Veletrhy a výstavy

transport logistic 2011

Česká logistika se představila v Mnichově

Vlastní národní expozicí a účastí celkem 45 vystavovatelů se minulý týden Česká republika představila na největší světové výstavní události v oboru dopravy a logistiky. Čtyřdenního veletrhu transport logistic 2011 v Mnichově se díky finanční podpoře ministerstva průmyslu a obchodu zúčastnily zástupci prakticky všech oborů dopravy, logistiky a doprovodných služeb.

Konference

Stát by měl maximálně využít evropské dotace

Stát by se neměl bránit zadlužování kvůli kofinancování významných dopravních staveb a musí využít možnosti čerpat evropské dotace, které u dopravních staveb činí až 85 procent z jejich rozpočtu a které Evropská unie České republice do patnácti let přestane poskytovat. Na konferenci ČR – dopravní uzel Evropy to minulý týden v Praze řekl náměstek ministra dopravy Petr Sedláček. Stát by si podle něj mohl pomoci financováním prostřednictvím soukromého kapitálu.

transport logistic 2011

Největší světová přehlídka oboru přiblíží i perspektivy „zelenélogistiky“

Vrcholným tématem letošního ročníku veletrhu transport logistic, který ve dnech 10. až 13. května v areálu nového mnichovského výstaviště pořádá výstavní společnost Messe München International (MMI), bude „zelená logistika“. Již během slavnostního zahájení 10. května budou o možnostech minimalizace ekologických dopadů logistiky na diskusním fóru jednat zástupci politiků a vedoucí manažeři předních poskytovatelů logistických služeb.

Ing. Radim Tichý (Veletrhy Brno) pro DN

Stavební veletrhy i letos potvrdí své prvenství ve střední Evropě

Evropská federace stavebního průmyslu považuje Stavební veletrhy Brno za jediný stavební veletrh mezinárodního významu ve střední a východní Evropě s vysokým zastoupením odborné veřejnosti. Jde o špičkovou akci dokonce světového formátu, pravidelně se jí zúčastňuje okolo 1300 vystavovatelů z celého světa. O tom, co ve dnech 12. až 16. dubna v Brně přinese nadcházející 16. ročník Mezinárodního stavebního veletrhu IBF a dalších doprovodných veletrhů, jsme hovořili s ředitelem projektu Ing. Radimem Tichým.

Odborná konference

V Brně opět na aktuální téma PPP

Rozvinutá dopravní infrastruktura je nezbytným předpokladem ekonomického růstu jednotlivých regionů i celého státu. Veřejný sektor ve většině zemí se však potýká s nedostatkem finančních prostředků na rozvoj dopravní infrastruktury. Vyhledávanou variantou řešení se proto v některých z nich stává výstavba nové infrastruktury prostřednictvím projektů Public Private Partnership (PPP).

CeMAT 2011

V Hannoveru se představí moderní intralogistika

Německý Hannover se připravuje na mezinárodní intralogistický veletrh CeMAT 2011. Veletrh se bude konat ve dnech 2. až 6. května a bude zaměřen na trvale udržitelné a inovované produkty a komplexní systémová řešení z oblastí materiálového toku a intralogistiky. O přípravách informovala v únoru organizátorská společnost Deutsche Messe AG.

SpeedChain 2010

Konference SpeedChain 2010 mapovala stav logistiky

Obor logistiky se sice právě nachází v obtížné situaci, ale do budoucna hledí s přiměřeným optimismem. Na začátku prosince o jeho výhledech hovořili zástupci logistických a dopravních firem na pátém ročníku mezinárodní logistické konference SpeedChain 2010 v Praze. Konference se konala již poněkolikáté za sebou v exkluzivních historických prostorách Břevnovského kláštera. Nabitý odborný program doplnilo večerní společenské setkání logistických odborníků na tradičním V.I.P. Logistic Rendezvous 2010.

Transport 2010

Konference hledala zdroje pro dopravní infrastrukturu

Čtrnáctý ročník mezinárodní konference Transport uspořádalo v první polovině listopadu v Ostravě Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje. Dvoudenní konference se každoročně zabývá problematikou dopravy; letos její témata ovlivnil zejména aktuální nedostatek finančních zdrojů pro dopravní infrastrukturu. Konferenci předcházelo 13. zasedání řídicího výboru pro VI. panevropský dopravní koridor.

IAA 2010

IAA 2010: V odvětví ještě nevládne euforie, ale začíná převládatoptimismus

Poslední oživování trhu se pozitivně odrazilo i na letošním ročníku „výstavní skříně“ světového průmyslu výroby užitkových vozidel. Podle názoru většiny vystavovatelů a hostů lze zářijový 63. ročník největšího specializovaného veletrhu užitkových vozidel a souvisejících technologií IAA (Internationale Automobilausste­llung) Nutzfahrzeuge 2010 považovat za důkaz toho, že se odvětví dostalo minimálně do bodu obratu. Někteří vystavovatelé se netajili tím, že se jejich výroba opět rozjíždí „na plný plyn“, což dokumentovali počtem objednávek, obratu a exportu. Podle prezidenta pořádajícího Německého svazu automobilového průmyslu VDA Matthiase Wissmanna sice v odvětví ještě nevládne přímo euforie, ale začíná převládat „zdůvodněný optimismus“.

Truck of the Year 2011

Nákladním vozidlem roku 2011 Mercedes-Benz Atego

Součástí hannoverského veletrhu je už tradičně udělování titulů pro vozidlo roku; letos se na něm udělovaly již počtvrté. Za Truck of the Year 2011 mezinárodní odborná porota zvolila model Mercedes-Benz Atego s celkovou hmotností 12 tun. Odborní novináři se zaměřením na užitková vozidla z 23 evropských zemí ocenili jeho inovativní techniku, která díky své všestrannosti a velkému počtu nabízených variant představuje skvělou volbu pro rozvážkovou dopravu (rozvážkové vozidlo přitom cenu v celé dlouhé historii ceny získalo teprve pošesté).

spinner