30.11. – Již na jaře letošního roku přistoupilo v souvislostí s pandemií onemocnění COVID-19 Letiště Praha k implementaci celé řady ochranných opatření, jejichž cílem je chránit zdraví cestujících i zaměstnanců. Správné kroky letiště v této oblasti nyní potvrdilo i získání mezinárodní certifikace ACI Airport Health Accreditation, která oceňuje, že standardy nastavené na Letišti Václava Havla Praha odpovídají požadavkům mezinárodních organizací působících v letectví. Obdržení této akreditace zároveň dokládá, že vysoká úroveň fungujících ochranných opatření vede k větší bezpečnosti cestujících, kteří přes Prahu létají.
COVID-19
25.11. – Letecká společnost Emirates splnila svůj závazek a kompletně dokončila refundační proces, v němž bylo vráceno zákazníkům 6,3 miliard AED (zhruba 40 mld. Kč); celkem bylo v souvislosti s pandemií Covid-19 vyřízeno 1,7 milionu žádostí.
25.11. – Taxislužby v Česku jsou ve velké krizi. Část provozovatelů vyčerpala své rezervy a ukončuje činnost. U fungujících služeb je nyní provoz zhruba na 30 procentech, v některých případech ještě nižší. Taxikářům přitom nepomůže ani posunutí zákazu vycházení, problémem jsou totiž ostatní omezení. Vyplývá to z vyjádření dopravců pro ČTK.
21.11. – Letecké společnosti budou potřebovat pomoc za dalších 70 až 80 miliard dolarů (až 1,8 bilionu Kč), aby přežily současnou koronavirovou krizi. Znamená to další zhruba polovinu částky, kterou už od vlád obdržely. Řekl to generální ředitel Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) Alexandre de Juniac.
20.11. – Od pondělí se podle vládních opatření proti šíření covidu-19 mohou konat teoretické i praktické závěrečné testy autoškol. Novinářům to po pátečním zasedání kabinetu řekl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Pravidla se mění kvůli posunu republiky z pátého nejzávažnějšího stupně protiepidemického systému do čtvrtého. Výuka v autoškolách bude možná nejdřív o týden později, pokud se Česko posune do třetí úrovně, dodal Havlíček.
19.11. – Ministerstvo dopravy rozdělilo už větší část kompenzací z programu COVID Bus pro autobusové zájezdové dopravce. Ke středě 18. listopadu kladně vyřídilo 554 žádostí za 541 milionů korun. Celkem dosud dopravci podali 957 žádostí o 947 milionů korun. Uvedl to ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Dopravci mohou žádosti podávat do 25. listopadu. Stát v rámci programu mezi ně rozdělí až miliardu korun.
19.11. – Nízkonákladová letecká společnost Norwegian Air Shuttle požádala o ochranu před věřiteli v Irsku. Přiměl ji k tomu vysoký dluh, který má kvůli koronavirové pandemii problém splácet. Aerolinky i nadále budou létat na svých trasách a s dluhopisy a akciemi se bude obchodovat na burze v Oslu, uvedla firma.
18.11. – Letecká doprava bude příští rok dosahovat 45 a až 55 procent úrovně roku 2019. Oživovat začne v dubnu, odhaduje francouzský provozovatel letišť ADP. Skupina, která mimo jiné provozuje dvě hlavní pařížská letiště, pociťuje propad poptávky po cestování kvůli pandemii covidu-19.
17.11. – Letecký koncern Lufthansa od března ruší bezplatné občerstvení v turistické třídě. Firma je kvůli dopadům současné pandemie nucena šetřit. Pasažéři kmenových aerolinek stejně jako Swiss a Austrian Airlines si během krátkých a středně dlouhých letů budou moci koupit kvalitní jídla a nápoje včetně regionálních specialit, které budou zdravější a šetrnější k životnímu prostředí, uvedla dnes firma. „Naše dosavadní nabídka občerstvení v turistické třídě často nesplňuje očekávání zákazníků,“ zdůvodnila krok členka představenstva Lufthansy Christina Foersterová.
14.11. – Nejvyšší ztrátu mezi dopravci kvůli úbytku cestujících v souvislosti s opatřeními proti šíření nemoci covid-19 v pražské integrované dopravě (PID) zaznamená pražský dopravní podnik (DPP). Dosáhne pravděpodobně až 1,15 miliardy korun. Celkové ztráty v PID se mohou vyšplhat až na 1,31 miliardy. „Finální vyúčtování bude příští rok v únoru,“ řekl primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě). Vloni činily tržby z jízdného skoro dvě miliardy korun.