Začaly provozní testy nové generace distribučních vozidel DAF

Začaly provozní testy nové generace distribučních vozidel DAF

Společnost DAF Trucks společně s předními zákazníky zahájila rozsáhlé provozní testy jako závěrečnou fázi vývoje zcela nové generace distribučních nákladních vozidel. Ty budou sdílet DNA nové generace vozidel XF, XG a XG+ vyznačujících se vysokou úrovní kvality, bezpečnosti, efektivity a komfortu pro řidiče.

Uvedení nové generace XF, XG a XG⁺ na trh zaznamenalo obrovský úspěch po celé Evropě. Po prvních zkušebních jízdách byla tato řada odborným tiskem široce oceněna a krátce poté korunována titulem „Mezinárodní nákladní automobil roku 2022“. S impozantním počtem objednávek téměř 20 000 kusů před oficiálním zahájením výroby na začátku listopadu překonala tato trojice všechny rekordy v 93leté historii nizozemského výrobce nákladních automobilů.

Modely DAF XF, XG a XG+ díky nízké hmotnost vozidel (pohotovostní hmotnost tahače XF 4 x 2 nové generace v nejreprezentativnější specifikaci je pouze 6912 kilogramů) a vylepšeným asistenčním systémům řidiče (prediktivní tempomat 3 s rozšířenými funkcemi EcoRoll a náhledem funkce ovládání rychlosti při jízdě ze svahu) přinášejí celkové zvýšení efektivity až o 10 procent.

V praxi nyní testované distribuční nákladní vozy DAF nové generace využívají stejnou platformu jako oceněné nové dálkové a těžké nákladní vozy, první užitkové vozy vyvinuté s ohledem na nové evropské předpisy pro hmotnost a rozměry. Podle výrobce je zřejmé, že stejně jako jejich sourozenci i nová řada distribučních nákladních vozidel bude posouvat hranice v oblasti bezpečnosti silničního provozu, efektivity a nízkých emisí, stejně jako komfortu pro řidiče.

„S modely XF, XG a XG⁺, které mění pravidla hry, odstartoval DAF budoucnost dlouhé a těžké nákladní dopravy,“ uvedl Ron Borsboom, výkonný ředitel pro vývoj produktů. „Nyní jsme na cestě k tomu, abychom nastartovali i budoucnost regionální a vnitrostátní distribuce. Přímý výhled, poloha sedadel, ergonomie, výbava, to vše bude vedle vynikající efektivity vozidla a jízdních vlastností a ovladatelnosti nová liga,“ dodal. Společnost DAF představí svou novou generaci distribučních nákladních vozidel v druhé polovině roku. Nová řada bude k dispozici jako doplněk k široké nabídce oblíbených a všestranných nákladních vozidel DAF CF.

(lan)

Foto: DAF

spinner