Packeta: Jsme partnerem pro doručování zásilek do celého světa

Packeta: Jsme partnerem pro doručování zásilek do celého světa

Zásilkovnu zná v České republice téměř každý. V současné době především díky červeným Z-BOXům, které jsou dnes „na každém rohu“. Zásilkovna ale není „jen“ česká firma — je součástí skupiny Packeta Group, která doručuje zásilky do 34 zemí.

Pa-cketa Group má pobočky na Slovensku, v Maďarsku, v Polsku, v Rumunsku a v Německu. S výjimkou České republiky působí všude pod jednou značkou Packeta. Packeta zároveň doručuje do celkově 34 zemí. Vedle evropských států mohou klienti poslat zásilky také například do Spojených arabských emirátů, USA, Turecka nebo do Izraele. Packeta má více než 13 000 vlastních výdejních míst a 130 000 partnerských výdejních míst. Celá skupina provozuje celkem 53 dep s celkovou rozlohou 125 000 m2.

Pro zákazníky zajišťujeme kompletní služby

Packe-ta spolupracuje s celkově 46 000 internetovými obchody. Mezi její klienty patří všichni významní hráči z České republiky, ale také mezinárodní e-shopy jako je Zalando, ABOUT YOU nebo Vinted. Zajišťuje pro ně kompletní služby spojené s přepravou zásilek. Patří sem také například zpětná logistika, celní deklarace nebo zákaznická podpora v každé zemi. V roce 2019 spustila Packeta službu Mezi námi, která umožňuje zasílání zásilek mezi fyzickými osobami. Funguje přes mobilní aplikaci, kterou si stáhlo již více než 4,4 miliónu uživatelů. Služba Mezi námi funguje také na Slovensku, v Maďarsku a v Rumunsku.

Nejvíce automatických výdejních míst v ČR a na Slovensku

Packeta disponuje širokou sítí více než 13 000 výdejních míst, jen v České republice je jich více než 8 100. Stále silnější zastoupení v rámci výdejních míst tvoří Z-BOXy, automatické výdejní boxy. V letošním roce se jejich počet v rámci celé skupiny Packeta navýšil o více než 3 000. V České republice má v současné době 3 350 Z-BOXů, na Slovensku 1 320, a v obou zemích se za dva roky, kdy je začala instalovat, stala lídrem trhu. Z-BOXy má Packeta také v Maďarsku.

Energii vyrábí ze solárních panelů

Z-BOXy skvěle doplňují hustou síť kamenných výdejních míst. Jejich technologie umožnuje, že mohou být instalovány téměř kdekoliv. Ke svému provozu totiž nemusí být připojené do elektrické sítě. Stačí jim minimum energie a tu si samy vyrobí pomocí solárních panelů. Fungují na čerpacích stanicích, parkovištích, autobusových zastávkách, v areálu jaderných elektráren, vysokých škol, nemocnic nebo u prodejen mnoha obchodních řetězců, zákazníci je také najdou v obcích nad 1 500 obyvatel. Z-BOXy jsou dostupné 24 hodin 7 dní v týdnu a nejsou tak omezené žádnou otevírací dobou a své zásilky si zákazník může vyzvednout kdykoliv.

Zásilkovna domů

Zásilky si zákazníci mohou nechat zasílat také na adresu v rámci služby Zásilkovna domů, v 96 % je zásilka doručena do druhého dne. Výhodou této služby je, že zákazník zná s přesností na 90 minut čas doručení.

Unikátní robotická třídička zásilek

Skupina Packeta investuje dlouhodobě do nových technologií s cílem nabízet zákazníků stále vyšší komfort doručení. V současné době disponuje například téměř 400 PackMany – roboty na třídění zásilek. V letošní předvánoční sezóně tak bude každá druhá zásilka roztříděna právě robotickou třídičkou. PackMani jsou AGV vozíky, které uvezou zásilky s hmotností až 15 kilogramů. Roboti dokážou jezdit a třídit zásilky na jedno nabití dvě hodiny a nabíjí se pouhých 10 minut. Oproti systému, kdy zásilky třídí lidé, dokážou roboti za hodinu odbavit a roztřídit více než 10 000 zásilek, což je dvojnásobek ve srovnání se stávajícím režimem.

(PR)

Foto: Packeta

spinner