Informatika

​Continental a Google Cloud vybaví auta generativní umělou inteligencí

14.9 – Společnost Continental na tiskové konferenci v rámci veletrhu IAA Mobility 2023 oznámila zahájení spolupráce s Google Cloud. Společně budou dodávat generativní umělou inteligenci (AI) do automobilů. Continental se tak stane jedním z prvních dodavatelů pro automotive, který začlení technologii Google Cloud přímo do počítače na palubě vozu. Řidič tak může komunikovat s vozem naprosto přirozeně. Ať už potřebuje zjistit optimální tlak v pneumatikách, nebo jaké zajímavosti se nacházejí po cestě na dovolenou či přímo na místě, kde ji bude trávit. Generativní AI nalezne ty správné informace a zodpoví i otázky. Každá ze společností do spolupráce přináší své znalosti a zkušenosti z oblasti automotive, softwaru, umělé inteligence a cloud computingu.

​Innoship partnerem Deichmann pro zefektivnění přepravních operací na mezinárodních trzích

12.9. – Společnost Innoship, která je součástí holdingu Alsendo Group zaměřujícího se na v oblasti SaaS řešení (software jako služba) pro správu logistiky, uzavřela nové partnerství s s prodejcem obuvi Deicmann. Toto spojení představuje významný milník v oblasti maloobchodu a technologií.

​Ringil se zaměřuje na digitalizaci logistických procesů

12.9. – Společnost Ringil se zaměřuje na digitalizaci logistických procesů a přináší do tohoto odvětví moderní technologie a efektivní řešení. Jedná se o inovativní český startup, který založili André Dravecký a bývalý CTO Rohlík.cz Miloslav Vlach.

​Společnost CargoNect spouští digitální platformu pro logistiku

29.8. – „Jsme skutečně nadšeni, že můžeme oznámit oficiální spuštění CargoNect. Představujeme inovativní digitální platformu, která mění pravidla hry a která změní logistické odvětví. Díky silnému zaměření na digitalizaci si CargoNect klade za cíl změnit tradiční postupy tím, že zjednoduší procesy spolupráce mezi speditéry a odesílateli,“ uvedla společnost CargoNect při představení své nové platformy.

​ESA BIC Czech Republic opět podpoří inovativní startupy

24.8. – Podnikatelský inkubátor Evropské kosmické agentury ESA BIC Czech Republic podpoří další startupy, které pracují s kosmickými technologiemi. Začínající podnikatelé mohou získat 50 tisíc EUR a další podporu pro rozvoj svých nápadů. Uzávěrka přihlášek je 22. září.

​Nový digitální tachograf je od včerejška u nových vozidel povinný, IRU žádá o odklad

22.8. – Počínaje včerejškem je nový inteligentní tachograf verze 2 (SMT2) povinný pro všechna nově registrovaná těžká užitková vozidla. Vzhledem ke zpoždění v dostupnosti zařízení SMT2 však Mezinárodní unie silniční dopravy IRU žádá Evropskou komisi, aby členským státům doporučila poskytnout odkladné období do konce roku 2023 a zabránit tak zablokování desítek tisíc nových nákladních vozidel a autobusů.

​Růst zájmu o monitoring firemních vozidel urychlila válka i pandemie

19.8. – V posledních letech výrazně posílil trend propojení vozového parku telematickými systémy. Přenos dat z firemních vozidel za účelem sledování spotřeby paliva, chování řidiče, polohy vozidla nebo vlivu řidiče na životní prostředí využívají bezmála dvě třetiny českých firem. V ostatních zemích EU je to méně než polovina. Dle průzkumu z doby před pandemií ale monitorovala alespoň část své flotily jen asi třetina podniků v Česku i EU.

​Řídicí software mySTOCK WMS pro nový evropský logistický sklad společnosti Donoci

19.8. – Společnost Donoci, s. r. o., úspěšně nasadila pro řízení svého nového skladu v Blansku řešení mySTOCK WMS od společnosti KVADOS a.s. Donoci v průběhu 25 let vyrostlo z lokálního e-shopu na jednoho z největších hráčů s osvětlením v Evropě. Jejich ambiciózní růst a potenciál si žádá i kvalitní a náročné skladové technologie. Nové automatizované řešení tak řídí provoz více než 100 skladníků den­ně.

​Tým české pobočky Element Logic posilují Patrik Manina, Jan Bárta a Přemysl Mikolášek

16.8. – Tým české pobočky společnosti Element Logic posilují tři noví pracovníci s dlouholetými obchodními a manažerskými zkušenostmi. Evropský lídr v oblasti automatizovaných skladových řešení do svých kruhů přijal Account Managera Patrika Maninu a Sales Managery Jana Bártu a Přemysla Mikoláška.

​PST CLC Mitsui-Soko připravuje digitální dvojčata vlastních logistických center

15.8. – Společnost PST CLC Mitsui-Soko pokračuje v realizaci plánu na digitalizaci a optimalizaci procesů. Aktuálně se připravuje zahájení prací na zpracování digitálních dvojčat pro vlastní logistická centra PST CLC Mitsui-Soko. Digitální dvojčata budou postupně nasazena ve složitějších provozech s cílem výrazného zvýšení efektivity skladování.

spinner