Veletrhy a výstavy

Veletrhy Brno

Letošní Autotec nebude, BVV mají novou koncepci dopravní veletrhů

BRNO 20.4. – Do veletržního kalendáře brněnského výstaviště pro rok 2013 přibude nový mezinárodní dopravní veletrh s logem a zkráceným názvem EUROTRANS. Jeho základními kameny budou stávající veletrhy Autotec a Transport a Logistika. K nim přibude téma železniční dopravy, které bylo doposud součástí strojírenského veletrhu. Nosným konferenčním tématem veletrhu EUROTRANS bude „mobilita“ – přeprava osob a zboží a její alternativy v budoucnosti. Veletrh bude primárně určen odborné veřejnosti a bude se konat jednou za dva roky v lichých letech – první ročník se uskuteční v září v roce 2013.

Petrolsummit 2011

Při výběru daní z PHM stát ztrácí desítky miliard Kč

V oblasti distribuce a prodeje pohonných hmot má v České republice velký podíl „šedá zóna“, stát kvůli tomu každoročně přichází o desítky miliard Kč. Na tiskové konferenci u příležitosti konference Petrolsummit 2011 to v polovině října v Praze uvedl Tomáš Mikšovský z pořádající organizace Petrolmedia, s. r. o.

Transport a Logistika / MSV

Dopravní a logistické firmy se představily v Brně

Na počátku října přivítalo brněnské výstaviště 6. ročník bienálního mezinárodního veletrhu Transport a Logistika. I letos se specializovaná přehlídka uskutečnila souběžně s Mezinárodním strojírenským veletrhem. Většina jejích expozic byla soustředěna do pavilonu A; nechyběly ani Dopravní noviny, které na veletrhu oslavily dvacáté výročí.

Ing. Jiří Rousek (BVV) pro DN

Součástí veletrhu Transport a Logistika bude Logistické fórum

Na začátku října se na brněnském výstavišti otevřou brány 53. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV), vrcholné výstavní akce oboru v celé střední a východní Evropě. Souběžně s ním bude výstaviště opět patřit také bienálnímu veletrhu Transport a Logistika, který si během dosavadních pěti ročníků dokázal rovněž získat značné renomé. O výhodách unikátního spojení strojírenského a logistického veletrhu a zájmu, který o specializovanou přehlídku dopravy a logistiky projevují domácí i zahraniční vystavovatelé, jsme hovořili s obchodním ředitelem MSV Ing. Jiřím Rouskem.

transport logistic 2011

Česká logistika se představila v Mnichově

Vlastní národní expozicí a účastí celkem 45 vystavovatelů se minulý týden Česká republika představila na největší světové výstavní události v oboru dopravy a logistiky. Čtyřdenního veletrhu transport logistic 2011 v Mnichově se díky finanční podpoře ministerstva průmyslu a obchodu zúčastnily zástupci prakticky všech oborů dopravy, logistiky a doprovodných služeb.

Konference

Stát by měl maximálně využít evropské dotace

Stát by se neměl bránit zadlužování kvůli kofinancování významných dopravních staveb a musí využít možnosti čerpat evropské dotace, které u dopravních staveb činí až 85 procent z jejich rozpočtu a které Evropská unie České republice do patnácti let přestane poskytovat. Na konferenci ČR – dopravní uzel Evropy to minulý týden v Praze řekl náměstek ministra dopravy Petr Sedláček. Stát by si podle něj mohl pomoci financováním prostřednictvím soukromého kapitálu.

transport logistic 2011

Největší světová přehlídka oboru přiblíží i perspektivy „zelenélogistiky“

Vrcholným tématem letošního ročníku veletrhu transport logistic, který ve dnech 10. až 13. května v areálu nového mnichovského výstaviště pořádá výstavní společnost Messe München International (MMI), bude „zelená logistika“. Již během slavnostního zahájení 10. května budou o možnostech minimalizace ekologických dopadů logistiky na diskusním fóru jednat zástupci politiků a vedoucí manažeři předních poskytovatelů logistických služeb.

Ing. Radim Tichý (Veletrhy Brno) pro DN

Stavební veletrhy i letos potvrdí své prvenství ve střední Evropě

Evropská federace stavebního průmyslu považuje Stavební veletrhy Brno za jediný stavební veletrh mezinárodního významu ve střední a východní Evropě s vysokým zastoupením odborné veřejnosti. Jde o špičkovou akci dokonce světového formátu, pravidelně se jí zúčastňuje okolo 1300 vystavovatelů z celého světa. O tom, co ve dnech 12. až 16. dubna v Brně přinese nadcházející 16. ročník Mezinárodního stavebního veletrhu IBF a dalších doprovodných veletrhů, jsme hovořili s ředitelem projektu Ing. Radimem Tichým.

Odborná konference

V Brně opět na aktuální téma PPP

Rozvinutá dopravní infrastruktura je nezbytným předpokladem ekonomického růstu jednotlivých regionů i celého státu. Veřejný sektor ve většině zemí se však potýká s nedostatkem finančních prostředků na rozvoj dopravní infrastruktury. Vyhledávanou variantou řešení se proto v některých z nich stává výstavba nové infrastruktury prostřednictvím projektů Public Private Partnership (PPP).

CeMAT 2011

V Hannoveru se představí moderní intralogistika

Německý Hannover se připravuje na mezinárodní intralogistický veletrh CeMAT 2011. Veletrh se bude konat ve dnech 2. až 6. května a bude zaměřen na trvale udržitelné a inovované produkty a komplexní systémová řešení z oblastí materiálového toku a intralogistiky. O přípravách informovala v únoru organizátorská společnost Deutsche Messe AG.

spinner