​Vítkovické železniční opravny zvýšily loni tržby na 200,3 milionu korun

​Vítkovické železniční opravny zvýšily loni tržby na 200,3 milionu korun

13.9. - Ostravská společnost Vítkovické železniční opravny (VŽO) zvýšila v loňském roce tržby z prodeje výrobků a služeb o 86,3 milionu na 200,3 milionu korun. Provozní výsledek hospodaření jí stoupl meziročně z 12 000 korun na 21,1 milionu korun a ze ztráty 4,6 milionu korun se firma loni dostala do čistého zisku 11,4 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

VŽO se zaměřují na revizní opravy železničních nákladních vozů a dvojkolí a nabízejí technické kontroly a opravy jednotlivých částí nákladních vozů. Jde o novou firmu, která vznikla v roce 2018. Patří do skupiny CE Industries Jaroslava Strnada a sídlí v bývalých prostorech strojní údržby společnosti Vítkovická Doprava.

"Společnost postupně rozšiřuje portfolio oprávnění a certifikátů pro oprávnění oprav dle různých norem, čímž získává kompetenci pro opravy železničních vozů pro zákazníky z různých evropských zemí. Cílem společnosti je postupně expandovat i na zahraniční trhy a rovněž intenzivně rozšiřuje rozsah poskytovaných služeb, včetně služeb mobilní dílny," uvedl předseda představenstva Pavel Maroušek.

V roce 2020 společnost evidovala 60 zaměstnanců. "Výrazný pokles zakázek na počátku roku 2021 se podařilo vyřešit a v současné době společnost intenzivně nabírá nové zaměstnance, aby mohla realizovat nově nasmlouvané zakázky," uvedla firma.

(čtk)

Foto: VŽO

spinner