Veletrhy a výstavy

Německo

InnoTrans 2010 očekává rekordní počet vystavovatelů i návštěvníků

Největší světový veletrh železničních technologií – berlínský InnoTrans – se letos připravuje na rekordní účast vystavovatelů. Již ke konci července si místo na zářijovém veletrhu zarezervovalo 2150 vystavovatelů ze 44 zemí. Pořádající agentura Messe Berlin oznámila, že poprvé v historii veletrhu se jí podařilo obsadit i všechny venkovní výstavní plochy. Pro lokomotivy, vagony a soupravy je připravena 3500 metrů dlouhá kolej nového berlínského výstaviště.

IAA 2010

Hannover se připravuje na veletrh užitkových vozidel IAA

Příští týden se v německém Hannoveru otevřou brány 63. ročníku mezinárodního veletrhu užitkových vozidel IAA. Pro návštěvníky budou od 23. do 30. září připraveny expozice více než 1700 vystavovatelů z více než čtyřiceti zemí.

Autotec & Autosalon Brno 2010

Veletrhu Autotec letos dominovali domácí výrobci a autobusy

Absence velké sedmičky výrobců nákladních motorových vozidel s jedinou čestnou výjimkou italské značky Iveco, převaha autobusů, bohaté zastoupení domácích výrobců a spojení s přehlídkou osobních vozidel Autosalon – taková je stručná charakteristika letošního ročníku veletrhu Autotec. Jako tradičně pod záštitou Mezinárodní organizace výrobců automobilů OICA se v Brně uskutečnil od 4. do 10. června.

Ing. Antonín Šípek (Sdružení AP) pro DN

Veletrhu Autotec se zúčastní všichni domácí výrobci

Sdružení automobilového průmyslu (Sdružení AP) je již tradičně spolupořadatelem brněnských výstav Autosalon a Autotec. Veletrh osobních vozidel Autosalon a veletrh užitkových vozidel Autotec se dosud v Brně střídaly s dvouletou periodicitou, letos poprvé je bude brněnské výstaviště hostit společně. O nové koncepci veletrhů a o současné situaci v automobilovém průmyslu jsme hovořili s ředitelem sekretariátu Sdružení AP Ing. Antonínem Šípkem.

For Logistic

V Letňanech se představila aktuální logistika

Na přelomu března a dubna se v Pražském veletržním areálu Letňany uskutečnil druhý ročník mezinárodního veletrhu dopravy, logistiky, skladování a manipulace For Logistic. Výstaviště jej přivítalo společně s 9. ročníkem mezinárodního veletrhu strojírenských technologií For Industry a 5. ročníkem mezinárodního veletrhu nakládání s odpady, recyklace, průmyslové a komunální ekologie For Waste.

Doprovodný program Stavebních veletrhů Brno

Na konferenci „PPP: ano, či ne?“ vystoupí několik ministrů

Veřejný sektor ve většině zemí se potýká s nedostatkem finančních prostředků na rozvoj dopravní infrastruktury. Vyhledávanou variantou řešení se v některých z nich stává výstavba nové infrastruktury prostřednictvím projektů Public Private Partnerships (PPP).

Konference

Konference CZ Intermodal v dubnu potřinácté

Třináctý ročník konference s mezinárodní účastí CZ Intermodal se bude konat 27. dubna v hotelu Harmony Club v Pardubicích. Akci s podtitulem Trendy intermodality v Evropě pod záštitou náměstka ministra dopravy ČR JUDr. Jaroslava Krále, CSc., a předsedy Svazu spedice a logistiky ČR Ing. Martina Drábka uspořádají Institut Jana Pernera, o. p. s., Univerzita Pardubice Dopravní fakulta Jana Pernera a Žilinská univerzita v Žilině, Fakulta prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov.

Bauma 2010

Mnichovská Bauma bude letos zaměřena na dopravu a infrastrukturu

První ročník Mezinárodního odborného veletrhu stavebních a těžařských strojů, strojů stavebních hmot, stavebních vozidel a zařízení a související manipulační techniky Bauma se v Mnichově uskutečnil v roce 1954. Letošní, 29. ročník ve dnech 19. až 25. dubna již jen potvrdí pozici bezkonkurenčně největší světové výstavy oboru. Pořadatel, německá veletržní společnost Messe München, očekává, že Bauma 2010 zlomí všechny své dosavadní rekordy, jak pokud jde o počet vystavovatelů, tak i návštěvníků.

Francie

Na konci března otevře brány SITL Europe 2010

Za hlavní téma nadcházejícího ročníku mezinárodního veletrhu dopravy a logistiky SITL Europe letos pořadatelé zvolili otázku „Jak logistika odpoví na nové poměry ve světě?“. Největší evropská přehlídka oboru v sudých letech se na pařížském výstavišti Villepinte uskuteční ve dnech 23. až 26. března. Čestným hostem veletrhu bude letos Ruská federace.

Transport logistic China 2010

Čeští vystavovatelé mohou využít dotace na účast v Šanghaji

Po úspěchu společné české expozice na posledních třech ročnících mnichovského veletrhu transport logistic stát již podruhé podpoří také účast českých vystavovatelů na jeho čínské mutaci. Veletrh transport logistic China se na šanghajském výstavišti uskuteční od 8. do 10. června. Společně s konferencí Air Cargo Asia i českým vystavovatelům nabídne výjimečnou příležitost pro prezentaci nabídky jejich služeb na největším a nejrychleji rostoucím trhu světa.

spinner