Infrastruktura

ŘSD zahájilo opravu povrchu vozovky na D11 a D35

23.8. – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo včera u křížení dálnic D11 a D35 výměnu povrchu vozovky v obou směrech. Konkrétně jde o úsek D11 v km 76,4 – 88,3, tzn. od Exitu 76 Pravy až po km 88,3, kde dálnice D11 vede nad železniční tratí u Praskačky. Součástí výměny vrchní asfaltové vrstvy, tzv. obrusné vrstvy, bude mimo jiné i mimoúrovňová křižovatka Pravy (Exit 76 na D11) a mimoúrovňová křižovatka Sedlice (Exit 84 na D11). Z tohoto místa bude současně probíhat oprava dálnice D35 v úseku km 127 – 130, tzn. od MÚK Sedlice po MÚK Opatovice, tedy od Exitu 127 po Exit 131 na D35.

Most Dr. Edvarda Beneše v Ústí se začne opravovat nejdříve v roce 2024

22.8. - Termín zahájení opravy Mostu Dr. Edvarda Beneše v Ústí nad Labem se kvůli chybějícímu stavebnímu povolení znovu prodlužuje. Soutěž na výběr zhotovitele stavby za více než půl miliardy korun začne v příštím roce. Řekl to krajský radní Tomáš Rieger. S opravou mostu přes Labe, který je v havarijním stavu, se původně počítalo už v roce 2020. Podle aktuálního stavu příprav začne nejdříve v roce 2024.

ŘSD: Na ​Mladoboleslavsku nyní probíhají čtyři stavební akce

15.8. – K dnešnímu dni probíhají na Mladoboleslavsku 4 stavební akce. Na silnici I/38 je to oprava mostu přes Jizeru a železnici u Debře a oprava komunikace v Kosmonosech. Na silnici I/16 přestavba průsečné křižovatky u Plaz na křižovatku okružní a na dálnici D10 dnes zahájená sanace svahu mezi exity 46 a 44B. Uvedl to Martin Buček z oddělení komunikace Ředitelství silnic a dálnic ČR.

​ŘSD začne v pondělí se stavbou opěrné zdi a úpravami svahu na D10 u Ml.Boleslavi

14.8. – ŘSD začne v pondělí s úpravami svahu a stavbou opěrné zdi mezi exity 46 a 44B na D10 u Mladé Boleslavi. Stavební práce, které mají zabránit sesouvání násypového svahu levého pásu dálnice, provede za více než 83 milionů korun bez DPH společnost Colas. Měly by být hotové do Vánoc. Informoval o tom informoval Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

​Hala českobudějovického nádraží by měla být otevřena na přelomu roku

12.8. – Příjezdová hala českobudějovického vlakového nádraží, která je kvůli rekonstrukci uzavřená, by mohla veřejnosti začít sloužit na přelomu letošního a příštího roku. Cestující musí nyní pro příjezdy i odjezdy využívat pouze odjezdovou halu. Rekonstrukce celého nádraží, která začala před dvěma roky, by měl skončit do prosince 2023. Novinářům to dnes řekli zástupci Správy železnic (SŽ).

​Modernizace odpočívky Střechov na D1 vstupuje do závěrečné fáze

10.8. – Ředitelství silnic a dálnic ČR postoupilo v rámci rozšíření a modernizace odpočívky Střechov na 52. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Uvedl to Martin Buček z týmu komunikace ŘSD. V úterý 9. srpna probíhala pokládka podkladní vrstvy z mechanicky zpevněného kameniva na pojížděných komunikacích odpočívky (mimo stání pro kamiony) a ve středu došlo na zahájení pokládky asfaltových hutněných vrstev.

​Správa železnic zveřejnila budoucí podobu terminálu Dlouhá Míle

9.8. – Správa železnic zveřejnila budoucí podobu terminálu Dlouhá Míle, který bude součástí novostavby železniční trati v úseku Praha-Ruzyně – Praha-Letiště Václava Havla. Architektonický návrh, za nímž stojí AFRY a Pavlíček Hulín architekti, splňuje přísné požadavky na kvalitu urbanistického, architektonického, konstrukčního a technického řešení. Je flexibilní, umožní budoucí rozvoj oblasti a poskytne komfort cestování srovnatelný s nádražími evropských metropolí.

Vyjádření Správy železnic ke zprávě NKÚ

8.8. - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) dnes vydal tiskovou zprávu ke kontrole peněžních prostředků státu a Evropské unie určených na rekonstrukci vybraných mimokoridorových železničních tratí. V ní uvádí, že shledal některé nepřesnosti ze strany Správy železnic. Má jít mimo jiné o nedostatečné zdůvodnění priorit některých akcí, prodlužování termínů při schvalovacích procesech nebo nedostatečné plnění cílů projektů.

NKÚ: Rekonstrukce tratí se zpožďují o roky a výrazně se prodražují

8.8. - Rekonstrukce některých železničních tratí se zpožďují o roky, a proto se výrazně prodražují. Náklady na některé projekty vzrostly téměř dvojnásobně. Vyplývá to z dnes zveřejněných závěrů Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Podle ministerstva dopravy ale přípravu oprav prodlužuje mnoho vnějších faktorů, například správní řízení a následné změny projektů. Náklady podle ministerstva nelze jednoduše porovnávat. Proti závěrům kontroly se ohradila i Správa železnic.

V pondělí začne další velká oprava silnice v Plzni ve směru od Prahy

7.8. - Plzeňské Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začne v pondělí s celoplošnou opravou Rokycanské ulice ve směru od Prahy do centra. Jde o jednu z nejfrekvento­vanějších silnic v Plzni. Stavba za 47 milionů korun včetně DPH začne asi 200 metrů nad křižovatkou Masarykova-Rokycanská a povede až k vjezdu do Gambrinusu. Po dobu výstavby bude omezený průjezd Rokycanské v obou směrech, sníží se počet pruhů, řekl mluvčí ŘSD Adam Koloušek.

spinner