Infrastruktura

​V opravované části D1 na Vysočině se už jezdí bez omezení

7.12. – Dálnice D1 je v modernizovaném úseku na Vysočině mezi 82. až 90. kilometrem plně průjezdná. Silničáři odstranili všechna mobilní svodidla i přechodné vodorovné dopravní značení. Uvedl to generální ředitel Ředitel­ství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl.

​Na dálnici D1 se tento víkend odstraňují zbývající dopravní omezení

5.12. – Silničáři odstraňují tento víkend na dálnici D1 zbývající dopravní omezení kvůli rekonstrukci vozovky. Řidiči by měli počítat s dočasným omezením provozu v úsecích mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi ve Středočeském kraji a Koberovicemi a Humpolcem na Vysočině. Práce na rekonstrukci dálnice budou opět obnoveny v příštím roce, řekl včera Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic.

​Ve Vlastějovicích vznikl nový železniční most za 70 milionů korun

5.12. – Ve Vlastějovicích na Kutnohorsku překlenul řeku Sázavu nový železniční most. Stavba za 70 milionů korun včera prošla zátěžovým testem, informovala Nela Friebová ze Správy železnic.

​Řidiči dosud koupili přes deset tisíc elektronických známek

5.12. – Řidiči od úterního spuštění prodeje do pátku koupili přes 10 000 elektronických dálničních známek. Uvedl to včera mluvčí společnosti Cendis Martin Opatrný. Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, nyní funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

​Mýtný systém za rok činnosti zaznamenal 950 milionů průjezdů za 11,2 miliardy

1.12. – Nový satelitní systém zaznamenal po roce fungování 950 milionů transakcí. Stát z nich vybral přes 11,2 miliardy korun. Informoval o tom správce mýtného systému, společnost CzechToll. Výběry za uplynulých 12 měsíců jsou tak i přes koronavirovou krizi vyšší než u starého systému, k čemuž přispělo především letošní rozšíření mýta o 900 kilometrů.

​Řidiči si již mohou kupovat elektronické dálniční známky

1.12. – Řidiči si mohou ode dneška začít kupovat nové elektronické dálniční známky platné pro příští rok. K dostání budou na internetu, pobočkách pošt a vybraných čerpacích stanicích. Digitální známky nahradí dosavadní papírové kupony, jejich cena zůstává stejná. Systém za přibližně 309 milionů Kč, jehož přípravu provázely problémy, je podle úřadů hotov.

​Správa železnic začala zabezpečovat regionální tratě za 7,4 miliard korun

1.12. – Správa železnic začala upravovat regionální železniční tratě. Většinu úseků na nich vybaví novými bezpečnostními zařízeními, na dalších upraví řízení provozu. Investice vyjdou na přibližně 7,4 miliardy Kč. Hlavní část prací začne v příštím roce. Změny vycházejí z koncepce, kterou chce správa zvýšit bezpečnost na lokálních železnicích. Správa koncepci vytvořila po nehodách, které si vyžádaly i lidské životy.

Karlovarská D6 je o 10 kilometrů delší, řidičům slouží nový obchvat Řevničova

30.11. – Řidičům začaly sloužit dva nové úseky karlovarské dálnice D6. Jsou to stavby Nové Strašecí – Řevničov a obchvat Řevničova. Prodloužení dálnice D6 výrazně přispěje ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy a také ke zkrácení cestovní doby mezi Prahou a Karlovými Vary. „Nyní otevíráme dva celkem desetikilometrové úseky, další pětikilometrový obchvat Lubence bude hotov v příštím roce. Nikdo se ale nemusí bát, že tím to zase na dlouhé roky končí. Po letech odkladů se dostavba dé šestky skutečně rozběhne, díky novému liniovému zákonu počítáme s tím, že dálnici D6 dokončíme v roce 2026,“ řekl ministr dopravy Karel Havlíček.

​Rozpočet Ředitelství silnic a dálnic se zvýší o šest miliard

29.11. – Letošní rozpočet Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vzrostl z původních 38 na 55 miliard Kč. Příští rok se zvýší o dalších asi šest miliard. Na tiskové konferenci spojené s ukončením modernizace šestikilometrového úseku dálnice D1 u Velkého Meziříčí to včera řekl premiér Andrej Babiš. Podle generálního ředitele ŘSD Radka Mátla by bez navýšení rozpočtu nebylo možné dokončit všechny plánované práce.

​ŘSD dokončilo v Plzeňském kraji opravy na třech hlavních tazích

29.11. – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dokončilo v Plzeňském kraji opravy tří hlavních tahů za desítky milionů korun. Jde o úseky Březí – Čachrov na Klatovsku, Třebčice – Životice na jihu Plzeňska a průtah v Horažďovicích.

spinner