​Společnost AŽD získala další zakázku v Srbsku

​Společnost AŽD získala další zakázku v Srbsku

22.3. - Česká společnost AŽD uspěla se svou nabídkou ve výběrovém řízení na dodávku zabezpečovacího zařízení pro železniční trať Cvetojevac – Sobovica v Srbsku. Hlavním kontraktorem projektu je konsorcium šesti firem pod vedením společnosti ZGOP DOO NOVI SAD, společnost AŽD bude realizovat své dodávky z pozice subdodavatele prostřednictvím své dceřiné společnosti AŽD Saobračajni sistemi z Bělehradu. Hodnota dodávky AŽD je 6 mil. eur (v přepočtu cca 150 mil. Kč) a realizace potrvá 2,5 roku.

V rámci modernizace zabezpečovacího zařízení bude společnost AŽD v Srbsku instalovat digitální staniční zabezpečovací zařízení StationSWing ESA 44 do tří železničních stanic (Sobovica, Cvetojevac a Lužnice). Součástí dodávky je také zabezpečení osmi výhybek, instalace počítačů náprav a vybavení všech zmíněných železničních stanic moderními návěstidly s LED svítilnami v počtu 36 kusů.

„Srbsko dlouhodobě patří mezi významné trhy, kam společnost AŽD dodává moderní zabezpečovací technologie na železnici. V současné době je naše situace složitá, protože čelíme konkurenci čínských společností, které mají velkou státní podporu. My se musíme spolehnout zejména sami na sebe, na kvalitu českých systémů a kvalifikaci včetně chování našich zaměstnanců na srbském trhu,“ řekl ředitel Zahraničního marketingu a obchodu AŽD Petr Žatecký.

Podpisem smlouvy společnost AŽD potvrdila své významné postavení na Balkáně, kde kromě Srbska v současné době realizuje rozsáhlé projekty v Černé Hoře, Bosně a Hercegovině a Chorvatsku.

(lan)

Foto: AŽD

spinner