Infrastruktura

Nejlepší nabídku na stavbu D35 Hořice - Sadová za 2,4 miliardy Kč dala Eurovia

18.5. - Nejvýhodnější nabídku v tendru na stavbu úseku dálnice D35 Hořice – Sadová dalo Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) sdružení firem Eurovia CS, M – Silnice a Stavby mostů. Nabídlo cenu 2,44 miliardy korun bez DPH, tedy 70 procent předpokládané ceny. Na twitteru to uvedl generální ředitel ŘSD Radek Mátl. ŘSD dostalo pět nabídek, nejvyšší byla 2,86 miliardy korun. Termín pro podání nabídek vypršel včera. Hodnoticí komise nyní bude prověřovat reference a cenové nabídky jednotlivých uchazečů.

V případu veřejných zakázek ŘSD je obviněno 21 lidí a 11 firem, 7 lidí zadrženo

17.5. - V případu veřejných zakázek Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) bylo obviněno 21 lidí a 11 firem, sedm lidí policie zadržela. V tiskové zprávě to uvedl žalobce Vrchního státního zastupitelství v Praze Tomáš Minx. Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahovali v centrále ŘSD na pražském Kačerově a na dalších místech v Česku v úterý. Podle Minxe jsou obvinění podezřelí ze zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a pletich při zadávání zakázek. Ministr dopravy Martin Kupka v úterý uvedl, že se zásah netýká aktuální činnosti ŘSD, ani nikoho ze současného vrcholového managementu.

Dálnice D4 Via Salis je po dvou letech prací téměř z poloviny hotova

16.5. - Stavba dálnice D4 Via Salis, která je prvním českým PPP projektem v oblasti infrastruktury, je dva roky od zahájení prací hotova téměř z poloviny. Celý letošní rok pak bude uzavírat na metě zhruba 79 procent.

Další nástupiště v pražských Vysočanech začínají sloužit cestujícím

15.5. - Práce na přestavbě nádraží Praha-Vysočany pokračují rychlým tempem, hotová jsou i zbývající dvě nástupiště. Bezbariérový přístup z nového podchodu zajišťují stejně jako v případě prvního zprovozněného nástupiště výtahy. Stavbařům zbývá ve Vysočanech dokončit ještě druhý podchod spojující všechna nástupiště s ulicemi Bratří Dohalských a U Vinných sklepů. V provozu jsou rovněž toalety pro veřejnost umístěné u nové odbavovací haly.

Slovenský úřad opět zrušil výsledek tendru, v němž uspěl český CzechToll

14.5. - Slovenský úřad pro dohled na veřejné zakázky ÚVO už podruhé zrušil výsledky soutěže správce dálnic NDS na vybudování klíčové části nového mýtného systému, ve kterém podle dostupných informací opakovaně uspěla česká společnost CzechToll ze skupiny ITIS Holding. Vyplývá to z informací, které včera ČTK poskytla mluvčí NDS Eva Žgravčáková. Dodala, že NDS v reakci na nejnovější rozhodnutí ÚVO přistoupila k novému vyhodnocení tendru.

Správa železnic už má zajištěné dodávky trakční energie pro rok 2024

13.5. - Správa železnic úspěšně vysoutěžila dodávky silové trakční elektřiny pro rok 2024, potřebné pro provoz elektrických vlaků na spravované železniční síti. Prostřednictvím aukce na komoditní burze PXE byla pro dodávky vybrána společnost Sev.en Industry Supply, která pro Správu železnic v příštím roce zajistí trakční energii v předpokládaném objemu 1 314 685 MWh.

V pondělí PORR zahájí 2. etapu rekonstrukce Barrandovského mostu

13.5. - V pondělí 15. května společnost PORR zahájí 2. etapu rekonstrukce Barrandovského mostu. Během následujících 92 dní provede opravu severní části jižního mostu a opraví Barrandovskou rampu. Kompletní rekonstrukce mostu je rozdělena na 4 etapy. Chystaná 2. etapa je z hlediska omezení dopravy považována za nejnáročnější.

ŘSD má stavební povolení na část dálnice D3 z Kaplice k Nažidlům

12.5. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) má stavební povolení na 12 kilometrů dlouhý úsek dálnice D3 z Kaplice k Nažidlům na Českokrumlovsku. Začít stavět ho chce v letošním čtvrtém čtvrtletí. Na twitteru o tom informoval ředitel ŘSD Radek Mátl. Předpokládané náklady na stavbu jsou 6,1 miliardy Kč bez DPH.

Vlaky mohou v úseku z Ústí nad Orlicí do Lichkova využívat ETCS

12.5. - Další traťový úsek v Česku je připravený pro provoz pod dohledem ETCS. Správa železnic včera slavnostně ukončila instalaci jednotného evropského zabezpečovacího systému na trati z Ústí nad Orlicí do Lichkova a na státní hranici s Polskem. Zhotovitelem stavby byla společnost AŽD, práce probíhaly od loňského dubna. Celkové investiční náklady akce překročily 300 milionů korun.

Propustnost koridorového úseku z Velimi do Poříčan zvýšily dvě nové odbočky

11.5. - Správa železnic včera slavnostně ukončila celkovou rekonstrukci části prvního koridoru mezi Velimí a Poříčany. Šlo o první stavbu spolufinancovanou z programu CEF Blending, který je kombinací finančních prostředků z unijního Nástroje pro propojení Evropy (CEF) a úvěru od Evropské investiční banky (EIB). Výsledkem prací je nejen zmodernizovaný železniční svršek a spodek, ale také zvýšená propustnost trati díky novým odbočkám Cerhenice a Tatce. Cestující ocení i bezbariérový přístup na nástupiště na všech nádražích.

spinner