EASTLOG 2018: Největší logistický kongres se blíží

EASTLOG 2018: Největší logistický kongres se blíží

Program letošního 21. ročníku největšího tuzemského logistického kongresu EASTLOG přinese řadu atraktivních témat i známých jmen. V průběhu konferenčního dne mohou účastníci vyslechnout přednášky a panelové diskuze týkající se lidských zdrojů, logistiky v e-commerce, průmyslového developmentu, aktuálních problémů spedice a dopravy, informačních technologií v logistice nebo nařízení GDPR.

V konferenčních prostorách Aquapalace Hotel Prague ve čtvrtek 17. května vystoupí jako první řečník legendární sportovní trenér Marian Jelínek s přednáškou o udržitelnosti motivace. V následující prezentaci se respektovaný ekonom Vladimír Pikora bude věnovat udržitelnosti podnikání firem, zejména s ohledem na nutnost přizpůsobovat se neustálým změnám na trhu. A na dané téma naváže úvodní panelová diskuze: o udržitelné logistické firmě budou debatovat kromě již zmíněného Vladimíra Pikory také Jan Teplý z Madety či Martin Hausenblas ze společnosti ADLER Czech.

Mezi dalšími přednášejícími nebude chybět Oldřich Grill z firmy LAGARDE Spedition, který se jako zástupce sdružení ČESMAD zaměří na palčivé téma mezd řidičů, dále Filip Plevač s prezentací o trendech v digitalizaci logistických procesů nebo Pavel Černý ze společnosti Jaguar – Advanced Planning Services EU, jenž představí aktuální směry ve vývoji informačních systémů pro řízení logistiky. Stane se tak v rámci sekce ITLOG, novinky letošního programu, kterou bude moderovat Michal Zálešák z Czech ICT Alliance. Žhavé trendy v logistice e-shopů přiblíží Jakub Tomšovský ze společnosti DHL Express. O dopadech nařízení GDPR kompetentně pohovoří Ondřej Kmoch z advokátní kanceláře Kmoch Legal.

Proběhne rovněž panelová diskuze o vývoji průmyslových parků z hlediska infrastruktury, jíž se zúčastní šéfové industriálních developerů (P3, Panattoni Europe, Prologis) i realitně poradenských firem (108 AGENCY, Colliers International, Cushman & Wakefield). Další „panelovky“ se zaměří na téma efektivity prostorového využití a budování skladů do výšky nebo problematiku reverzní logistiky.

K tahákům kongresu bude patřit vyhlášení vítězů prestižní soutěže Cena nájemců o nejlepší logistický park roku 2018, které se uskuteční na závěr dopoledního programu. V průběhu hodinové pauzy na oběd proběhnou osvědčená speed-datingová obchodní setkání – letos pod novým názvem BizLOG.

Večer se pak koná také již tradiční neformální Logistický Business Mixer. Zde si účastníci mohou po celodenním přídělu informací užít pořádnou porci zábavy, dobré jídlo i pití a případně pokračovat v navazování kontaktů.

Druhý den kongresu EASTLOG, tedy pátek 18. května, bude jako obvykle věnován exkurzím do atraktivních logistických provozů. Zde si návštěvníci mohou v praxi „osahat“ mnohé z toho, o čem se dozvěděli v přednáškách a panelových diskuzích během předchozího dne.

Registrovat se můžete na stránkách www.eastlog.cz. Pro uživatele logistických služeb je vstup na kongres bezplatný.

www.eastlog.cz

spinner