​AŽD Praha loni zvýšila zisk o téměř 49 pct na 781 milionů korun

​AŽD Praha loni zvýšila zisk o téměř 49 pct na 781 milionů korun

24.4. - Firma AŽD Praha loni meziročně zvýšila zisk o téměř 49 procent na 781,1 milionu Kč. Obrat jí stoupl o více než čtvrtinu na 8,58 miliardy Kč. Vyplývá to z výroční zprávy podniku uveřejněné ve Sbírce listin. Firma vykazuje hospodářské výsledky od října předešlého roku do konce září daného roku. AŽD Praha je dodavatelem a výrobcem zabezpečovací, telekomunikační, informační a automatizační techniky především pro dopravní stavby.

Společnost se podle výroční zprávy loni zaměřila na posílení svého postavení na tuzemském trhu. Její největší zakázkou byla rekonstrukce sdělovacího a zabezpečovacího zařízení na brněnském hlavním nádraží. Vedle toho firma pokračovala v zavádění zabezpečovacího systému ETCS na dalších tratích.

Aktivní současně byla i v zahraničí, zejména v Polsku, kde získala zakázku na modernizaci zabezpečovacího a technického zařízení na železnici Slonice-Štětín. Další zakázky měla firma v Bělorusku, na Balkáně a nově v Izraeli. Méně spokojená byla ale se svým postavením na Slovensku, kde chce v příštích letech posílit.

AŽD Praha patří mezi největší firmy v oboru zabezpečovací techniky na českém trhu. Podnik má pouze český kapitál a na konci září 2019 v něm pracovalo 1723 lidí. V zahraničí má 11 dceřiných společností, z toho čtyři na Slovensku a po jedné v Bulharsku, Srbsku, Bělorusku, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, Turecku a Polsku.

(čtk)

Foto: AŽD Praha

spinner