Infrastruktura

Křižovatka silnic I/57 a I/69 ve Vsetíně bude bezpečnější, práce na její přestavbě začaly

6.8. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo přestavbu důležité křižovatky ve Vsetíně. Konkrétně jde o křížení silnic I/57 a I/69 v místní části Rokytnice. Po úpravě se zásadně zvýší bezpečnost tohoto místa, řidiči totiž musí v současnosti odbočovat vlevo z velmi frekventované silnice I/57 a často zde dochází k dopravním nehodám, a to i s tragickými následky.

Správa železnic opraví během výluk traťový úsek z Velimi do Kolína

5.8. - Postupující modernizace trati z Velimi do Poříčan si v srpnu vyžádá také výluky traťových kolejí v opačném směru do Kolína. Správa železnic využije toto omezení k rozsáhlé opravě celého mezistaničního úseku Velim – Kolín. Stavební práce v hodnotě téměř 111 milionů korun provedou společnosti SWIETELSKY Rail CZ a STRABAG Rail. Oprava každé z kolejí může trvat jen 12 dní, proto nasadí moderní stavební stroje. Obnovou projdou rovněž tři přejezdové konstrukce v daném úseku.

ŘSD zahajuje realizaci zkapacitnění silnice I/9 mezi Novým Borem a Svorem

4.8. - Ředitelství silnic a dálnic dnes zahájilo akci I/9 Nový Bor – Svor, zkapacitnění. V rámci stavby dojde k přestavbě současné dvoupruhové komunikace na směrově rozdělený čtyřpruh.

Oprava pražského Barrandovského mostu má 27 dní zpoždění, byla nasazena 3. směna

3.8. - Letošní oprava pražského Barrandovského mostu, která měla původně skončit 2. září, má asi 27 dní zpoždění. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Adam Scheinherr. Na práce proto byla podle něj od pondělí nasazena třetí směna. Důvodem zpoždění je podle náměstka mimo jiné to, že armatur v mostě je více a jsou silnější, než se očekávalo podle projektu. Rekonstrukce mostu začala 16. května. Dělníci nejprve demolovali nájezdovou rampu ze Strakonické ulice, kterou nyní znovu budují, a odfrézovali vozovku a odstranili římsy, zábradlí a izolace.

Kvůli nově budované části D4 začnou v srpnu odstřely skal u Milína

3.8. - Kvůli nově budovaným částem dálnice D4 začnou v srpnu u středočeského Milína odstřely skalního masivu, aby vzniklo místo pro budoucí dálnici. Stavební firmy plánují také demolici mostu na silnici I/4 u Mirotic, a to na polovinu října. První most u Mirotic zbouraly v červnu. V trase z Hájů do Mirotic počítají stavbaři se 40 mosty, většina z nich bude nových. Skrývky ornice jsou na trase hotové z 95 procent. Firmy budují i objízdné silnice, první z nich zprovozní v druhé polovině srpna. Vyplývá to z informací, které novinářům zaslala Daniela Pedret, mediální manažerka firmy Via Salis. Dálnice by měla být hotová do konce roku 2024.

Rekonstrukce stanice v Rožnově pod Radhoštěm může začít

2.8. - Správa železnic vybrala zhotovitele celkové rekonstrukce stanice Rožnov pod Radhoštěm. Stala se jím Společnost Rožnov, kterou tvoří firmy SWIETELSKY Rail CZ a EDIKT. Nabídková cena činí 175,8 milionu korun, realizace projektu bude navržena ke spolufinancování Evropskou unií z prostředků Nástroje pro oživení a odolnost (RRF). Obnovou projde jak kolejiště stanice, tak i nádražní budova. Stavební práce jsou plánovány od začátku srpna do května příštího roku.

ŘSD zahájilo stavbu obchvatu a přemostění u Žiželic na Lounsku

2.8. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo stavbu obchvatu a přemostění u Žiželic na Lounsku na silnici I/27. Jde o první velkou investiční akci v Ústeckém kraji, kterou chomutovská správa ŘSD nechá stavět metodou Design and Build – navrhni a postav. Znamená to, že vybraný projektant bude následně stavbu i realizovat. Za práce podnik zaplatí 820,06 milionu korun. Hotovo by mělo být v roce 2025. Novináře o tom v tiskové zprávě informovala mluvčí ŘSD Dana Zikešová.

Drážní úřad do pololetí rozhodl o zrušení 35 železničních přejezdů

30.7. - Drážní úřad za první pololetí letošního roku rozhodl o odstranění 35 železničních přejezdů. Je to stejné množství jako za celý rok 2019 a několikanásobek roků 2020 a 2021. Samotné odstranění přejezdů mají následně na starosti provozovatelé dráhy, kteří o zrušení požádali. Úřad to uvedl v tiskové zprávě. V České republice bylo ke konci června podle údajů Správy železnic 7697 přejezdů, což je o 60 méně než před rokem.

Úsek dálnice D35 na Orlickoústecku má stavební povolení

29.7. - Vysoké Mýto (Orlickoústecko) 29. července (ČTK) – Úsek dálnice D35 z Vysokého Mýta do Džbánova na Orlickoústecku má od dneška vydané stavební povolení. Stavební práce by mohly začít v příštím roce. Na stavbu je vykoupeno 85 procent pozemků a připravuje se soutěž na stavební firmu, uvedlo dnes Ředitelství silnic a dálnic na twitteru.

Společnost AŽD zabezpečí chorvatskou železniční trať Hrvatski Leskovac – Karlovac

29.7. - Česká společnost AŽD uspěla se svou nabídkou v soutěži na dodávku zabezpečovacího a telekomunikačního zařízení na železniční trať Hrvatski Leskovac – Karlovac a uzavřela v Karlovaci za účasti chorvatského premiéra Andreje Plenkoviće a ministra dopravy Olega Butkoviće smlouvu o dílo s HŽ Infrastruktura (Chorvatská železnice). AŽD bude realizovat své dodávky z pozice hlavního kontraktora. Hodnota zakázky je 263,5 mil. HRK (cca 34,9 mil. EUR) a realizace potrvá 30 měsíců.

spinner