Integrované řešení od společnosti Eurowag pomáhá dopravcům snižovat náklady

Integrované řešení od společnosti Eurowag pomáhá dopravcům snižovat náklady

13.7. - Integrované řešení EVA, které společnost Eurowag nabízí jako součást svých komplexních služeb dopravcům, zvládne opravdu hodně. Palubní jednotka sotva dvakrát větší než mobil umí obstarat elektronické mýtné platby, prostřednictvím chytré telematiky usnadnit správu vozu i celé flotily a v neposlední řadě disponuje vyspělým systémem ochrany proti krádežím paliva.

Asi nejoceňovanější funkcí integrovaného řešení EVA (zkratka z anglických slov Enhanced Vehicle Assistant) je certifikace evropské služby elektronického mýtného (EETS) pro šest evropských zemí. Prostřednictvím jediné palubní jednotky díky tomu lze platit mýtné v Německu, Polsku, Maďarsku, Belgii, Rakousku a České republice, na vybraných mostech a také na soukromých polských dálnicích A1 a A4. Už v letošním roce navíc přibydou další tři země: Slovensko, Španělsko a Portugalsko. Mýtné pokrytí je přitom pro dopravní společnosti klíčové.

Jednoduché ovládání i správa mýtných plateb

Práce se systémem EVA, který zahrnuje palubní jednotku, výkonný software a vzdálenou správu pomocí uživatelského účtu, je velmi jednoduchá, a to jak pro řidiče, tak pro dispečery či majitele flotil. Samotná palubní jednotka se velmi snadno instaluje stylem Plug and Play. Stačí ji umístit na přední sklo vozidla tak, aby nebránila ve výhledu, připojit k 12V zásuvce a potvrdit údaje o vozidle. Intuitivní a přehledné je také samotné uživatelské rozhraní jednotky, které nabízí celkem 17 jazyků.

Zákazník může zkontrolovat zakoupené domény (tj. země, v nichž má aktivované mýtné platby) ve svém účtu na klientském portálu Eurowag. Zde má též možnost jednoduše doménu přidat – stačí, aby ve svém uživatelském účtu upravil údaje u konkrétních vozidel. Eurowag nabízí svým zákazníkům praktickou fakturaci za mýtné platby formou tzv. post-pay (platba na fakturu). To znamená, že není potřeba řešit předplácení služeb a kontrolovat, zda je na zákaznickém účtu dostatek peněz.

„Už v letošním roce navíc přibydou další tři země: Slovensko, Španělsko a Portugalsko,“ zmiňuje Ivana Lang, Toll Product manager.

Telematika, nástroj pro správu vozového parku, šetří práci i peníze

Integrované řešení EVA od Eurowagu tak zákazníkům výrazně usnadňuje administraci mýtných plateb a tím šetří čas, kapacity a velmi často také nervy jejich zaměstnanců. A protože Eurowag funguje pro své zákazníky z řad dopravců jako one-stop shop, nabízí i mnoho dalších služeb – například palivové karty, platební karty pro řidiče, finanční a daňové služby a v neposlední řadě zmíněnou správu flotily prostřednictvím telematických nástrojů.

Instalace určitých telematických služeb sice vyžaduje odbornou asistenci pracovníka Eurowagu, ovšem výsledky stojí za to. Telematika systému EVA nabízí například sledování polohy vozidla v reálném čase, plánování tras, evidenci času jízdy a prostojů, analýzu chování řidiče, přesná CAN Bus data, vzdálené stahování dat z tachografu, kontrolu zákonných limitů pro čas jízdy nebo pokročilý systém ochrany proti krádežím paliva FuelGuard.

Patentovaná technologie FuelGuard, která je bezplatnou součástí jednotky EVA, porovnává, jestli použití palivové karty souhlasí se skutečnou polohou vozidla. Pokud se místo platby za palivo a lokalita vozidla liší, systém platbu paliva nepovolí. To může majiteli flotily ušetřit značné peníze – průměrná ztráta na palivové krádeži činí 1 200 eur.

Integrované řešení EVA tak svými funkcemi zjednodušuje a zefektivňuje práci řidičům, dispečerům i majitelům flotil. Zatímco prvně jmenovaní ocení, že jim EVA ušetří papírování a automaticky vytvoří zprávu o jízdě, dispečerům pomůže s plánováním tras a sledováním flotily v reálném čase. Majitelům flotil uspoří systém EVA náklady na palivo a údržbu, a to díky zkrácení času prostojů, úspornějším trasám i dalším chytrým funkcím, které EVA nabízí.

Více informací o integrovaném řešení EVA a jednoduché platbě mýtného napříč evropskými státy najdete na stránkách Eurowag (www.eurowag.com).

(PR)

Foto: Eurowag

spinner