Infrastruktura

Společnost AŽD podepsala smlouvu na zabezpečení srbské železniční tratě Subotica – Horgoš

30.7. - Česká společnost AŽD uspěla se svou nabídkou v soutěži na dodávku zabezpečovacího zařízení na železniční trať Subotica – Horgoš (maďarská hranice v Srbsku). Hlavním kontraktorem projektu je konsorcium firem Karin komerc MD Doo Veternik a RZD International, AŽD bude realizovat své dodávky z pozice subdodavatele. Hodnota dodávky AŽD je 11,5 mil. EUR (v přepočtu cca 288 mil. Kč) a realizace potrvá 11 měsíců.

Správa železnic a DB Netz vybraly projektanta Krušnohorského tunelu

29.7. - Správa železnic a DB Netz uzavřely smlouvu s dodavatelem na zajištění projektové přípravy přeshraničního úseku vysokorychlostní tratě (VRT) z Prahy do Drážďan. Projektanti tak v nejbližší době zahájí práce na dokumentaci pro připravovaný Krušnohorský tunel.

Ministerstvo dopravy: Chceme prošetření velkého zdržení při bourání mostu na D11, musí padnout finanční sankce

27.7. - V neděli 25. července v 9.00 ráno před dopravními špičkami měla skončit úplná uzavírka hradecké dálnice D11 kvůli bourání mostu, které si objednala Technická správa komunikací Hlavního města Prahy (TSK). Uzavírka doposud neskončila, nyní nemá platné povolení, provoz nebyl během pondělí 26. července plně obnoven a trosky mostu nejsou odklizeny. V rámci svých zákonných možností dává Ministerstvo dopravy podnět k zahájení řízení o finančním potrestání viníka pokračující nedovolené uzavírky.

Dálnice D11 u Prahy zůstává zavřená, ministerstvo hledá viníka zdržení

26.7. - Dálnici D11, která je kvůli demolici mostu uzavřená na okraji Prahy od sobotního odpoledne, se dnes nepodařilo zprovoznit před ranní dopravní špičkou. Silničáři v noci nestihli odklidit vybouraný materiál. ČTK to řekla Barbora Lišková, mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Praha, která most bourá. Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl poté odpoledne oznámil, že směr na Prahu bude otevřen asi kolem 18:00 a směr na Hradec Králové dokonce až v úterý ráno. Dálnice přitom měla být v provozu již v neděli v 09:00. Ministerstvo dopravy chce najít a potrestat viníka, který stojí za velkým zdržením. Uzavření dnes komplikuje dopravu na východě Prahy.

Rekonstrukce D35 u Lipníka zná nejnižší cenovou nabídku

26.7. - Ve veřejné zakázce na rekonstrukci D35 u Lipníka nad Bečvou, jejímž zadavatelem je Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD), podal Metrostav Infrastructure nabídku s nejnižší cenou. Vyplývá to z dokumentu, který byl zveřejněn na specializovaném webu, kde Metrostav Infrastructure (MI) identifikoval svoji nabídku pod pořadovým číslem 5.

Deutsche Bahn odhaduje povodňové škody na své síti na 1,3 miliardy EUR

24.7. - Německá státní železniční společnost Deutsche Bahn odhaduje, že nedávné záplavy způsobily na jejích tratích a stanicích škody v hodnotě 1,3 miliardy EUR (přes 33 miliard Kč). Oznámila to včera podle agentury Reuters firma. Upozornila, že velkou část těchto škod nekryje pojištění.

ŘSD naplánovalo ve středních Čechách na červenec opravy 40 km silnic

23.7. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) naplánovalo na červenec ve středních Čechách opravy 40 kilometrů silnic a dalších dopravních staveb, jako jsou mosty, propustky i tunely. Pracuje se například na dálnici D4 u Kytína, na D8 u Prahy, I/38 u Kosmonos na Mladoboleslavsku či na I/9 u Želíz na Mělnicku. Naopak tento týden skončily práce na I/4 u Milína na Příbramsku a na I/38 u Pňova na Kolínsku. V kraji ŘSD dokončilo nebo aktuálně pokračují opravy v hodnotě téměř dvou miliard korun bez DPH mimo náklady na opravu D1, uvedl dnes v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

Jihomoravský kraj dostane dalších 57 milionů na dopravní stavby

22.7. - Jihomoravský kraj obdrží od státu na dopravní stavby dalších 57 milionů korun. Dá je na opravy mostů. V tiskové zprávě to po jednání rady uvedla mluvčí kraje Alena Knotková. Ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) se tak podpora jižní Moravy vyšplhala z původních asi 280 milionů na celkových téměř 337 milionů.

Stavba nových středočeských úseků dálnicce D7 by měla začít v roce 2023

19.7. - Stavba nových středočeských úseků dálnice D7 by měla začít v roce 2023. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) předpokládá, že by mohly být v provozu v roce 2025. Jde o tři úseky, a to Knovíz – Slaný západ, Slaný západ – Kutrovice a Kutrovice – Panenský Týnec. Jejich příprava pokračuje odděleně a termíny mohou ovlivnit i rozhodnutí různých úředních orgánů. Ačkoliv ŘSD plánuje zahájení všech tří staveb přibližně ve stejnou dobu, v případě potřeby nevylučuje ani spuštění prací jednotlivě. Uvedl to dnes v tiskové zprávě Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

​Nejnižší nabídku na stavbu obchvatu Jihlavy podal Metrostav Infrastructure

19.7. – V opakované soutěži na stavbu jižní části obchvatu Jihlavy podala nejnižší cenovou nabídku ve výši 359 milionů Kč společnost Metrostav Infrastructure. Předpokládaná hodnota zakázky stanovená v zadávací dokumentaci byla 455 milionů Kč. Předmětem veřejné zakázky „II/602 Jihlava – JV obchvat, část JIH“ je novostavba části jihovýchodního obchvatu Jihlavy, která zahrnuje propojení silnic I/38 (konec stávajícího západního obchvatu Jihlavy) a silnice II/405.

spinner