Dálnice D1 by měla být po celkové rekonstrukci plně průjezdná počátkem října

2.8. - Dálnice D1 by měla být po celkové rekonstrukci plně průjezdná počátkem října. Po pondělním odstranění dopravního omezení mezi Mirošovicemi u Prahy a Hvězdonicemi na Benešovsku ve směru na Brno zbývá dokončit tři poslední úseky dálnice, řidiči je budou moci plně využívat zřejmě od prvního říjnového týdne, řekl včera novinářům ministr dopravy Karel Havlíček. Podle generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radka Mátla by měla poslední dopravní omezení zmizet z D1 o víkendu 2. a 3. října.

Raben Group přebírá skupinu Bas Group

1.8. - Raben Group převzala se zpětnou účinností od 1. ledna 2021 stoprocentní podíl ve skupině Bas Group. Touto transakcí získává Raben tým 210 zaměstnanců a zároveň všechny provozovny skupiny Bas Group v Nizozemsku, na Slovensku a v Itálii. Transakce již byla schválena ze strany antimonopolních ú­řadů.

Švédsko může i nadále kompenzovat nákladovou nevýhodu nákladní železniční dopravy

1.8. - Švédsko se může i nadále snažit zatraktivňovat železniční nákladní dopravu až do konce roku 2025 prostřed­nictvím finančního odměňování železničních společností za nízké „externí náklady“, které způsobují životnímu prostředí a lidem. Po přezkoumání zákona o státní podpoře schválila Komise EU prodloužení programu financování, který schválila poprvé v roce 2018. Do 31. prosince 2025 může podpora činit 2,75 miliardy švédských korun, což odpovídá zhruba 271 milionům EUR.

Elektromobilita má zelenou, ale naráží na bariéry

1.8. - Elektromobilita je trend, který rezonuje automobilovým průmyslem. I přes podporu ze strany vlád však naráží na řadu bariér. Podle analýzy Coface je to například značná poptávka po kovech nezbytných pro výrobu baterií i samotných elektromobilů, která tlačí jejich ceny vzhůru. To se odráží i v ceně samotných elektromobilů, jejichž prodej se v řadě zemí neobejde bez dotačních programů. V neposlední řadě je to i otázka recyklace a udržitelnosti. „Cena elektromobilů zůstane minimálně v příštích dvou letech pravděpodobně vysoká. Neočekáváme žádné zásadní změny v cenovém vývoji," uvedl Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny Coface pro Českou republiku a Slovensko, který je globálním lídrem v pojištění pohledávek firem a obchodních rizik.

American Airlines mají nedostatek paliva, zvažují i lety s mezipřistáním

31.7. - Letecká společnost American Airlines kvůli nedostatku leteckého paliva na některých menších a středně velkých letištích ve Spojených státech zvažuje, že některé lety budou s mezipřistáním. Piloty zároveň vyzvala, aby palivem co nejvíce šetřili, například aby při pojíždění po ranveji nechali jeden motor vypnutý. Informuje o tom server CNBC. American Airlines je největší letecký dopravce na světě podle počtu letadel ve flotile.

V Brně bude jezdit dalších 20 trolejbusů od plzeňské Škody Transportation

31.7. - Vozový park Dopravního podniku města Brna posílí. Zmodernizuje jej totiž početná flotila nových trolejbusů od předního evropského výrobce vozidel pro hromadnou dopravu, skupiny Škoda Transportation. Ke dvaceti vozidlům Škoda 27Tr, z kontraktu podepsaného na začátku letošního roku, přibude do konce roku 2022, díky uplatnění opce, další dvacítka vozidel stejného typu.

Panattoni pro BHS Real Estate Fund vybuduje na Slovensku logistický park za více než 1,5 miliardy korun

31.7. - BHS Real Estate Fund ve spolupráci se stavitelem průmyslových nemovitostí Panattoni vybuduje nový logistický park poblíž Bratislavy. Projekt s názvem Panattoni Park Bratislava North reaguje na vysokou poptávku po skladových prostorech, které budou mít skvělou dopravní obslužnost pro Slovensko, Rakousko, Českou republiku i Maďarsko.

Metrostav Infrastructure mění vedení společnosti

30.7. - Novým ředitelem a předsedou představenstva společnosti Metrostav Infrastructure se 1. srpna stane Ing. Zdeněk Ludvík. Ve funkci vystřídá dosavadního ředitele Ing. Radima Čápa, Ph.D., který funkci opouští z osobních důvodů. Změnu potvrdilo představenstvo společnosti ve středu 28. července.

Skupina Letiště Praha se loni kvůli epidemii covidu propadla do provozní ztráty

30.7. - Skupina Letiště Praha se loni propadla do provozní ztráty 687 milionů korun z předloňského provozního zisku 4,7 miliardy korun. Uvedla to dnes v tiskové zprávě. Negativní vliv na hospodaření měla podle ní krize v letecké dopravě způsobená pandemií covidu-19, která zapříčinila pokles počtu cestujících téměř o 80 procent.

Air France se připravuje na přílet Airbusu A220

30.7. - Společnost Air France pokračuje v obnově své flotily. Na konci září převezme první ze šedesáti objednaných letadel Airbus A220–300, která nahradí letadla Airbus A318 a A319 na krátkých a středních tratích.

Třetina modernizovaných motoráků předána, obnova vlaků v Moravskoslezském kraji jde dál

30.7. - DPOV, dceřiná společnost Českých drah zaměřená na opravy a modernizace železničních vozidel, tento týden předává již desátý modernizovaný motorový vůz řady 811 pro provoz v Moravskoslezském kraji. Do konce září bude dokončena modernizace všech 14 vozů. Obnova parku Českých drah pak bude pokračovat novými patrovými jednotkami push-pull a soupravami RegioPanter.

spinner