrobus – šance pro střední Evropu. Prvního listopadu od 13.00 hodin jej v Kongresovém sále PVA Praha-Letňany uspořádá internetový magazín BUSportál a jeho provozovatel ČSAD SVT Praha, s.

Ing. Jiří Rousek (BVV) pro DN

„Součástí čtvrtého ročníku veletrhu bude konference o úspěšných českých logistických projektech“

Příští týden se na brněnském výstavišti uskuteční 49. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV), vrcholné výstavní akce oboru v celé střední a východní Evropě. Souběžně s ním bude výstaviště patřit také bienálnímu veletrhu Transport a Logistika, který se v Brně koná teprve počtvrté, ale za krátkou dobu své existence si již dokázal získat značné renomé.

Transport a Logistika 2007

Logistická přehlídka v Brně letos opět rozsáhlejší

Brněnské výstaviště registruje rekordní zájem o nadcházející 49. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu. Prezentace

hlavních oborů bude letos v říjnu opět silnější, na výstavišti se představí řada nových vystavovatelů a tradiční účastníci si

objednali větší výstavní plochu.

Udržitelnou dopravu zajistí energetické úspory a lepší koordinace

Konference v Praze

Udržitelnou evropskou dopravu může v budoucnu zajistit lepší územní plánování a koordinace, úspory energie a snižování závislosti na ropě. Minulý týden se na tom shodli účastníci konference Socio-ekonomické bariéry udržitelné dopravy, kteří do Prahy přijeli prezentovat využitelnost svého výzkumu a diskutovat o možných řešeních společenských a ekonomických překážek udržitelné dopravy.

Produkce českého automobilového průmyslu se zvýšila o 23 procent

Autosalon Brno 2007

Meziroční nárůst produkce o 23 procent na 644 miliardy Kč vykázal v roce 2006 český automobilový průmysl. Na mimořádném výsledku se podíleli jak finální výrobci, tak i dodavatelé. Na začátku června to na Mezinárodním veletrhu osobních automobilů Autosalon Brno 2007 oznámili zástupci Sdružení automobilového průmyslu ČR.

České dopravní svazy se představily na transport logistic v Mnichově

Transport logistic 2007

Bavorská metropole Mnichov byla v uplynulém týdnu dějištěm největšího evropského „svátku“ dopravy a logistiky. Na jedenáctém ročníku mezinárodního bienálního veletrhu transport logistic výrobci, poskytovatelé služeb, oborové svazy i další organizace na novém mnichovském výstavišti ve dnech 12.

spinner