Informatika

eFleet Management od Eurowagu pro elektrické flotily

Společnost Eurowag uvedla na trh produkt eFleet Management, který má společnostem pomoci k maximálnímu využití elektromobilů ve svém vozovém parku.

​Řidiči zatím za nové dálniční známky utratili více než tři miliardy korun

16.4. – Motoristé v Česku zatím utratili za nové elektronické dálniční známky více než tři miliardy korun. Nakoupili za ně 2,3 milionu dálničních kuponů, většinu z nich přes internet. Na twitteru to včera uvedl ministr dopravy Karel Havlíček. Elektronické viněty platí od začátku letošního roku, nahradily staré papírové kupony. Těch řidiči za celý loňský rok nakoupili za celkem 4,8 miliardy korun.

ŘSD bude další tři roky používat pro veřejné zakázky vlastní systém

12.4. – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) bude dál používat vlastní elektronický systém pro zadávání veřejných zakázek. Nebude tak využívat Národní elektronický nástroj (NEN), který by podle legislativy měly používat všechny státní organizace, protože je podle organizace pro potřeby silničářů nedostačující. Návrh schválila vláda, vyplývá to z informací na vládních internetových stránkách. ŘSD je největším zadavatelem veřejných zakázek v České republice

​ŘSD by mělo další tři roky používat pro veřejné zakázky vlastní systém

10.4. – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zřejmě bude dál používat vlastní elektronický systém pro zadávání veřejných zakázek. Nebude tak využívat Národní elektronický nástroj (NEN), který by podle legislativy měly používat všechny státní organizace, protože je podle organizace pro potřeby silničářů nedostačující. Vyplývá to z návrhu na výjimku pro ŘSD, kterou projedná vláda. ŘSD je největším zadavatelem veřejných zakázek v České republice

Aplikace Pozor tramvaj! funguje ode včerejška i v Brně, zatím na lince 4

7.4. – Chodci, cyklisti i řidiči v Brně si mohou od včerejška do svých mobilních telefonů stáhnout aplikaci Pozor tramvaj!, která je upozorní na riziko střetu s tramvají. Brněnský dopravní podnik (DPMB) bude aplikaci do června testovat na lince číslo 4 projíždějící centrem. Výsledky následně vyhodnotí a rozhodne o dalším použití, řekl novinářům ředitel DPMB Miloš Havránek. Podnik má v pilotním projektu vše potřebné k dispozici zdarma.

​DB Schenker s platformou Microsoft Azure transformuje svou IT infrastrukturu

18.3. – DB Schenker spolupracuje se společností Microsoft s cílem urychlit svou transformaci globálního poskytovatele logistických služeb na lídra v oblasti digitalizace logistických procesů. V rámci této spolupráce si DB Schenker nastavil další milníky vývoje logistických služeb.

​Od února po dálnicích již pouze s elektronickou dálniční známkou

1.2. – Včerejším dnem po čtvrtstoletí definitivně skončila éra papírových dálničních známek. Do konce ledna platily ještě staré roční. Od 1. února lze po dálnicích jezdit již pouze s elektronickými známkami.

​Kamionům do pěti let postačí podle Eurowagu jediná palubní jednotka

31.1. – Do pěti let bude kamionům po celé Evropě stačit jediná univerzální palubní jednotka na mýtný systém. Ta vedle mýta bude mít i další funkce. Z čelních skel vozů by tak mělo zmizet současné velké množství jednotek a systémů nutných pro přejezdy jednotlivých států. Tvrdí to poskytovatel služeb pro dopravce společnost Eurowag. Systém už někteří provozovatele pro některé země nabízejí. V budoucnu by měl usnadnit dopravu i v Česku.

​Motoristé nakoupili první milion elektronických dálničních známek

28.1. – Prodeje nových elektronických dálničních známek překonaly po necelých dvou měsících od spuštění první milion prodaných kusů za přibližně 1,5 miliardy Kč. Zájem je hlavně o roční známky. Uvedl to včera mluvčí projektu elektronické známky Martin Opatrný. Elektronické viněty letos nahradily staré papírové kupony, jejichž platnost definitivně skončí koncem ledna.


​Zahraniční projektoví manažeři hodnotí vzdálené řízení dvakrát pozitivněji než Češi

​Zahraniční projektoví manažeři hodnotí vzdálené řízení dvakrát pozitivněji než Češi Premium

26.1. – Česká společnost Easy Software, která dodává vlastní softwarová řešení na řízení pojektů do 26 zemí světa, oslovila české a zahraniční projektové manažery z více než 250 firem napříč segmenty s hodnocením loňského „covidového” roku. Průzkum s názvem „Trendy projektového řízení 2020“ odhalil mezi tuzemskými a zahraničními manažery zásadní rozdíly.

spinner