Infrastruktura

Infra Silesia instaluje inovativní betonové přejezdy

28.8. – Inovace se skloňují ve všech pádech a všude. Nejnovějším příkladem využití moderních technologií v Polsku je instalace betonových kolejových panelů GTB na důležitém železničním přejezdu na vytížené trase Rybnik – Buguszowice. Instalaci zajistila Infra Silesia, dceřiná společnost DB Cargo Polska. Přejezdové panely od německé firmy B+F výrazně šetří náklady na údržbu. Jejich instalace je relativně jednoduchá, rychlá a nenáročná.

​DKV Box Europe pro celoevropské vyúčtování mýtného dodá Siemens

26.8. – Společnost DKV Euro Service, přední poskytovatel služeb pro dopravce, nabídne od roku 2018 palubní jednotku pro celoevropské vyúčtování mýta. Dodavatelem DKV Boxu Europe se stane společnost Siemens.

​Zrychlení železničního spojení mezi ČR a Německem je o krok blíž

26.8. – Německo potvrdilo, že projekty železničního spojení Praha – Drážďany – Berlín a Norimberk – Schwandorf / Mnichov – Řezno – Schwandorf – Furth im Wald – Plzeň – Praha budou přeřazeny do kategorie naléhavé potřeby. Tento krok umožní rychlejší realizaci stavby. Na setkání v Karlových Varech o tom ministra dopravy Dana Ťoka informoval jeho německý protějšek Alexander Dobrindt. „Jsem rád, že jsme dostali příslib přeřazení těchto projektů a vnímáme ho jako potvrzení jejich nezbytnosti pro rozvoj evropské mobility v rámci TEN-T. Chceme zajistit kvalitní dopravní spojení a napojení na západní Evropu“, říká ministr dopravy Dan Ťok.

​Prioritou vlády jsou vysokorychlostní tratě a spojení do Německa

Jedním ze základních směrů dopravní politiky této vlády, koneckonců podobné plány má řada politických stran ve svých předvolebních programech pro letošní parlamentní volby, je výstavba vysokorychlostních tratí. Velmi rychle by se také mělo zlepšit železniční spojení s Německem. Volají po tom jak osobní, tak nákladní dopravci.

​V Rakovníku skončila oprava železničního nádraží

25.8. – V Rakovníku skončila oprava železničního nádraží za více než pět milionů korun. Jde o čtvrtou dokončenou rekonstrukci nádraží ve Středočeském kraji. Mezi tisícovkou nádraží v zemi patří Rakovník do stovky nejvytíženějších. „Denně tady projde v průměru 2000 cestujících," řekl při slavnostním otevření budovy náměstek pro správu majetku Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Tomáš Drmola.

​Do soutěže na mýtný systém po roce 2019 se přihlásili čtyři uchazeči Premium

​Do soutěže na mýtný systém po roce 2019 se přihlásili čtyři uchazeči

25.8. – Do soutěže na provozovatele mýtného systému na českých dálnicích a silnicích I. tříd se přihlásili čtyři zájemci. Potvrdilo se tak, že o zakázku je na trhu zájem a výběr nového provozovatele mýta může úspěšně pokračovat. Ministerstvo dopravy nyní posoudí, zda všichni uchazeči splnili požadovanou kvalifikaci a následně je vyzve k předložení předběžné nabídky. 

​Na dopravní stavby půjde zřejmě méně peněz, než se původně plánovalo Premium

​Na dopravní stavby půjde zřejmě méně peněz, než se původně plánovalo

25.8. – Ministerstvo financí navrhlo snížit resortu dopravy původně slíbený nárůst rozpočtu na dopravní stavby o 1,5 miliardy korun. V polovině června ministři dopravy Dan Ťok a financí Ivan Pilný oznámili navýšení peněz Státnímu fondu dopravní infrastruktury (SFDI) o deset miliard korun nad původně navržených 45 miliard ze státního rozpočtu, nyní to však bude jen o 8,5 miliardy korun. Po setkání obou ministrů to řekl Dan Ťok.

​Otevřel se poslední úsek D11 před Hradcem Králové

21.8. – Motoristé mohou od pondělního odpoledne, kdy se otevřel 3,7 kilometru dlouhý úsek dálnice Osičky – Hradec Králové, dojet po dálnici D11 až do Hradce Králové. Dosud musely automobily sjíždět z dálnice přes křižovatku u Opatovic nebo použít provizorní sjezd u Libišan. Dostavbou dálnice se významně uleví Novému Městu u Chlumce nad Cidlinou na silnici I/11, kterým projíždělo mnoho kamionů na tranzitní trase Náchod – Praha.

​Pražští radní schválili přípravu variantní trasy městského okruhu Premium

​Pražští radní schválili přípravu variantní trasy městského okruhu

21.8. – Praha rozhodla o přípravě studie alternativního vedení městského okruhu. ČSSD a ANO původně chtěly rovnou rozhodnout o trase počítající s několika tunely, zástupci Trojkoalice a zejména Zelených však požadovali rozpracování alternativy, vedené z větší části nad povrchem. Studie variantního trasování bude podle odhadu hotová nejdříve za rok. I přes to radní zároveň schválili přípravu změny územního plánu, která počítá s původní trasou s pracovním názvem Vlasta.

Po zavřeném mostě u Černé Hory by se mohlo znovu částečně jezdit

11.8. – Po zavřeném mostě u Černé Hory na Blanensku by se mohlo znovu částečně jezdit. Podle statika ho stačí podepřít. Ředitelství silnic a dálnic už má na podepření vypracovanou projektovou dokumentaci, řekl mluvčí Jan Rýdl. Rozhodné stanovisko musí vydat odbor dopravy Jihomoravského kraje, což by se mělo stát příští čtvrtek přímo na místě. Alespoň částečný provoz na mostě by značně ulehčil městysu, přes který proudí přes den dlouhé kolony aut včetně těžkých kamionů.

spinner