Veletrhy a výstavy

IAA 2014

Dynamický vývoj užitkových vozidel potvrdilo 322 premiér

„Celkem 322 světových premiér na veletrhu IAA demonstruje, že průkopnický duch v sektoru užitkových vozidel stále přetrvává. Celkem 2066 vystavovatelů z 45 zemí dokládá toto zapálení odvětví pro inovace na nejdůležitějším světovém veletrhu mobility, dopravy a logistiky,“ uvedl v září v Hannoveru při zahájení veletrhu IAA 2014 prezident německého svazu výrobců automobilů VDA Matthias Wissmann.

CZECHBUS 2014

Velká podívaná pro profesionály i fanoušky autobusů se blíží

Veletrh autobusů a hromadné dopravy CZECHBUS se připravuje na svůj čtvrtý ročník, který se uskuteční od 19. do 21. listopadu 2014 na Výstavišti v Praze-Holešovicích. Organizátor, INCHEBA Praha, vyhověl přání vystavovatelů a upravil konání veletrhu pouze na všední dny – od středy od pátku. Posílí se tak B2B zaměření této akce, která si již získala jak vystavovatele, tak i návštěvníky. Předpokládá se, že bude pokračovat trend minulých let – veletrh si prohlédli představitelé naprosté většiny dopravců působících v ČR a SR a spolu s nimi též profesionálové z oboru hromadné dopravy osob z Polska, Maďarska, Rakouska a Německa.

MSV 2014

Český průmysl hlásí mírný růst, výrazně rostou investice

Na konci září se v Brně otevřely brány již 56. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu, který letos představí produkty přes 1630 firem z více než 30 zemí celého světa. Uskuteční se v době, kdy český průmysl hlásí poměrně zajímavé hodnoty svého růstu, vládní agentura CzechInvest zase registruje rekordní zájem investorů o podnikání na českém trhu během prvních šesti měsíců letošního roku.

IAA 2014

V Hannoveru bylo k vidění více než 300 světových premiér

Ve dnech 25. září až 2. října se na výstavišti v Hannoveru uskuteční již 65. ročník mezinárodní výstavy užitkových vozidel IAA. Již nyní je zřejmé, že původní cíl organizátora, německého svazu automobilového průmyslu VDA, přiblížit se vysokému počtu vystavovatelů bude překonán. Jestliže před dvěma lety se mohli návštěvníci seznámit s expozicemi 1904 vystavovatelů, letos to bude dokonce 2064 vystavovatelů, tedy o osm procent více.

InnoTrans 2014

InnoTrans 2014 nabídnul celou řadu světových premiér

Bezpečná, efektivní a udržitelná – to jsou klíčové aspekty moderní železniční dopravy. Ve dnech 23. až 26. září se světový železniční průmysl sešel v Berlíně, aby zde na tradičním veletrhu InnoTrans 2014 představil svá inovativní vozidla pro potřeby mobility dneška a blízké budoucnosti. Největším lákadlem byla vozidla vystavená na venkovní ploše na celkem 3500 metrech kolejí. A ztratit se zde nechtěli ani čeští výrobci.

LOG-IN 2014

Fórum LOG-IN představí logistické inovace v nových prostorách

Jedenáctý ročník fóra LOG-IN se letos koná již 2. října a přináší několik zásadních novinek. Největší logistická akce podzimu se tentokrát bude odehrávat v prestižních prostorách konferenčního centra České národní banky. Během celodenního konferenčního programu, který letos začíná již v dopoledních hodinách, vystoupí řada zajímavých hostů. Například Petr Novák, ředitel AGF Food Logistics, či Radek Šimečka, material flow controler ve společnosti VÍTKOVICE STEEL.

Czech RailDays 2014

Největším lákadlem drážního veletrhu byl Railjet

Více než 180 firem představilo své novinky ze světa železnice na třídenním mezinárodním veletrhu drážní techniky Czech Raildays 2014. Jedním z největších lákadel byla zcela nová vysokorychlostní souprava Railjet, kterou zde prezentovaly České dráhy (ČD). V Ostravě byla k vidění třetí z celkem sedmi jednotek, které pro českého dopravce za přibližně 100 milionů € (2,7 miliardy Kč) vyrábí společnost Siemens. První dva vlaky už začaly v květnu jezdit mezi Prahou a Brnem a od června míří až do Vídně. Všechny jednotky dodá výrobce do konce roku.

CZECHBUS 2014

Veletrh nejen o autobusech

Mezi návštěvníky posledního veletrhu CZECHBUS 2013 dominovali představitelé dopravních podniků, velkých či menších dopravců, provozovatelů veřejné dopravy… A to nejen z České republiky, významné zastoupení mělo hlavně Slovensko, ale také Maďarsko, Rakousko, Polsko a Německo. Na veletrhu se představilo celkem 48 autobusů, 12 českých premiér. Zastoupeny byly jak busy s tradičním pohonem (většinou však už Euro 6), tak i s pohonem na CNG, elektrobusy a hybridy.

Autosalon Ženeva 2014

Ženevský autosalon letos obsadily malé automobily

Ženevský autosalon letos patřil především malým vozidlům. Tedy pokud si odmyslíme všechny ty produkční automobily, koncepty, supersporty a vozy malých výrobců. Švýcarsko je specifické tím, že zde nesídlí žádná automobilka produkující velkosériové modely. Zato v této poměrně bohaté zemi již řadu let prosazují přísné ekologické předpisy, mají rozsáhlou a udržovanou infrastrukturu, rádi jezdí auty, a tak není divu, že se zde každý výrobce snaží co nejvíce uspět.

Mezinárodní strojírenský veletrh 2013

V Brně se opět představilo to nejlepší z průmyslu

Ve druhém říjnovém týdnu hostilo brněnské Výstaviště jubilejní, 55. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu. Vrcholné průmyslové akce roku se zúčastnilo 1551 vystavovatelů z 28 zemí, podíl zahraničních účastníků dosáhl 46 procent. Návštěvnost zůstala na úrovni loňského ročníku: během pěti veletržních dnů na Výstaviště zavítalo zhruba 75 tisíc zájemců. Většinou se jednalo o odborníky z různých průmyslových oborů, podnikatele či představitele veřejné správy.

spinner