COVID-19

​Komerční linkoví autobusoví dopravci dostanou podporu, vyčleněno je sto milionů

17.5. – Ministerstvo dopravy spustilo program na podporu podnikatelů v komerční autobusové dopravě COVID-BUS linka. Podpora je určena na kompenzaci propadu tržeb v důsledku epidemie COVID – 19. Sto milionů korun má pomoci podnikatelům v linkové dopravě vyřešit situaci za rok 2020, žádat mohou od příštího týdne.

​Pražské letiště chce podpořit poptávku po létání novou kampaní

12.5. – Pražské letiště spustí v květnu novou kampaň na podporu létání a cestování do klíčových destinací během léta. Zaměřovat se bude například na dovolenková místa jako Chorvatsko, Řecko nebo Španělsko, cílem je podpora poptávky cestujících po létání. Letecký provoz je v současnosti kvůli koronavirové krizi nadále v útlumu, během léta by však měl postupně posilovat.v

Emirates otevřela letecký most do Indie pro přepravu urgentní humanitární pomoci

10.5. - Společnost Emirates zřídila humanitární letecký most mezi Dubají a Indií pro přepravu urgentně poptávaných farmaceutických pomůcek a humanitární pomoci, aby Indii podpořila ve snaze zvládnout závažnou situaci vzniklou pandemií COVID-19.

Letiště Praha chce rámcový úvěr za až 7 miliard Kč, hledá jeho poskytovatele

7.5. - Letiště Praha si plánuje otevřít rámcový úvěr ve výši až sedmi miliard korun. Financovat z něj bude své současné závazky a také další rozvoj. Společnost proto nyní zahájila výběrové řízení na poskytovatele úvěru. Letiště o tom dnes informovalo ČTK. Provoz na letišti je už víc než rok kvůli pandemii koronaviru v útlumu. Letiště po většinu krize zatím fungovalo z vlastních zdrojů.

Společnost ČD Cargo myslí na budoucnost

Potřeba rychlé a levné přepravy pevných paliv byla v druhé polovině 19. století jedním z důvodů rychlého rozvoje železniční sítě. Vlaky s uhlím pak dlouhá léta patřily ke každodennímu koloritu nejen v bývalém Československu, ale po celé Evropě. Časy se však mění. V posledních letech jsou stále častěji skloňována slova jako green deal, uhlíková neutralita nebo bezemisní výroba.

Kyslík pro Indii, Česko předalo pomoc do epicentra covidu

5.5. - Hasiči dnes převezli do Vídně 500 kyslíkových lahví, které česká vláda poskytne koronavirem nejpostiženější Indii. Devítitunovou humanitární zásilku Rakousko spolu se svým darem dopraví letecky do Dillí. Tam kvůli krizi spalují mrtvé i v parcích.

Nové autobusy IVECO pro Jihomoravský kraj

27.4. - Výrobní závod IVECO BUS ve Vysokém Mýtě v pátek 23. dubna navštívil hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich a zástupci dopravních společností z tohoto regionu. Účelem návštěvy byla prohlídka výroby nových autobusů, které budou od května sloužit cestujícím na jižní Moravě.

České dráhy obnovují plný provoz dalších dálkových linek

26.4. - České dráhy reagují na zvyšování poptávky cestujících a od začátku dubna postupně obnovují provoz dosud omezených linek dálkové dopravy. V období uzavření okresů se počet cestujících pohyboval na úrovni 30–35 % běžného provozu. V současné době vlaky ČD jezdí v rámci České republiky zhruba 45–50 % obvyklého počtu cestujících.

Emirates SkyCargo: Do Prahy poprvé přiletěl mini-freighter

25.4. - Emirates SkyCargo, nákladní divize letecké společnosti Emirates, vypravila začátkem dubna do Prahy poprvé tzv. mini-freighter, osobní letadlo určené pouze pro přepravu zboží. Speciální let organizovaný společností DB Schenker/Schenker Flight Services přepravil náklad z Vietnamu do České republiky.

Kanada pozastavuje lety z Indie a Pákistánu kvůli nákaze mezi cestujícími

23.4. - Kanada se rozhodla pozastavit na 30 dnů lety z Indie a Pákistánu kvůli zvýšenému výskytu případů nákazy koronavirem mezi cestujícími z těchto dvou zemí, uvedla agentura AFP s odvoláním na kanadského ministra dopravy. Indie se aktuálně potýká s největšími přírůstky nakažených na světě.

spinner