DN č. 7 - Mezinárodní kamionová doprava, Autobusová doprava, LUV, vychází 29.3., uzávěrka již 8.3.! 

Infrastruktura

​Pokračování dálnic D6 a D35 se mohou letos začít stavět

25.9. – Největší šanci na zahájení stavebních prací ještě do konce letošního roku má pokračování karlovarské dálnice D6 a dálnice D35, která spojí Hradec Králové a Olomouc. Další stavby jako je dostavba D1 u Přerova, pokračování jihočeské D3, hradecké dálnice D11 nebo napojení D56 na D48 a obchvat Frýdku-Místku budou pravděpodobně zahájeny začátkem a v průběhu příštího roku. Vyplývá to z aktuálního přehledu přípravy staveb, se kterým se seznámila vláda.

​Na dopravní stavby má jít v příštím roce 72,5 miliardy korun Premium

​Na dopravní stavby má jít v příštím roce 72,5 miliardy korun

25.9. – Na dopravní stavby by mělo jít podle vládního návrhu příští rok 72,5 miliardy korun. Potvrdil to ministr dopravy Dan Ťok. Aktuální vládou schválená výše rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) je o zhruba 1,4 miliardy korun vyšší, než kolik činil předchozí návrh.

​Stát podpoří třemi miliardami korun výstavbu infrastruktury do průmyslové zóny v Kvasinách Premium

​Stát podpoří třemi miliardami korun výstavbu infrastruktury do průmyslové zóny v Kvasinách

22.9. – Do staveb obchvatů, silnic a železnice na Rychnovsku půjde v letech 2018 až 2022 investice ve výši tří miliard korun. Investice je součástí státní podpory rozvoje veřejné infrastruktury v zóně Solnice – Kvasiny, kde má rostoucí závod automobilka Škoda Auto. O chystaných investicích na hejtmanství jednala dopravní komise pro rozšíření průmyslové zóny.

​ÚOHS zrušil výsledek tendru na modernizaci železničního uzlu v Praze Premium

​ÚOHS zrušil výsledek tendru na modernizaci železničního uzlu v Praze

21.9. – Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výsledek tendru na modernizaci železničního uzlu v Praze za 3,5 miliardy korun. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) porušila zákon o veřejných zakázkách, vyplývá z webu ÚOHS. Jeho rozhodnutí je pravomocné. Správa železnic s rozhodnutím nesouhlasí, nabídky ale znovu posoudit musí.

SŽDC opraví v Olomouckém kraji 50 nádražních budov

21.9. – Několik desítek milionů korun plánuje v příštích pěti letech investovat do revitalizace či opravy nádraží v Olomouckém kraji Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Investice se budou týkat téměř padesátky nádraží, řekl při slavnostním otevření opravené výpravní budovy v železniční stanici Štěpánov na Olomoucku náměstek generálního ředitele SŽDC Tomáš Drmola.

​Příprava prioritních staveb dálnic D6, D11, D35 nebo D48 pokračuje výběrem zhotovitelů

21.9. – Otevřením obálek s nabídkami začalo Ředitelství silnic a dálnic sérii výběrů stavebních firem, které postaví přes sto kilometrů nových dálnic. Nabídky na dostavbu 23 km dálnice D11 z Hradce Králové až na Jaroměř jsou v průměru o třetinu nižší než předpokládaná cena.

​Ťok: Na stavbu dálnic by měl mít stát v příštím roce 76 miliard Premium

​Ťok: Na stavbu dálnic by měl mít stát v příštím roce 76 miliard

18.9. – Ministr dopravy Dan Ťok má s ministerstvem financí již předjednané zvýšení rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na příští rok oproti avizovanému plánu o pět miliard na 76 miliard korun. Řekl to v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. I tak by šlo meziročně o pětimiliardový pokles. Státní rozpočet bude vláda schvalovat 25. září.

​Praha změní územní plán kvůli tramvajím a železnicím Premium

​Praha změní územní plán kvůli tramvajím a železnicím

15.9. – Hlavní město nechá zpracovat změny územního plánu, které v budoucnu umožní postavit dvě nové tramvajové tratě, rychlodráhu do Brna nebo rozšířit železnici v metropoli. Zadání změn schválili zastupitelé. Umožní výhledově postavit takzvanou východní tramvajovou tangentu z Jižního Města na Žižkov, jižní tangentu z Podolí do Michle, vysokorychlostní železnici do Brna a takzvané Nové spojení 2, které má zvýšit kapacitu pražských železnic.

​Prackovická estakáda na D8 se celá otevře 20. září

13.9. – Nejnovější část dálnice D8 se řidičům otevře bez omezení 20. září. Práce na stabilizaci ale budou pokračovat, na jaře silničáři zpevní základy takzvané prackovické estakády. Řekl to ministr dopravy Dan Ťok. Celá dálnice D8 je v provozu od konce loňského roku, uvedený úsek na Litoměřicku ale mohou řidiči zatím projíždět pouze v jednom jízdním pásu.

​Přesně před 50 lety byla obnovena výstavba dálnic v Československu

12.9. – Osmý zářijový den roku 1967 se „obnovila“ výstavba dálnice D1 a začala tak éra výstavby dálniční sítě na území tehdejšího Československa. K zahájení stavebních prací došlo na úseku Praha – Mirošovice (22,7 km) a Mirošovice – Benešov (15,3 km). Součástí byla i slavnost s poklepáním základního kilometrovníku dálnic v Československu v km 0,0 na Spořilově.

spinner