COVID-19

​EasyJetu díky naději na cestování prudce vzrostly rezervace

24.2. – Britským nízkonákladovým aerolinkám easyJet stouply rezervace pobytů v zahraničí ve srovnání s minulým týdnem o 600 procent. Klienti chtějí využít uvolňování cestovních omezení zavedených jako prevence kvůli šíření nového koronaviru, které Británie ohlásila, a „dohnat ztracený čas“, uvedla včera firma. Zájem o lety z Británie se pak zvýšil o 300 procent.

ICOM transport: Tisíc hodin čekání na hranicích v důsledku německých restrikcí

23.2. – Minulý týden kvůli restrikcím ze strany Německa prostáli řidiči ICOM transport 1000 hodin na hranicích a podstoupili více jak tři stovky testů. Pozitivní byli jen tři.

Berlínské letiště kvůli pandemii dočasně uzavírá pátý terminál

22.2. – Nejméně na rok vinou dopadů koronaviru uzavírá nové berlínské letiště Willyho Brandta svůj pátý terminál, který v pondělí prozatím naposledy odbavoval cestující. Od úterý se už veškerý provoz soustředí na ústřední terminál 1. Šéf letiště Engelbert Lütke Daldrup novináře na tiskové konferenci ujistil, že uzavření je pouze dočasné.

​Přístavem Rotterdam loni kvůli pandemii prošlo méně zboží

21.2. – Objem překládky zboží v přístavu Rotterdam loni kvůli pandemii klesl o 6,9 procenta na 436,8 milionu tun. Nejvýraznější pokles za deset let byl přesto menší, než se čekalo, oznámilo dnes vedení tohoto největšího evropského přístavu. Jeho šéf Allard Castelein má za to, že zotavování, které začalo ve druhé polovině loňského roku, bude letos pokračovat. Nečeká ale, že by se objem překládky letos vrátil na úroveň před pandemií.

​Covid snížil počet cestujících v jihomoravské veřejné dopravě

21.2. – Koronavirová pandemie se v uplynulém roce promítla i do cestování veřejnou dopravou. Tržby Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje klesly téměř o třetinu, řekl Květoslav Havlík, mluvčí společnosti Kordis, která v regionu koordinuje dopravu. Podle dřívějších údajů propad zažilo rovněž brněnské letiště, které odbavilo 86 089 cestujících, meziročně o 84 procent méně. Brněnská společnost Student Agency ve své tiskové zprávě uvedla, že za posledních 12 měsíců vyřídila téměř 20 000 požadavků na refundace u letenek.

​Ztráty dopravců kvůli kolonám do Německa rostou do stovek milionů korun

20.2. – Ztráty kamionových dopravců kvůli kolonám u hranic s Německem dosahují desítek až stovek milionů korun. Přepravy tak nabírají velká zpoždění. Důvodem je povinné testování řidičů před vjezdem do Německa, pozitivní test zatím mělo 0,65 procenta šoférů. Uvedlo to Sdružení ČESMAD Bohemia.

​Osobní letecká doprava v USA se propadla na úroveň z roku 1984

19.2. – Objem osobní letecké dopravy ve Spojených státech se vloni kvůli pandemii covidu-19 propadl o zhruba 60 procent a dostal se na nejnižší úroveň od roku 1984. Oznámilo to americké ministerstvo dopravy. Počet cestujících se snížil na 368 milionů z předloňských 923 milionů.

​Airbus se loni kvůli pandemii propadl do provozní ztráty

19.2. – Evropský výrobce letecké techniky Airbus vloni kvůli pandemii covidu-19 vykázal provozní ztrátu 510 milionů EUR (přes 13 miliard Kč) po zisku 1,3 miliardy EUR v předchozím roce.

​Emirates SkyCargo bude spolupracovat s UNICEF na distribuci vakcín proti COVID-19

19.2. – Letecký dopravce Emirates SkyCargo podepsal dohodu s UNICEF o upřednostnění přepravy vakcín proti COVID-19, základních léků, zdravotnických potřeb a dalších důležitých komodit na pomoc v boji proti pandemii COVID-19. Jedná se o poslední z mnoha opatření přijatých nákladní divizí Emirates na podporu světového společenství při zotavování z dopadu pandemie COVID-19.

​Společnost Smartwings přes krizi rozšířila prodej letenek do dalších míst

18.2. – Letecký dopravce Smartwings spustil prodej letenek na léto do dalších 23 destinací. Celkem v letních měsících plánuje z Česka až 400 letů týdně. Oznámila to mluvčí společnosti Vladimíra Dufková. Společnost se v současnosti potýká s problémy způsobenými cestovními restrikcemi a koronavirovou­ krizí.

spinner