Infrastruktura

​Oprava mostu v Roudnici za rok, v Ústí nad Labem nejméně za dva

1.8. – Po dokončení oprav mostu přes Labe ve Štětí na Litoměřicku se v Ústeckém kraji chystají opravy dalších dvou mostů. Práce na mostě v Roudnici nad Labem na Litoměřicku mají přijít zhruba na 50 milionů korun a oprava mostu E. Beneše v Ústí nad Labem bude stát více než 200 milionů korun. Most v Roudnici by se měl začít opravovat v roce 2021, kdy by mělo být také zahájeno výběrové řízení na stavební práce na ústeckém mostě. ČTK to řekl mluvčí kraje Martin Volf.

​Společnosti MAN, DB, Götting a Fresenius testují autonomní odbavení kamionů v kombinované přepravě

Automatizaci překladu mezi různými druhy dopravních prostředků napomáhá od 1. července projekt ANITA (Autonome Innovation im Terminalablauf). Zkušební provoz běží v terminálu DUSS v Ulmu, kde je v reálném logistickém provozu testováno plně automatické odbavení kamionu.

​V Jihlavě začínají sloužit nové trolejbusy ze Škody Electric

31.7. – Výrazného omlazení se dočká vozový park městské hromadné dopravy v Jihlavě. Obyvatelům a návštěvníkům krajského města totiž v příštích týdnech začne sloužit deset nových dvanáctimetrových nízkopodlažních trolejbusů z plzeňské Škody Electric.

​Stát má územní rozhodnutí pro úsek Pražského okruhu mezi D1 a D11

30.7. - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které je investorem pražského vnějšího okruhu, má územní rozhodnutí ke stavbě úseku 511 na jihovýchodě metropole mezi D1 a D11. Na twitteru o tom informoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Kromě tohoto úseku zbývá z vnějšího okruhu dostavět ještě úsek na severozápadě metropole, tam zatím o územní rozhodnutí zažádáno nebylo.

Chystanou stavbu D1 u Přerova napadly žaloby, příprava pokračuje

30.7. – Proti změně územního rozhodnutí na stavbu posledního úseku dálnice D1 z Přerova do Říkovic bylo podáno několik žalob. Nemají ale odkladný účinek a příprava této důležité dopravní stavby bude pokračovat. Soud ovšem může územní rozhodnutí zrušit. „To by nás vrátilo úplně zpátky,“ řekl novinářům ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl. Pokud soud žalobám nevyhoví, mohla by být stavba této části D1 zahájena nejdříve příští rok v červenci či srpnu.

IRF: V druhém čvrtletí bylo v ČR dokončeno nejvíce industriálních nemovitostí od roku 2017, poptávka neklesá

29.7. - Industrial Research Forum (IRF) oznámilo údaje o trhu se skladovými a výrobními nemovitostmi ve 2. čtvrtletí 2020. Z nich mimo jiné vyplývá, že: Covid-19 přibrzdil výstavbu nových industriálních nemovitostí, ale na poptávce se zatím neprojevil; v druhém čtvrtletí bylo dostaveno nejvíce průmyslových prostor od konce roku 2017; třetina objemu aktuálně rozestavěných projektů se nachází v Moravskoslezském kraji; karanténní opatření se neprojevila, nových pronájmů bylo dokonce více než minulé čtvrtletí; rekordmani uzavřených smluv uplynulého čtvrtletí jsou všichni u dálnice D5; neobsazenost navzdory velkému množství dostavěných hal stoupla jen mírně; a nejvyšší dosahované nájemné se drží na úrovni 4,70 eur za metr čtvereční.

Začala výluka na hlavní trati z Hradce Králové na Prahu

28.7. – V úterý začala obousměrná výluka na hlavní železniční trati z Hradce Králové do Prahy v úseku mezi Hradcem Králové a Poděbrady. Místo vlaků budou jezdit autobusy. U některých spojů nebudou zajištěny vlakové přípoje. Výluka potrvá do 9. srpna, řekl ČTK Tomáš Fiala z hradeckého centra Českých drah. Důvodem výluky jsou údržba a opravy trati.


Připravuje se rekonstrukce vinohradských tunelů a výstavba lávky na Smíchově

28.7. - Správa železnic připravuje k realizaci další dvě velké investiční akce na území hlavního města. V současnosti hledá zhotovitele dokumentace pro vydání společného povolení pro výstavbu nové lávky ve stanici Praha-Smíchov a rekonstrukci vinohradských tunelů. Samotné zahájení prací se plánuje v příštím roce, resp. v roce 2022.


Kladno chce vést kamiony průmyslovou zónou, chystá nové napojení

25.7. – Kladno chce vést kamiony průmyslovou zónou a odlehčit od dopravy obytné zástavbě města. Chystá nové napojení na hlavní tahy. Kladenští radní schválili vypsání tendru na projekt pro stavbu silničního průtahu industriální částí města, který povede areálem bývalé Vojtěšské huti též zvané Koněv.

​Nová silnice mezi Slaným a Velvary by měla být hotová koncem září

25.7. – Nová silnice mezi Slaným a Velvary na Kladensku by měla být hotová koncem září, jde o přeložku silnice I/16, která odvede dopravu z několika obcí. Původní termín zprovoznění byl plánovaný na listopad, ale protože se podařilo i přes koronavirovou pandemii zajistit dostatek pracovníků, je aktuální plán spuštění provozu na přelomu září a října, řekl  ředitel Ředitel­ství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl.

spinner