DN č. 24 - Logistika, Železniční doprava, Dopravní infrastruktura - vychází 22. 11., uzávěrka již 1. 11.!!! 

Infrastruktura

Dělníci odstranili část opravovaného železničního mostu v pražském Karlíně

19.2. – Z Negrelliho viaduktu v pražském Karlíně byla demontována ocelová konstrukce železničního mostu. Na zem ji v ulici Prvního pluku snesl pětisettunový jeřáb. Most přes ulici Prvního pluku je součástí nyní opravovaného Negrelliho viaduktu. Pochází z roku 1936 a je v nevyhovujícím stavu. Modernizaci Negrelliho viaduktu, která začala loni v létě a potrvá tři roky, provádí Správa železniční dopravní cesty.

Dan Ťok: karlovarská dálnice má být dostavěna do 10 let

16.2. – Dálnice D6 z Prahy do Karlových Varů má být hotova podle ministra dopravy Dana Ťoka do roku 2028. Podle zástupce karlovarské hejtmanky Martina Hurajčíka je deset let pro region příliš dlouhá doba. Uvedli to včera v Senátu při projednávání petice za urychlenou dostavbu karlovarské dálnice. Senát označil petici za důvodnou.

S povolením dostavby D4 počítá stát v druhé polovině roku 2019

13.2. – Projekt výstavby 32 km dálnice D4 z Prahy na Písek by mohl získat stavební povolení v druhé polovině příštího roku. Na podzim 2019 by měl také skončit výkup potřebných pozemků pro tento první projekt využívající pro stavbu dálnice soukromé financování (PPP). Včera to uvedli zástupci ministerstva dopravy.

Ředitelství silnic a dálnic ČR dostalo pokutu od ÚOHS

13.2. – Ředitelství silnic a dálnic ČR dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 80 tisíc korun. Má ji zaplatit za chyby v zakázce na rekonstrukci vozovky na dálnici D35. Vyplývá to z informací na webu ÚOHS.

SŽDC zahajuje v Plzni přestavbu domažlické trati za 1,1 miliardy Kč

12.2. – V plzeňské části Skvrňany začíná dvouletá přestavba domažlické železniční trati za 1,085 miliardy Kč. Práce na železničním svršku i na hlavní silnici začnou naplno 1. března, kdy nastane tříměsíční výluka. Oznámil to Přemysl Holmik ze společnosti Swietelsky stavební, která spolu se sesterskou firmou Swietelsky Rail CZ vyhrála soutěž na další etapu modernizace plzeňského železničního uzlu.

Sněmovna může začít jednat o urychlení výstavby komunikací

8.2. – Urychlení výstavby dopravní infrastruktury projedná Sněmovna s podporou vlády. Návrh zákona, pod který se podepsali zástupci všech stran zastoupených v dolní parlamentní komoře, včera schválil kabinet. Zákon je jednou z priorit menšinové vlády hnutí ANO, jeho návrh vznikl podle ministra dopravy Dana Ťoka jako poslanecká iniciativa, aby měl širokou podporu. Po jeho schválení by se stavby mohly urychlit až o třetinu, míní ministr.

PORR postaví v Polsku obchvat města Nowe Miasto Lubawskie

7.2. – Ještě letos by měly začít práce na stavbě obchvatu města Nowe Miasto Lubawskie ve Varmijsko-mazurském vojvodství. Smlouvu minulý týden podepsali představitelé Generálního ředitelství silnic a dálnic (GDDKiA) a společnosti PORR.

Ve Sněmovně už je novela ke zrychlení výstavby silnic a železnic Premium

Ve Sněmovně už je novela ke zrychlení výstavby silnic a železnic

2.1. – V Poslanecké sněmovně už je novela, jejímž cílem je zrychlení výstavby významných silnic a železnic. Předpokládá zavedení předběžné držby pozemků a také jejich zpřístupnění pro přípravné práce. Zjednodušit by se měla rovněž výplata náhrad za věcná břemena. Předloha pojednává také o předložkách technických sítí a určuje v každém kraji úřady, které povedou k důležitým dopravním stavbám územní řízení.

ŘSD letos zvýší výdaje na opravy o desetinu na 11,4 miliardy Kč

30.1. – Ředitelství silnic a dálnic letos vynaloží na opravy silnic I. třídy a dálnic zhruba 11,4 miliardy Kč, což je o desetinu víc než loni. Bude pokračovat v opravách dálnice D1 a dále se zaměří na komunikace kolem Prahy, vedle pražského okruhu například dálnice D5, D8 a D11. Na konci minulého týdne to oznámil generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Stavba dálnic je podle NKÚ pomalá, dokončit síť do roku 2050 nelze Premium

Stavba dálnic je podle NKÚ pomalá, dokončit síť do roku 2050 nelze

29.1. – Výstavba dálnic byla v letech 2013 až 2017 velmi pomalá a ani v příštích letech příliš nezrychlí. Vyplývá to z výsledků prověrky, které zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Státem daný termín dokončení dálniční sítě v roce 2050 při současném tempu nelze podle NKÚ stihnout. Ministerstvo na svém webu sdělilo, že připravilo novelu stavebního zákona, která má výstavbu zrychlit. Podle ministra dopravy Dana Ťoka je neúnosně dlouhá příprava staveb.

spinner