Informatika

​První 5G síť výhradně pro železnici bude zprovozněna na soukromé dráze Kopidlno – Dolní Bousov

20.6. – Společnost AŽD zahájila ve spolupráci s firmou CETIN stavbu první 5G sítě výhradně pro železnici na své vlastní trati Kopidlno – Dolní Bousov. Jde o vysokokapacitní datovou síť, která bude na takzvané Kopidlnce využívána především pro testování autonomního provozu vlaků bez strojvedoucích.

​Uber představuje nové funkce podporující udržitelnost

11.6. – Úspora emisí, sdílení aut i chytré nabíjení s plánováním tras. Uber představuje nové funkce a služby, které cestujícím i řidičům usnadní ekologicky šetrné cestování. Například nová funkce Emission Savings (Úspora emisí), kterou cestující najdou ve svém uživatelském účtu, informuje o emisích, které ušetřili díky výběru jízdy Green a Comfort Electric. Uber tak chce motivovat zákazníky, aby tyto ekologičtější způsoby jízdy preferovali.

​Radim Petratur bude mít v Adastře na starosti digitalizaci ESG dat ve firmách

9.6. – Digitalizaci udržitelnosti a ESG bude mít v Adastře na starosti zkušený manažer Radim Petratur. Jako nový Head of Digital Transformation driven by Sustainability and ESG bude pomáhat korporacím s kontinuálním automatizovaným sběrem ESG dat. “Automatizovaný sběr ESG dat, jejich kontrola, vizualizace a obecně dostupnost ‘na kliknutí‘ a dále možnost využití AI, IoT a dalších technologií – to jsou velká témata digitalizace udržitelnosti. Adastra je leaderem v práci sdaty, což bych rád propojil se světem udržitelnosti a podílel se na vytvoření nových služeb, které pomohou firmám přijímat správná, na datech postavená, strategická rozhodnutí. Jenom to, co měříte, můžete řídit,” řekl Radim Petratur.


​Ctirad Klimánek: RAILVIS.com usnadňuje poptávání cen a kapacit v železniční nákladní dopravě

Společnost RAILVIS.com funguje jako all-in-one rezervační tržiště pro železniční business, které bylo založeno v roce 2020 v Praze, kde také sídlí. Co se za tu dobu změnilo a co nyní společnost nabízí, to nám přiblížil její Managing Partner Ctirad Klimánek.

OLTIS Group vystavuje v Mnichově

Centrem evropské dopravy a logistiky se v příštím týdnu stane bavorská metropole Mnichov. Ve dnech 9. – 12. května 2023 se zde uskuteční mezinárodní veletrh dopravy, logistiky, informačních technologií a řízení dodavatelských řetězců  – transport logistic Mnichov 2023. V letošním roce se této bezesporu nejdůležitější oborové akce zúčastní se svými expozicemi více než 2000 vystavovatelů z 63 zemí světa.

ČD - Telematika zvýšila loni zisk na 125,5 milionu Kč, tržby měla rekordní

11.5. - ČD – Telematika, dceřiná společnost Českých drah, za loňský rok vykázala zisk 125,5 milionu Kč, což je meziročně o 14 procent více. Tržby byly nejvyšší od založení společnosti, vzrostly téměř o 400 milionů na 2,4 miliardy Kč. Společnost to uvedla v tiskové zprávě.

​Renault Trucks představuje e-learningovou platformu zaměřenou na dekarbonizaci

6.5. – Potřeba dekarbonizace dopravy je v současné době velmi aktuální tématem, které vyvolává u odborníků na dopravu a logistiku řadu otázek. To vedlo značku Renault Trucks, která je již téměř patnáct let odborníkem na elektromobilitu, ke spuštění Akademie dekarbonizace: bezplatné e-learningové platformy přístupné pro každého. Poskytuje odborné odpovědi na většinu otázek, které mohou vyvstat při plánování transformace podnikání.

​Schmitz Cargobull a Trimble spolupracují na řízené správě dat

Prostřednictvím centra pro správu dat TrailerConnect společnosti Schmitz Cargobull mohou spediční firmy poskytovat svým zákazníkům kontrolovaně a bezpečně data relevantní pro zakázku.

Právě vyšlo v DN č. 9

​Eurowag se poprvé zúčastní světového veletrhu transport logistic v Mnichově

4.5. – Společnost Eurowag, přední poskytovatel integrovaných řešení v oblasti silniční dopravy v Evropě, se poprvé zúčastní světového veletrhu zaměřeného na logistiku, mobilitu, IT a management dodavatelského řetězce. Akce s názvem transport logistic se koná v Mnichově od 9. do 12. května.

​MPO dá na zlepšení pokrytí železnice signálem 5G 120 milionů korun

27.4. – Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) rozdělí na zlepšení pokrytí dvou železničních koridorů mobilním signálem 5G zhruba 120 milionů korun. Výzva z Národního plánu obnovy se týká vybudování základnových stanic podél tratí Praha – Česká Třebová – Ostrava a Česká Třebová – Brno. Zajistí tak lepší mobilní připojení pro cestující a bezpečnější provoz na železnici.

spinner