Czech Raildays 2015

Železniční svět míří do Ostravy

Železniční svět míří do Ostravy

OSTRAVA (14.6.) – Mezinárodní veletrh drážní techniky Czech Raildays 2015 se od 16. do 18. června uskuteční v Ostravě. Jediná akce svého druhu v České republice, která se letos koná pošestnácté, představí novinky ze světa železniční i městské kolejové dopravy. Informoval o tom manažer veletrhu Stanislav Zapletal.

Mezi nejzajímavější exponáty veletrhu bude patřit motorový vlak Coradia Lint 41 společnosti Alstom. Ten má od letošního února homologaci pro provoz v ČR a od roku 2016 má jezdit na trase mezi německým Marktredwitzem a Chebem. „Další superexponát bude lokomotiva Vectron firmy Siemens. Ona už sice v Ostravě byla, ale tentokrát bude v dieslovém provedení, což je taky vlastně u nás premiéra," řekl Zapletal.

Premiérové představení na veletrhu bude mít i lokomotiva Traxx AC3 společnosti Bombardier. „V poslední době je hodně prezentovaná opravená lokomotiva Kyklop, která patří Výzkumnému ústavu železničnímu jako muzejní exponát, ta bude na výstavišti také, a potom celá řada dalších vozidel, jako dvoucestná speciální vozidla pro údržbu trati a podobně," řekl manažer veletrhu.

Vystavujících firem bude zhruba 180, čímž beze zbytku zaplní výstavní prostory na ploše přibližně 15 tisíc metrů čtverečních. Součástí veletrhu budou i semináře nebo dvoudenní konference na téma Přizpůsobení železnice aktuálním i budoucím přepravním potřebám.

(čtk)

spinner